'We treffen het maar met deze dag' door Madelijne Daub Dezelfde plek op vier verschillende tijdstippen. Wat voor plaatje levert dat op? De hele zo mer moesten we dit idee bewaren, want de Vlissingse boulevard is natuurlijk het drukst tijdens een hete dag midden in de zomer. Maar die hete dagen zijn er niet van gekomen. Daarom laten we zien hoe Vlissingen er gisteren bij lag. 's Ochtends vroeg is er niet echt veel te beleven op de boulevard. Uitgestorven is een over dreven term, maar je hoeft je in ieder geval geen weg te banen door een menigte van toeris ten en strandbezoekers. Slechts een enkele auto komt voorbij om naar het werk te rijden en hier en daar laten mensen hun hond uit. Vrijwel muisstil is het, en een koele wind waait over het strand. Het is duidelijk: de vakantie in Zeeland is eigenlijk wel voorbij. De zomer loopt op zijn eind en een matig zonnetje werpt lange schaduwen over het strand. Alleen in de verte kuie ren nog wat verloren toeristen door de branding. En veel meer dan dat handjevol mensen zie je ook niet, want op een woensdagochtend om negen uur is de rest van de Zeeuwse bevolking inmiddels weer aan het werk of ligt nog in bed. Zeeland komt uit zijn vakantieroes. En dat wordt vooral 's ochtends maar al te duidelijk. door Madelijne Daub Vanaf dezelfde plek is drie uur later een totaal ander plaatje te zien. Een verliefd stelletje is neergestreken op het inmiddels zonovergoten bankje. Veel aandacht voor het uitzicht heb ben ze niet, maar voor elkaar des te meer. Dit beeld geeft aanleiding tot speculaties. Wat is hun verhaal? Misschien hebben ze maandenlang door Europa getrokken en is hun reis nu bijna ten einde. En moeten ze nu afscheid nemen van elkaar. Misschien zijn ze juist lange tijd van elkaar weggeweest en hebben ze nu eindelijk weer wat tijd gevonden om samen door te brengen. Je weet het niet. Niet alleen het verliefde koppel is richting strand getrokken, om twaalf uur begint er leven in de brouwerij te komen in Vlissingen. Met de behoorlijk harde wind is het toch zeker dapper te noemen als je in je bikini in een klein tentje op het strand gaat zitten. Een tijd schrift lezen of een broodje eten wordt met de windvlagen en al het zand een heuse uitda ging. Om die reden hebben enkele toeristen zich ook maar ingegraven, of ze zijn gewoon even neergeploft. Want hoewel het echte strandweer nu misschien meer en meer afneemt, hebben de laatste weken van augustus ook een voordeel: het is gedaan met de overvolle stranden en het zoeken naar een plekje. Er is rust en ruimte. Donderdag 30 augustus 2007 door Timo van de Kasteele Hoogwater. Het strand is imiddels goed gevuld, maar niet overladen. De frisse wind staat er nog steeds. Windschermen bieden uitkomst. Toch is het voor veel kinderen warm ge noeg om een duik in zee te nemen. Andre Dell-Era uit Vlissingen zit met zijn kleinkinderen op het strand te genieten van wel licht de laatste stranddag. „Wij zijn drie jaar geleden speciaal naar Vlissingen verhuisd zo dat we 's zomers lekker dicht bij het strand zitten. Helaas is deze zomer niet bepaald een strandzomer. Slechts drie keer zijn we in zee geweest. Vandaag ook, want het zeewater is heerlijk van temperatuur." Op de Boulevard zijn bijna alle bankjes bezet. Anja van der Oever uit 's Hertogenbosch zit samen met haar man lekker te genieten van een softijsje. „Heerlijk, is het niet? De tempera tuur is super. Niet te warm, lekker briesje, niet te veel mensen. Het kan niet beter. We ko men net terug uit Dishoek waar mijn man met de hond een duik in zee heeft genomen. Ben blij dat we er even tussenuit zijn gegaan. We hadden het thuis helemaal gehad. Al is het maar twee dagen, je hebt het gevoel dat je toch nog een beetje vakantie hebt. Dus we treffen het maar met deze.dag." door Anoeska Gijzel Volop bedrijvigheid aan de Vlissingse boulevard. Geuren van friet en saté verspreiden zich over het strand. Voor de kust vaart een speedboot heen en weer. Erachter stuitert een wa terskiër op de golven. "Wow, hij is in het water gepleurd!", roept een jongen op het strand als hij de watersporter kopje onder ziet gaan. In het zand spelen nog wat kinderen maar de meeste mensen zijn bezig hun spullen te pakken. Tussen de badgasten loopt René Visser met een metaaldetector. Aan zijn voeten heeft hij laarzen, op zijn hoofd een koptelefoon. Systematisch loopt hij over het strand, heen en weer zwaaiend met zijn apparaat. Soms stopt hij, schept met een frituurzeef in het zand en kijkt wat het hem oplevert. „Meestal vind ik euro's en sieraden", legt Visser uit. „Maar ja, 't is een slecht seizoen geweest hè." Op een bankje zijn twee meiden neergestreken. Luisterend naar muziek voeren ze een ge animeerd gesprek over zoenen, liefde en relaties. Achter hen roept een man met een toeter aan zijn mond iets onverstaanbaars naar mensen op de terrassen. Als hij de meiden aan spreekt, wordt zijn boodschap duidelijk: „Een fijne avond en de liefde van Jezus toege- wenst." Weg is de man, de danaes blijven verbijsterd achter. aftftBér

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47