Zeeland PZC Kavelexperiment in Middengebied V zeelond 28 quq t/m 8 sept 2007 #i nozomerfestivol.nl 29 Informatie voor gehandicapten WALCHEREN 38 31 Buren kopen samen een kavel in Vlissingse wijk en besparen kosten. Brasseriemenu gratis concerten festivcilhort, Rbdij Middelburg déÜRVKKERY Naam Hairspray: Smullen van de vitale Sixties Vlissingse heeft een kledinglijn én een safarilodge- Donderdag 30 augustus 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Samen een kavel ko pen en een architect en aannemer in de arm nemen is veel goedko per dan het alleen doen. De ge meente Vlissingen start een proef met tien tot twintig woningen in het Middengebied. Het was de fractie van GroenLinks die in Vlissingen kwam met het idee van collectief particulier op drachtgeverschap, zoals het offici eel heet. Het houdt in dat particu lieren collectief een bouwkavel ver werven. Dat gebeurt georganiseerd in een stichting of een vereniging, die als opdrachtgever naar een ar chitect of aannemer optreedt. Dat kan veel in kosten schelen. Het is verplicht een professionele 'bouw- begeleider' in te huren. Deze vorm van kavels kopen begint in Neder land langzaam van de grond te ko men, maar het gebeurt in Vlissin gen voor het eerst. Aangezien het Vlissingse stadsbe stuur altijd wel oor heeft naar bur gerinitiatieven, lanceert die nu een proefproject in het Middengebied. Daar komen eind 2009 twee ka vels van ongeveer drieduizend vier kante meter vrij: de locatie van ba sisschool Het Vlot aan de Bloe- menlaan óf die van de Sint Jozef school aan de Hyacintenlaan. Die scholen verhuizen naar de nieuw te bouwen brede school De Com binatie, op de plaats waar vroeger de Ravensteinschool was. Welke plek het gaat worden, moet nog be De gemeente Vlissingen omarmt het idee van collectief particulier opdrachtgeverschap. Ze lanceert een proefproject voor vijftien wo ningen in het Middengebied. paald worden. De locatie biedt ruimte voor tien tot twintig wo ningen. Die hoeven niet per se op elkaar te lijken, zolang ze maar aan bepaalde, nader te bepalen, rand voorwaarden voldoen. Zo zijn er bijvoorbeeld beperkingen aan bouwhoogten. Binnenkort organi seert de gemeente een informatie avond. Toekomstige buren kun nen elkaar dan ontmoeten en ken nismaken met drie kandidaat-bege leiders: de Zeeuwse Stichting Col lectief Opdrachtgeverschap in op richting, de Bond van Nederland se Architecten of De Regie BV. De nieuwe Bloemenbuurtbewoners mogen zelf kiezen welke het wordt. De gemeente legt op zon avond uit hoe het precies in zijn werk gaat. Ook stelt zij de lijst van deelnemers samen en maakt vier weken later een selectie op basis van inschrijving. Volgend jaar gaat de groep aan de slag met hun bege leider. Het jaar daarop wordt het bouwplan ontwikkeld en dan zou den de huizen in 2010 gebouwd en opgeleverd moeten zijn. De ge meente heeft vijftienduizend euro gereserveerd voor publiciteit en be geleiding. Volgens de gemeente hebben zich al belangstellenden ge meld voor het project. vanavond vanaf 17.30 uur met groene kruidensoep, andijviestamppot en limoenbavarois 15,00 of 12,50 (vegetarisch). Reserveren? bel 0118 - 886 866. www.de-drvkkery.nl Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. zo 2 sept Zefiro Torna folk/jazz ma 3 sept Dez Mono theatrale blues di 4 sept Jef Neve Trio jazz wo 5 sept Poetracks met o.a. Glen ten Damme en Mieke Stemerdink do 6 sept C 64 Orchestra gamemuziek elke avond na afloop DJ Reza aanvang 21 u30 hoofdsponsor A info zie nazomerfestival.nl delt\ of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g) mcl w the multi-utility company %jk 9 Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Blij was de Goese, dat ze ge vraagd werd mee te spelen in een voorlichtingsfilm van ROVZ en Rijkswaterstaat Zeeland. Het filmpje maakt kijkers duidelijk wat je moet doen om veilig uit de berm te komen als je daarin met je auto belandt. Afgelopen weekend was de eerste uitzen ding, op Maximaal TV. Vol span ning zat de familie en de visite voor de buis. Iedereen was vol lof over de film, maar de aftite ling stemde de Goese minder te vreden. „Er staat M. van der Pias- se. Die 'r' hoort daar niet." Het bezoek wist haar gelukkig te troosten: „Ach, het had nog erger gekund. Ze hadden de 'r' ook ach teraan kunnen zetten!" VLISSINGEN - MEE Zeeland opent volgende week informatiepunten in Domburg en Vlissingen. Men sen met een handicap kunnen daar terecht voor bijvoorbeeld hulp bij het aanvragen van wo ningaanpassingen of een persoons gebonden budget, en voor infor matie over cursussen en vakantie mogelijkheden. Ze kunnen er ook hulp krijgen bij bezwaarprocedu res. De informatiepunten komen in de gemeentehuizen. In Dom burg is het punt elke maandag van 9.00 tot 12.00 uur open. Dat in Vlissingen is op woensdag van 13.00 tot 16.00 uur open. Middel burgers kunnen naar het kantoor van MEE in de Buitenruststraat. MIDDELBURG - Kinderen smullen van de door hen zelf gemaakte sandwiches. Ze deden gistermid dag mee aan een kookles die gegeven werd op het plein van basisschool De Vossenburch in de Middelburgse wijk Dauwendaele. De les was een voorproefje op de echte kookcursus die kinderen binnenkort kunnen volgen. Maar ze kunnen ook gaan sporten, op toneelcursus, cimbaalles en nog veel meer. Alle activiteiten die de Brede School Dauwendaele-Mortiere vanaf maandag houdt voor alle kinderen in de wijk, werden gistermid dag gepresenteerd. foto Ruben Oreel Reeuwse E3E22223BBI Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31