Doorkijkbloes is weer je-van-het in gemeenteraad 15% korting! Aanleg Burghse ringwalburg is begonnen Wandelen langs kunstlocaties Vijftig dames en één heer genieten van modeshow 50-plussers. Zomeractie: de hele maand september Jan de Nooijervof S PZC Donderdag 30 augustus 2007 31 Aandacht voor model Ank tijdens de modeshow voor 50-plussers in Zierikzee. foto Dirk-jan Gjeltema door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De aanleg van de historische ringwalburg in Burgh-Haamstede is begonnen. De aannemer heeft de piketpaal tjes uitgezet en de grond is geëgd. Staatsbosbeheer gaat de oude ring walburg voor een deel inrichten zoals het er vroeger heeft uitge zien. De Karolingische Ringwalburg in Burgh is de bestbewaarde ringwal burg in Zeeland. Hij stamt uit de vroege middeleeuwen, waarschijn lijk gebouwd als woonplaats en vluchtplaats tegen roofzuchtige Vi kingen. Om de geschiedenis zichtbaar te maken, wordt een deel van de his torische aarden wal in ere hersteld en daarop komt een houten pallisa- de maar er moet meer gebeuren. In de grond zitten archeologische resten en om die te beschermen wordt een extra laag grond aange bracht. Het plan voor de ringwalburg stuitte aanvankelijk op veel protest van omwonenden, die vreesden voor hun uitzicht. Door de aanpas sing van de plannen zijn de mees te bezwaren inmiddels weggeno men en de rechter heeft onlangs de twee laatste protesten tegen het plan afgewezen. De aanleg van de ringwalburg moet op oktober klaar zijn. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het topstuk uit de col lectie had Gerard van der Toorn van Isabelle Mode uit Den Haag voor het laatst bewaard: een paar se deux-pièce in ribfluweel. Geroe zemoes gaat door de zaal als mo del Lyda het jasje uittrekt. Een doorzichtig bloesje komt te voor schijn. Ohoo, je kan zo d'r bh zien. „Als u de blouze te doorzichtig vindt, kan er natuurlijk ook een topje onder," haast Gerard zich te melden. In gebouw De Driehoek in Zierik zee werd gistermiddag een mode show voor 50-plussers gehouden. Ruim vijftig dames en één heer op leeftijd hadden er een gezellige middag aan. Van der Toorn trekt met zijn confectie al achttien jaar door het land. Voor aanvang van de show doet hij enkele huishou delijke mededelingen: „Ik verzoek u tijdens de show zo min mogelijk met uw buurvrouw te praten. Ik weet dat dit een bijna onmogelijke opgave is. De collecties hangen op kleur en elk rek heeft een thema. Na de show kunt u een kopje kof fie drinken en daarna mag u pas sen en proberen. Er is de mogelijk heid met de pinpas te betalen." En dan begint het. Gerard: „Ank draagt een winterse combinatie. Een coatje in zacht, warm materi aal. In het kraagje zit buigzaam ma teriaal, waardoor het omhoog en omlaag gezet kan worden. Kijkt u eens naar de voering. Ja, tijger print. Eronder een zwarte jeans in stretch. Die kan lekker meegeven. Dankjewel Ank." Na elk rondje van een model door de zaal volgt applaus. Cérise, laven koppelen en dat zou wel eens te veel industrie of vrachtverkeer kunnen aantrekken. Daarover is dan ook een hartig woordje ge sproken maar uiteindelijk zijn ge deputeerde Harry van Waveren en wethouder Roel van der Wek ken er uitgekomen en staan de neuzen weer dezelfde richting op. Ook de manier waarop het plan tot stand is gekomen, kan vernieu wend worden genoemd. Provin cie, gemeenten en alle belangrijke brancheorganisaties zijn van meet af aan betrokken geweest bij de opstelling en dat heeft z'n vruch ten afgeworpen. ftiet dat er geen kritiek is of is ge del, jade en petrol zijn kleuren die veel terugkomen in de spullen van Gerard, evenals elastiek. „De stretchpantalon is niet meer weg te denken uit onze collectie. Spor tief en vlot, maar wel op leeftijd. Geen heupbroeken bijvoorbeeld. Daar doen we niet meer aan mee." Toch valt de oubolligheidsgraad wel mee. Zo'n donkerblauw vest met grote ruit en een lichtblauwe polo, daar zou een 30-plusser mis schien ook nog wel dood in gevon den willen worden. Maar zien we daar niet de traditionele bloeme tjesjurk hangen? „Ik heb niet één jurkje in mijn col lectie," antwoordt Scheveningse Gerard bijna beledigd. „Het zal wel een stelletje zijn, waar je op doelt." Zijn publiek omschrijft hij als 'gezellig en trouw' en zijn col lectie als 'modisch-klassiek'. Maar hij geeft toe: hij heeft ook kleding die je als 'een beetje ouwelijk' kan omschrijven. „Daar ontkom ik niet aan. Ik wil al mijn klanten be dienen. En ze kunnen het ook niet meer in de winkel kopen. Die zijn helemaal doorgeslagen in het mo- dische en laten grote groepen lig gen." Maria Goutier (79) uit Zierikzee vindt de show leuk en de kleding betaalbaar. „Ik heb achter me al wat zien hangen dat ik wel wil hebben." Dat geldt ook voor stad genote Marie van Vugt (78). „Erg mooie kleding en niet duur. Daar kan je het zelf niet voor naaien." De vice-voorzitter van de organi- sernde Anbo is trouwens ook blij met de grote opkomst. Onder wie dus één man. Moest ie mee of mocht ie mee? „Ik moet mee, want ik heb de portemon nee," antwoordt Albert Diepen- broek gevat. „Waar je hem ziet, zie je mij," vult mevrouw Diepen- broek ongevraagd aan. weest. Natuurlijk hebben camping houders en boeren gepleit voor meer aandacht voor hun belan gen, maar de verwachting is dat er een redelijk breed draagvlak is. De politiek is nu aan zet. Maandag is een eerste toets in de commissie ruimtelijke ordening. Dan zal moe ten blijken of de raadsleden van Schouwen-Duiveland de wethou der volgen. Daarna wordt overgegaan tot het uitvoeren van de verschillende plannen en initiatieven. Het is de bedoeling dat ook in deze fase de ondernemers, inwoners en provin cie nauw betrokken worden bij de verdere invulling. op hel herstofferen uan uw meubels. 1 Woning-en meubelstoffeerder langstraat 79 Arnemuiden tel:0118-602937 www.iandenooiiervof.nl Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 20% korting op rolluiken, 15% korting op terrasschermen plissédeuren en harde vloeren en 10% korting op raamhorren. Wij leveren o.a. Meubels, verlichting, tapijt, overgordijnen en vitrages, laminaat, vinyl, behang, binnen- en buitenzonwering en bed, bad en keukentextiel. ZIERIKZEE - De kunstwandeling langs galerieën en ateliers in Zierik zee staat zaterdag en zondag in het teken van bijzondere locaties. Een specifieke trekpleister binnen deze route biedt dit keer de kunst manifestatie in de Noordhaven poort met beeldend werk van Rijn- hart Schregardus, Goos Verwoest en Jacob Teije. Tevens zijn daar vanaf 14.00 uur optredens van shantykoor Neptunus en dichter Thom Schrijer. Kattenhuis Alexandra opent zon dag tijdens de kunstwandeling een nieuwe expositie met metaalplas tieken, edelstenen en gemengde technieken. De dertien deelnemen de locaties zijn herkenbaar aan een blauwe vlag. De route is geo pend van 12.00 tot 17.00 uur. Middelburg Gravenstraat 3 Goes Ganzepoortstraat 20-22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63