Plan voor zagerkwekerij Zeeland Politie op bezoek bij ouders hangjeugd Super Voordeel! 49 25 - 50% korting ROZEN UITVERKOOP Jaarlijkse speurtocht fossielen Tasjesdief krijgt celstraf van twee jaar Kampioenschap bierproeven Gemeente gaat ouders aanspreken op overlast jeugd in Dauwendaele. www.kunsteducatiewalcheren.nl OPEN AVOND MIDDELBURG presentatie cursusaanbod Telefoon: 0118 414928 ZEEUWSE ROZENTUIN KATS Alleen Op Zaterdag 1 september 2007 10-17 uur Kat se Groeneweg 3,4485 PH Kats www.zeeuwserozentuin.nl De allerscherpste prijs. ws/ws cea Graag gedaan. door Maurits Sep MIDDELBURG - Ouders van jonge ren die in de Middelburgse wijk Dauwendaele voor overlast zor gen, kunnen een bezoek van de politie verwachten. „We gaan ze aanspreken op de opvoeding", zegt burgemeester K. Schouwe- naar. Door de identificatieplicht weet de politie welke jongeren in de wijk voor problemen zorgen. De ouders krijgen van de gemeente een brief over het gedrag van hun kind. De politie gaat die brieven dezer dagen verspreiden, bevestigt woordvoerder A. Don. Het is voor zover hij weet voor het eerst dat mensen brieven krijgen waarin ze worden aangesproken op het ge drag van hun kinderen. „Als we brieven sturen, is het meestal om mensen te informeren over wat er in een buurt aan de hand is." De politie legt vervolgens ook huis bezoeken af kondigt Schouwenaar aan. De burgemeester laat zich niet uit over de herkomst van de jongeren. „Het doet er ook niet toe of ze uit Dauwendaele, Souburg of Arnemuiden komen, ze moeten zich gewoon gedragen." Volgens Schouwenaar heeft het probleem met de hangjongeren slechts deels te maken met de aan wezigheid van de drie broers van 12 die voor veel overlast zorgen. De drie wonen een half jaar in de wijk. Ook in Oost-Souburg, waar N* Hangjongeren zorgen voor over- last in de Middelburgse wijk Dau wendaele. De gemeente en de politie gaan ouders betrekken bij het aanpakken van de jeugd. ZIERIKZEE - Een gezelschap weten schappers trekt er zaterdag aan boord van de ZZio weer op uit voor de jaarlijkse speurtocht naar fossiele overblijfselen op de bo dem van de Oosterschelde. De vaart, beter bekend als Kor en Bot- tocht, wordt deze zomer voor de 57e keer gehouden. Bij eerdere tochten werden delen van mam moeten, walvissen en zelfs een sa- beltandtijger gevonden. De vond sten gaan meestal naar het Natuur historisch Museum in Rotterdam of naar het Maritiem Museum in Zierikzee. Mosselkotter ZZ10 van Jaap Schot vertrekt om 08.00 uur uit de haven van Zierikzee. Na te rugkomst rond 15.45 uur wordt uit leg gegeven over de vondsten. 30 AUGUSTUS 2007 17.00 - 21.00 UUR Kuiperspoort 12 -18 ze vandaan komen, veroorzaakten ze al overlast. Daar is het gezin uit het huis gezet. Ook Woongoed Middelburg is vol gens Schouwenaar bezig met een procedure om de huurovereen komst te ontbinden. Hij geeft toe dat mensen ergens moeten kun nen wonen. „Maar het woongenot van de omgeving weegt in dit ge val zwaarder. En het is ook niet zo dat mensen meteen op straat moe ten verblijven." Er zijn andere ma nieren om aan huisvesting te ko men, zoals huren van makelaars of particulieren, merkt hij op. Het Bureau Jeugdzorg Zeeland (BJZ) en de Raad voor de Kinder bescherming zoeken een geschikte plaats voor de kinderen, bijvoor beeld in een internaat. „Dat proces loopt maar er is niets te zeggen over waar en wanneer we een plaats vinden", zegt directeur F. van den Brüle van BJZ. MIDDELBURG - Een 27-jarige Middel burger is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van twee jaar waar van zes maanden voorwaardelijk plus het betalen van 415 euro scha devergoeding en een proeftijd van drie jaar. De jongeman beroofde de eerste dagen van mei in Vlissin- gen acht oudere dames van hun tasje. Meestal was de buit mini maal, maar bezorgde de overval de eigenaressen de nodige angst en pijn omdat ze bij de diefstal omver waren getrokken. Bij zijn laatste tasjesroof, op 6 mei, konden getui gen een signalement opgeven en werd hij nog geen uur later aange houden. Tegen de Middelburger was een gevangenisstraf van dertig maanden geëist. door Luc Oggel KRABBENDIJKE - P. Harinck uit Heinkenszand ziet wel brood in het kweken van zagers. Hij wil, in samenwerking met de ZLTO, een één hectare grote zagerkwekerij op zetten bij Roelshoek, in de buurt van Krabbendijke. Harinck is naar eigen zeggen al drie jaar bezig om een wijziging van het bestemmingsplan te be werkstelligen. Dat is nodig omdat aquacultuur niet onder agrarische bestemmingen valt. Het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal wil in principe wel meewerken aan het plan. Harinck kweekt al jarenlang hob- bymatig zagers. Hij heeft thuis in Heinkenszand vier bassins staan waarin hij de zee nabootst. „Ik vind het leuk om dingen uit te dokteren." Hij werkt nu nog als machinist bij Jac. Rijk in Heinkens zand, maar wil van zijn hobby zijn werk maken. Volgens de onderne mer moet de zagerkwekerij een volwaardig bedrijf worden. Hij hoopt volgend jaar juli te kunnen draaien. MIDDELBURG - In café De Mug in Middelburg wordt zondag het Open Zeeuws Kampioenschap Bierproeven gehouden. De deelne mers proeven acht verschillende biertypen. Van elk type kunnen vier soorten worden geschonken. Het kampioenschap begint om 13.30 uur. De winnaar mag naar het Nederlands kampioenschap. Dat is op 25 september. W PZC Donderdag 30 augustus 2007 33 Uit onze diepvries: Super Victoriabaars of Tilapiafilet zak 600/750 gram actie-kiloprijs vanaf 3.99 gj?m Rundergehakt naturel of gekruid a ©Sr per kilo jSiVy Spareribs voorgegaard per kilo Hollandse Aardbeien bak 500 gram actie-kiloprijs 2.98 Nescafe Koffiepads cappuccino, ciccolato of caffe latte 3 pakken 8 stuks naar keuze j6r5T/&75 Deze actie wordt procentueel verrekend De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 30 augustus t/m zondag 2 september 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35