PZCU Inspectie kerktorens begonnen PZC Brommer botst déDRVKKERY 38 31 Nieuwerkerk en Dreischor zijn het eerst aan de beurt. I gratis concerten festivcilhart. Abdij Middelburg I Brasseriemenu Wij geven u de helft cadeau! Naam Hairspray: Smullen van de vitale Sixties Doorkijkbloes is weer 'je-van-het' Donderdag 30 augustus 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Esme Soesman DREISCHOR - Architectenbureau Weyts uit Bergen op Zoom is deze week begonnen met inspecties van de kerktorens in Nieuwerkerk en Dreischor. Daarmee is de aftrap ge geven voor een omvangrijk onder- houdsproject van de gemeente Schouwen-Duiveland. Zeven kerktorens, stuk voor stuk eigendom van de gemeente, wor den gecontroleerd. Behalve twee genoemde bouwwerken gaat het om de kerktorens van Scharendij- ke, Ouwerkerk, Burgh, Renesse en Serooskerke. De torens worden grondig tegen het licht gehouden. Gevels, boor den, voegwerk en elektra komen al lemaal aan bod. Op basis van de in specties wordt bepaald welk op- knapwerk er aan de monumentale torens moeten worden verricht. Met dat groot onderhoud wordt in 2008 begonnen. Is de klus ge klaard, dan moeten de torens er - behoudens wat kleine klussen - weer een jaar of dertig tegen kun nen. „Dat is mooi", reageert monu mentenbewaker H. Doeleman uit Dreischor op de plannen. Het in er barmelijke staat verkerende voeg werk en de halfvergane toestand van de houten borden in de galmgaten van de Dreister kerkto ren zijn hem al langer een doorn W* De gemeente laat een architec- tenbureau momenteel zeven kerktorens op het eiland inspec teren. Aan de hand daarvan wor den ze straks opgeknapt. in het oog. De,gemeente moet, stelt hij, precies weten welk onder houd er wanneer aan het gemeen telijk onroerend goed moet wor den gepleegd en daar ook jaarlijks geld voor opzij leggen. Met het gemeentelijk beheerpro- gramma Homerun wordt op zo'n structurele aanpak ingezet. Per cate gorie gebouwen (bijvoorbeeld ver dedigingswerken en gemeentelijke monumentale woningen) wordt een soort nulmeting gedaan. Groot onderhoudswerk zal vervolgens onder die verschillende groepen ge bouwen gaan 'rouleren'. Parallel aan het inspectiewerk van de kerk torens worden nu bijvoorbeeld ook de gymzalen onderzocht. Doeleman dringt aan op het goed bekend maken van de planning. „Zodat alle burgers weten hoe het staat met het onderhoud van het gemeenschappelijk onroerend goed. En zodat er ook sprake kan zijn van sociale controle." Hij is kri tisch op het tot nu toe gevoerde monumentenbeleid. Al eerder richtte hij op ludieke wijze de schijnwerpers op het hoogspan ningstorentje in zijn dorp. Medio 2005 hing Doeleman, meeliftend met een actie van Nationaal Con tact Monumenten, een zwarte wimpel aan dit vervallen industri eel monument. Zijn wens dat deze toren in zorgza me handen overgaat, lijkt nu bijna in vervulling te gaan. Een voorstel daartoe is inmiddels bij de Stich ting Renesse ingediend, meldt wet houder R. van der Wekken. Dat niet a la minute elk voornemen kan worden uitgevoerd, heeft te maken met prioriteiten die de ge meente moet stellen, geeft de wet houder in reactie aan. Bezoekers bekijken het interieur van de kerk in Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema zeeland 28au9t/m8sept2007 #4 nazomerfestivQl.nl ZIERIKZEE - Een 16-jarig meisje uit de gemeente Schouwen-Duive land is gisterochtend op de krui sing Laan van Sint Hilaire-Haring- vlietstraat in Zierikzee van haar brommer gereden door een 42-jari- ge automobilist. Die vergat voor rang te verlenen. Beide voertuigen raakten beschadigd. vanavond vanaf 17.30 uur met groene kruidensoep, andijviestamppot en limoenbavarois 15,00 of 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. Markt 511 Middelburg T 0118 886 886 www.de-drvkkery.nl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Tip? redactie@pzc.nl Blij was de Goese, dat ze ge vraagd werd mee te spelen in een voorlichtingsfilm van ROVZ en Rijkswaterstaat Zeeland. Het filmpje maakt kijkers duidelijk wat je moet doen om veilig met je auto uit de berm te komen als je daarin belandt. Afgelopen weekend was de eerste uitzending, op Maximaal TV. Vol spanning zat de hele familie en de visite voor de buis. Ieder een was vol lof over de film, maar de aftiteling stemde de Goese minder tevreden. „Er staat M. van der Plasse. Die 'r' hoort daar helemaal niet." Het bezoek wist haar gelukkig te troosten: „Ach, het had nog erger gekund. Ze hadden de 'r' ook ach teraan kunnen zetten!" zo 2 sept Zefiro Torna folk/jazz ma 3 sept Dez Mono theotrale blues di 4 sept Jef Neve Trio jazz ujo 5 sept Poetracks met o.a. 6llen ter. Domme en Mieke Stemerdink do sept C 64 Orchestra gomemuziek j elke ovond no afloop DJ Reza aanvang 21 u30 wosponsor lllk info zie nazomerfestival.nl oeltm of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) jfM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61