Sport Michaëlla Krajicek moeiteloos naar tweede ronde New York Koele basketballer uit Bahama's springt na achttien maanden trainen hoogst Lievens met lichte vier naar halve finale WK Jordy de Kunder heeft kamer vol petjes en bidons Zondebok neemt ontslag na uitschakeling CL 48 Donderdag 30 augustus 2007 PZC Terneuzenaar (14) beleeft gouden tijden dankzij Eneco Tour. Favorieten laten geen steken vallen in eerste ronde van US Open. Donald Thomas (23) verslaat alle cracks op WK in Osaka. hotel", vertelt Jordy. „De Rabobus kwam er net aan en ik ben gelijk met Piet de chauffeur gaan praten. Hij zei: je kunt een bidon verdie nen als je de helmen van de ren ners schoonmaakt." Dat hoefde hij geen twee keer te vragen. Met zijn vrienden heeft Jordy daarna nog twee dagen rond gehangen bij de ploegen. „Ik ben een fan van Michael (Boogerd), dus ik had de dagen van mijn le ven." Bidons van Rabo, petjes van Mil- ram, van T-Mobile en de andere ploegen, alles heeft Jordy mee naar huis gesleept. „Wat er op mijn slaapkamer staat is niet normaal meer." Maar nog mooier was het om met zijn idolen om te gaan. „Piet de chauffeur liet ons in de bus kijken en vroeg of wij zondag na de etap pe de renners naar het hotel wil den brengen. We stonden dus op de fiets aan de finish de renners op te wachten. De politie stuurde, ons weg, maar het mocht van de Rabojongens." „Ik zei tegen Michael: rij maar ach ter ons aan, wij weten de weg. En ik riep onderweg: we moeten wel over het fietspad hoor. Hij riep te rug: ben je gek, we rijden over de weg. En zo reden we over de Churchilllaan met die renners ach ter ons aan. Dat was even kicken zeg." i - Tl ttö door Frits Bakker .é^SÈkfr,S terneUZEN - De bidon van Mi- vBf^ÊttÊÊÊk c'uc' Eoogerd staat al dagen naast ■BSf®"?'. t'.*. BBrlflB z'in ked- En handtekeningen en petjes man...? „Het is niet nor- Jordy de Kunder (rechts) en Jeroen Maas tonen vol trots hun 'wielertrofee- naar de sportschool geweest en an'. foto Camile Schelstraete kwam toevallig langs het Churchill- NEW YORK - Met groot gemak heeft Michaëlla Krajicek dinsdag haar eerste partij op de US Open gewonnen. De Nederlandse versloeg de Itali aanse Alberta Brianti overtuigend met 6-2 6-0. Krajicek is in ieder ge val een ronde verder dan vorig jaar tijdens haar debuut in New York. „Een goed begin", zei ze na afloop. „Maar ik was wel een beetje ner veus aan het einde van de set." De 18-jarige tennisster komt in de tweede ronde leeftijdsgenoot Ag nes Szavay tegen, die haar eerste partij met 6-1 6-2 van de Duitse Sandra Klösel won. Szavay is een oude bekende van de 'Kleine Kraai' uit het juniorencircuit. Kraji cek heeft nog nooit van de Hon gaarse verloren, maar de laatste ontmoeting was al weer een aan tal jaren geleden. Inmiddels is Szavay de Nederland se wel voorbijgestreefd op de WTA-ranglijst. Ze staat op de 31e plek, terwijl Krajicek de 33e plaats inneemt. De Russische Svetlana Koeznets- ova, de US Open-kampioene van 2004, won haar openingspartij in twee sets van de Tsjechische Klara Zakopalova, evenals een andere Michaëlla Krajicek bereikt de tweede ronde van de US Open. Ze verslaat de Italiaanse Brianti met 6-2 6-0. Krajicek stuit nu op Agnes Szavay uit Hongarije. oud-winnares Martina Hingis (1997). De Zwitserse versloeg Ma- thilde Johansson uit Frankrijk. Justine Henin won in de tweede ronde redelijk gemakkelijk van de Bulgaarse Tsvetana Pironkova: 6-4 6-0. Venus Williams, winnares van het toernooi in 2000 en 2001, versloeg de Roemeense Ioana Ralu- ca Olaru in twee sets: 6-4 6-2. Het meest opvallende optreden dinsdag in New York was echter dat van Maria Sjarapova. De Russi sche diva verscheen in haar avond partij tegen de Italiaanse Roberta Vinci in een vlammend rood ten- nisjurkje, bezet met zeshonderd schitterende Swarovski-kristallen. De nummer twee van de toernooi- ranglijst leek bovendien helemaal geen last meer te hebben van de schouder- en scheenbeenblessure die haar het afgelopen jaar steeds hinderden. Ze was dan ook in 50 minuten klaar met Vinei: 6-0 6-1. Bij de mannen kende Lleyton He witt een sterk optreden. De 26-jari- ge Australische 'enfant terrible' ver pletterde Amer Delic met 6-2 6-4 6-2. Hewitt sloeg 31 winners en won 95 procent van de punten op zijn eerste service. „Hij heeft niet zo'n goede return, dus daar heb ik gebruik van gemaakt", aldus He witt. De Australiër is misschien, mede door het Grand Slam-succes van Roger Federer en Rafael Nadal, over het hoofd gezien als kansheb ber voor de titel, zei Delic na af loop. De kenners tippen echter nog steeds Djokovic als bedreiging voor Federer en Nadal. De Serviër liet dinsdag niets heel van Haase. door Robert Jan Friele OSAKA - Een 23-jarige basketballer van de Bahama's zorgde voor de grootste verrassing van de WK at letiek: Donald Thomas, pas acht tien maanden serieus in training, won goud bij het hoogspringen. Ergens eind januari 2006 nam Henry Rolle, atletiekcoach op Au burn University in de Amerikaan se staat Alabama, de telefoon op. Het was zijn neef die studeerde en basketbalde op Lindenwood University in St. Louis. „Henry", zei Donald Thomas, „een vriend van me zei dat ik niet over twee meter kon springen. We wedden erom en toen we naar de atletiekbaan gingen, sprong ik over 2.14 meter." Rolle vroeg of Thomas dat met een polsstok had gedaan. Nee, antwoordde Thomas. Op zijn hardloopschoenen en met zo'n wijde basketbalbroek aan. Achttien maanden later vond hij zichzelf terug op een toernooi waaraan hij in het verleden nauwe lijks aandacht besteedde, de WK atletiek. Thomas verliet het wereld kampioenschap gisteren met een gouden medaille. De student moest zijn ongelooflijke verhaal gisteravond in Osaka tientallen ma len vertellen. Hoe hij verhuisde naar de universiteit van zijn neef, daar onder zijn hoede werd geno men door Jerry Clayton - de man die Charles Austin in 1996 naar olympisch goud coachte - en hoe hij dit jaar al de beste seizoenpres tatie (2.35 meter) neerzette. Thomas voegde er geduldig nog enkele details aan toe: - dat hij zijn eerste officiële wedstrijd, een week na de weddenschap, won met een sprong van 2.22 meter. Op gymschoenen. Deze atleet versloeg gisteravond de olympisch kampioen (Stefan Holm, vierde), de vice-wereldkam- pioen (Jaroslav Ribakov, tweede), de Pan-Amerikaanse kampioen (Victor Moya, vijfde). Ribakov: „Hij traint pas achttien maanden. Ik train al achttien jaar." Holm, be faamd vanwege de ongeëvenaarde techniek die hij eindeloos heeft ge polijst, reageerde onthutst op de overwinning van Thomas. Hij had 1^ Donald Thomas wordt wereld- kampioen hoogspringen in Osa ka. De inwoner van de Bahama's begon achttien maanden met de sport na een weddenschap. Maria Sjarapova versloeg in een prachtig jurkje de Italiaanse Vinei, foto EPA MUNCHEN - De Nederlandse vier-zonder-stuurman lichtge wicht heeft zich gisteren bij de WK roeien gekwalificeerd voor de halve finale. De boot met Roeland Lievens uit IJzendijke aan boord eindigde in de kwartfinale als der de, net voldoende voor een plaats in de halve eindstrijd. Het oranje-viertal, dat allerminst overtuigde, moest Canada en Groot-Brittannië voor zich dul den. Om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen dient de boot in München bij de beste elf te ein digen. De vrouwen dubbelvier plaatste zich via de herkansingen voor de finale. Kirsten van der Kolk, Eeke Thomee, Katrien Hautvast en An- nelies Labots werden vierde, het geen voldoende was voor een plek in de eindstrijd van deze niet-olympische klasse. De Vrouwen acht werd op het WK vroegtijdig uitgeschakeld. De boot, die twee maanden geleden nog een wereldbekerwedstrijd won, ging verrassend onderuit in de herkansingen. De Acht werd derde, terwijl alleen de nummer één en twee naar de finale moch ten. De eliminatie van het achttal en stuurvrouw Ester Workel is extra pijnlijk omdat de boot zich nu alleen via het olympisch kwali ficatietoernooi, over tien maanden in Luzern, kan plaatsen voor de Spelen. De equipe had in Mün chen bij de eerste vijf moeten ein digen om nu al zeker te zijn van Peking. De consequenties van deze mis stap zijn gigantisch. De equipe krijgt nu pas op het laatste mo ment duidelijkheid over Peking en kan dus een rustige aanloop naar de Zomerspelen vergeten. Daar naast liep het zelfvertrouwen van de ploeg een zware tik op. dit seizoen al twëe keer van hem gewonnen en snapte alle ophef ook niet zo. „Zijn afzet is geweldig. Sterk, krachtig." Maar het wereldre cord (2.45 meter, Javier Soto- mayor) zou heus niet zo maar sneuvelen, meende de Zweed. Daarvoor is Thomas' techniek niet toerreikend. De enige persoon die in het geheel niet onder de indruk leek te zijn van de nieuwe wereldkampioen hoogspringen, was de kampioen zelf Thomas nam na zijn laatste sprong uitgebreid de tijd om zijn kleren op te vouwen, zijn rugtas in te pakken, zijn bidons om te spoelen. Daarna schreef hij 'Do nald Thomas, 2.35' op één van zijn trainingsbroeken, die vervolgens het publiek in ging. Een official moest hem ervan weerhouden op zijn dooie akkertje ererondje te lo pen terwijl de 1500 meterfinale op punt van beginnen stond. Gregory Sedoc haalde de halve fi nales van de 110 meter horden. De Europese indoorkampioen finish te in de series keurig als tweede achter de Amerikaan Trammell. Sprinter Churandy Martina bereik te zijn tweede finaleplaats. De An tilliaan eindigde in zijn halve fina le van de 200 meter als vierde, pre cies voldoende voor de finale. BOEKAREST - Dinamo Boeka- rest-verdediger Valentin Nastase heeft gisteren ontslag genomen na dat hij de schuld kreeg van de uit schakeling van zijn club in de Champions League. Dinamo ver loor dinsdag thuis met 3-1 van La- zio Roma. De Roemenen leden in de eerste wedstrijd van de derde kwalificatieronde ook al verlies: 4-2. Nastase moest het zwaar ontgel den bij de fans, media en cluboffi cials omdat hij in de tweede helft een strafschop veroorzaakte. „Ik ben verantwoordelijk voor de grote fout die ik maakte, maar het is niet normaal dat je daarvoor zo wordt afgemaakt", zei de 33-jarige oud-international. „Ik weet niet of ik nog wil blijven voetballen." Nastase, die twee maanden gele den van Ascoli terugkeerde naar Dinamo, mag transfervrij vertrek ken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50