40 Donderdag 30 augustus 2007 PZC 1. W- Trompettist Eric Vloeimans is zaterdag te zien op het Zeeland Nazomer Festival in Middelburg. Vloeimans speelt als gastmuzikant mee met gitarist Eric Vaarzon Morel. Het concert op het Abdijplein begint om 21.30 uur. foto GPD/Merlijn Doomernik AGENDA OP PAD (BIJNA DAGELIJKS) Magdalenakerk Historisch Museum De Bevelanden organi seert rondleidingen in de Grote- of Maria Magdalenakerk over de merklappenten- toonstelling. T/m 8/9. Gidsen staan klaar op woensdagen om 14 uur. Kosten €5,-. ma t/m vr van 13-17 uur en za 12- 16 uur. Stadswandelingen In augustus houdt Toerisme Bergen op Zoom begeleide wandelingen door de binnenstad. Een gids leidt deelnemers door oude mid deleeuwse straatjes en pleinen, gevolgd door een bezoek aan een van de monu menten. Elke maandag om 19.30 en woensdag om 14 uur vanaf het stadhuis op de Grote Markt. VRIJDAG 31 AUGUSTUS Open kerk De RK Onze Lieve Vrouwe kerk, aan de Singel bij het stadhuis in Vlissingen is opengesteld voor bezoekers. Van 11.00 tot 17.00 uur. Nachtmarkt Goes, Grote Markt, vanaf 18.00 uur. Griezeltocht Voor kinderen vanaf 7 jaar. Onderweg griezelverhalen en luisteren naar vleermui zen en andere nachtdieren. Aanmelden is verplicht: bij onvoldoende deelname kan het zijn dat een tocht geannuleerd wordt: 0113-655268 of infoschaapskudde@borsele.net Heinkenszand, bezoekerscentrum Schaapskooi, 21.00 tot 22.30 uur. Fancy fair Basisschool De Welle in Kruiningen houdt een fancyfair ten bate van het kind dat de school ai jaren sponsort via Plan Nederland. Plan Nederland geeft informa tie over de aanpak vanuit een speciale bus. Verder zijn er spelletjes en verkopin gen van moois en lekkers. Kruiningen, De Welle, 16.30 tot 20.30 uur. Small Sail Veere Aankomst schepen. Veere, omgeving Campveerse Toren, van af 15.00 uur. Boekpresentatie Gedichtenbundel van Piet Gerbrandy. En opening van tentoonstelling van fotograaf Gijs Haak. Middelburg, De Drukkerij, 16.00 uur. Zomermarkt Wethouder Melse van Westkapelle ver richt de trekking van de loterij tijdens de laatste zomermarkt. De hoofdprijs is een fiets. Westkapelle, van 12 tot 19 uur. Excursie door duisternis Natuurmonumenten houdt een excursie in de duisternis van het Heggengebied bij Nisse. Een gids vertelt hoe de nachtwe zens steeds meer moeite hebben met het vinden van donkere plekken. Aanmel den verplicht: 0113-655268 of www.na- tuurmonumenten.nl Nisse, bezoekerscentrum Zeeuwse Schaapskudde, 20 uur ZATERDAG 1 SEPTEMBER Vrouwen en Kinderen Eerst De Stichting Vrouwen en Kinderen geeft toelichting op inzet voor kwetsbare groe pen in Senegal. Eetcafé Surf Inn, Scharendijke, 15 uur. Kunstwandeling Kunstwandeling langs galeries en ateliers in Zierikzee staat in teken van bijzondere locaties, 12.00 -17.00 uur. K Fietspuzzeltocht Vanuit Stavenisse. Start om 14.00 uur vanaf het Havenplein. Prijsuitreiking om 19.00 uur aan de Pilootweg 5. Pandaloop Voor de twaalfde keer houdt het regio team Zeeland van het Wereld Natuur Fonds de Pandaloop, een duurloop in de mooie omgeving van kasteel Westhove te Oostkapelle. Bij deze duurloop is het mogelijk om 1, 2, 3 of 4 ronden van 2,5 km af te leggen. Oostkapelle, Kasteel Westhove, 14 uur. Cultuuraanbod Culturele en educatieve instellingen pre senteren de plannen voor het komend seizoen. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, 10.00-16.00 uur. Small Sail Veere Diverse activiteiten waaronder admiraal- zeilen (vanaf 15.00 uur) en naspelen van een zeeslag (21.00 uur); Veere, omgeving Campveerse Toren, van af 15.00 uur. Akkerfestijn In het verzorgingshuis De Lange Akkers wordt het jaarlijkse Akkerfestijn gehou den. Dit feestje omvat onder meer een rommelmarkt, enveloppen trekken, een verkoop van tweede hands kinderkleding en diverse kraampjes. Geregeld draait het rad van avontuur. Voor het verstreken van de inwendige mens worden wafels ge bakken. Koewacht, verzorgingstehuis De Lange Akkers, 10.00-16.00 uur. Kermis Zandberg Het buurtschap Zandberg nabij Graauw viert kermis. De opening van een café res taurant in de gemeenschap heeft het ac tieve feestcomité doen besluiten om eens extra uit te pakken. Er zijn activitei ten voor jong en oud. Zandberg, centrum, vanaf 14.30 uur. Natte laarzentocht Tocht door de modderige kreken en over schorren en slikken waar eb en vloed heersen in het Nationaal Park Ooster- schelde. Graag opgeven: VVV Tholen, 0166-663771. Sint-Annaland, Sluispolder- weg, 12.00-14.00 uur. Thoolse Dagen Met oa een trekkerwedstrijd, voor de kin deren een traptrekkerrace en een trap- skelterrace. Korren en zeeschuimen Terra Maris houdt de activiteit 'Korren en zeeschuimen'. Er wordt met behulp van de kor letterlijk een kijkje in het zeeleven genomen. Aan melden is noodzakelijk en kan telefonisch via 0118-582620. Autocross Tweede cross in verschillende klassen bij de club van Eindewege. Deelnemers in al le klassen kunnen vandaag, tussen 8 en 10 uur nog inschrijven. 's-Heer Arendskerke, Oostweg, 11.00 uur. Dansavonden De katholieke bond van ouderen houdt vier wekelijkse dansavonden voor oude ren. Het orkest Jumbo Trio verzorgt de muziek. Koewacht, de Vlaschaard, 20.00 uur. Dag van het Platteland De Dag van het Platteland wordt gevierd met Oud Hollandse spelen voor de kinde ren. Bij Boerenbond Terneuzen wordt de dag verder aangekleed met de aanwezig heid van de kinderboerderij die enkele ezeltjes meenemen, er is een imker met zoete lekkernijen, en ook de wolboerderij en Stichting Landschapsbeheer Zeeland zijn er met een informatiestand. Verder kan een ritje worden gemaakt in een huif kar. Molendag Bij gunstige weersomstandigheden zijn tij dens de Zuid- en Noord-Bevelandse Mo lendag verreweg de meeste van de 21 tra ditionele windmolens opengesteld en zul len zij waar mogelijk ook draaien. De nieu we flyer van de Zeeuwse Molen en het Gilde van Vrijwillige Molenaars wordt om 9 uur ten doop gehouden in molen Nooit- gedacht te Colijnsplaat. In de molen van 's-Gravenpolder zijn er bakdemonstraties. De molens kunnen worden bezocht tus sen 10.00 en 16.00 uur. Kermis Heille Kermis met verschillende activiteiten voor jong en oud. Heille, Centrum, vanaf 14.00 uur. ZONDAG 2 SEPTEMBER Kunstwandeling Kunstwandeling langs galeries en ateliers in Zierikzee staat in teken van bijzondere locaties, 12.00-17.00 uur. Kermis Zandberg Het buurtschap Zandberg nabij Graauw viert kermis. De opening van een café res taurant in de gemeenschap heeft het ac tieve feestcomité doen besluiten om eens extra uit te pakken. Er zijn activitei ten voor jong en oud. Zandberg, centrum, de gehele dag. Kermis Heille Kermis met verschillende activiteiten voor jong en oud. Heille, Centrum, vanaf 13.00 uur MAANDAG 3 SEPTEMBER Kermis Zandberg Het buurtschap Zandberg nabij Graauw viert kermis. De opening van een café-res taurant in de gemeenschap heeft het ac tieve feestcomité doen besluiten om eens extra uit te pakken. Er zijn activitei ten voor jong en oud. Zandberg, centrum, de gehele dag. Kermis Heille Kermis met verschillende activiteiten voor jong en oud. Heille, Centrum, vanaf 9.00 uur. DINSDAG 4 SEPTEMBER Oude ambachten Demonstraties van het werken met oude trekpaarden en andere oude ambachten in het kader van de Wisseltentoonstelling Het Trekpaard. Museum Goemanszorg, Molenweg 3, Dreischor. Oranjezon Zomeravondwandeling door het voormali ge waterwingebied. Oranjezon, 19.15 uur. Toeristenmarkt Seizoensmarkt Zoutelande. Zeelandbrug vaartocht Rondvaart rond Zeelandbrug, door Frisia Rondvaart. De Zeelandbrug is' kaarsrecht. De pijlers zijn 3 hoekig. Dit geeft bij het onderdoor varen een mooi tunnel ef- fect.Tevens is er kans dat wij op deze tocht bruinvissen en zeehonden te zien krijgen. Vertrek Zierikzee om 13.00 uur. Aankomst Zierikzee om 15.00 uur Prijs volwassenen 10,50, kinderen 4-12 jaar 6,50 euro. Kaartverkoop WV Schouwen-Duiveland, Nieuwe Haven 7, Zierikzee. WOENSDAG 5 SEPTEMBER Workshops voor kinderen Brogum houdt elke woensdag een mid dag waarop kinderen kennis kunnen ma ken met toneel, zang en dans. De leef tijdsgroep is 7 t/m 13 jaar. Zierikzee, Brogum, 14.00-16.00 uur. Fietstocht met gids De Noord-Bevelandse Stichting Verhalen in het Land biedt iedere woensdag (t/m sept.) een fietstocht aan. De route voert langs landschappelijke verhalenborden die zijn neergezet bij mooie of bijzondere plekken op het voormalige eiland. Opge ven bij WV (0113-371595). Kamperland, Veerweg 4, 13.30 uur. Natuurexcursie Inlagen van Noord-Beveland. Info via www.hetzeeuwselandschap.nl of 0113-569110. Wissenkerke, Keihoogteweg, 19 uur. Stadswandeling Cultuurhistorische en monumentale stads wandeling door Zierikzee onder leiding van een gids. Inschrijven via de WV Schouwen-Duiveland via 0900-2020233 of op het kantoor aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. Zierikzee, WV-kantoor, 10.30 uur. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Oud en Nieuw Muziek in monumenten, ballonnen uit een monumentale fabrieksschoorsteen en vaandelzwaaien en boogschieten voor de jeugd. Voor het tweede achtereenvol gende jaar viert Bergen op Zoom van 6 tot en met 9 september Oud en Nieuw, een festival vol historische en moderne cultuur. Bergen op Zoom: Motten spotten Terra Maris houdt de activiteit 'Motten spotten'. De avond staat in het teken van de nachtvlinder. De kosten zijn €3 per deelnemer. Vooraf aanmelden is noodza kelijk en kan bij Terra Maris, telefoon 0118 - 582620. Oostkapelle, Terra Maris, 20-22 uur. MUZIEK VRIJDAG 31 AUGUSTUS Orgelconcert Rien Balkenende uit Middelburg geeft een concert in de Sint Jacobskerk in het kader van de serie gratis middagpauzecon certen. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Orgelfestival Slotconcert en receptie met Erwin Neve op orgel. IJzendijke, Protestantse Kerk, 20.00 uur. The Old Firm Ter afsluiting van het zomerseizoen geeft The Old Firm een concert. Domburg, Grand Café MarktZes, 21.30 uur. Twee Duiven Zomervoorstelling van Adrie Oosterling. Groede, huistheater De Twee Duiven, 21.00 uur. Horizon Pianokwartet met Bernd Brackman, Han nes Minnaar, Kim Huigens en Kees Wier- inga. In het kader van Zeeland Nazomer Festival. Middelburg, Abdijplein, 19.30 uur. Ictus Ensemble Het ensemble brengt het theaterconcert Weill/Waits. Zeeland Nazomer Festival. Middelburg, Abdijplein, 21.30 uur. Jazz Oostkapelle, café de Boschhoek, vanaf 19.30 uur. ZATERDAG 1 SEPTEMBER Horizon Pianokwartet met Bernd Brackman, Han nes Minnaar, Kim Huigens en Kees Wier- inga. Zeeland Nazomer Festival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42