Nederland komt weer in beweging 'W Achterin de studio houdt Enno van Tulder de acti viteiten in de studio nauwlettend in het oog. De vijftiger is regisseur, eindredac teur, doet de montage en spreekt de afleveringen in, en dat al vanaf de start in 2000. Van Tulder: „Ik heb het programma acht jaar gele den opgezet op verzoek van de AVRO en het NOCNSF, die een programma over beweging wil POTHEKER PZC Donderdag 30 augustus 2007 23 Na het ontslag van trainer Karl Noten leek het gedaan met het gymprogramma Nederland in Beweging. Maar in Duco Bauwens werd de perfecte vervanger gevonden. „Het is net of hij er altijd is geweest." door Monique Brandt e zijn er bijna jongens. Nog een keer tempo! Schouders laag. Stappen, stappen, stappen. En nog een keerrrr." Verbeten blikken, vlotte muzak, een enkele zweet druppel, een instructeur die zijn 'pupillen' lichtelijk speels aan vuurt tot nog beter presteren: ei genlijk lijkt er niets veranderd bij Nederland in Beweging. Het brandbommetje dat het senio renprogramma deze zomer bijna voorgoed van de buis wegvaagde - presentator Karl Noten werd ver oordeeld voor het bezit van kinder porno - lijkt vergeten, evenals de eens zo populaire fitnessleraar zelf Met de komst van Duco Bau wens (34), de frisse, goedogende vervanger uit Nieuw-Vennep, maakt het programma een door start. In de Hilversumse studio, waar deze dagen nieuwe afleverin gen van AVRO's tv-gymlessen worden opgenomen, heerst grote opgetogenheid over de wederop standing. De dames uit de oefen- groepen lopen weg met de nieuwe ling uit de categorie ideale schoon zoon. „Hij is zo kundig en zo ge duldig. En wat is-ie lang, hé?", fluistert een dame in joggingpak te gen haar buurvrouw. „Het is net alsof hij er altijd is geweest", voegt Bauwens' vaste sidekick Olga Com Voor Duco Bauwens is er een droom uitgekomen. mandeur toe aan die loftuitingen. „Ik hoefde amper te coachen, het ging gewoon meteen goed. Het is niet te merken dat hij geen tv-erva- ring heeft." Praten over de foute 'pasjes' van haar voormalige colle ga, dat valt haar naar eigen zeggen nog steeds zwaar. „Het was een enorme klap. Het hoofdstuk Karl Noten is nu afgesloten, wat mij be treft." Bauwens is hoe dan ook de red ding van het programma, en dat wordt hem duidelijk in dank afge nomen. „Je wil dan ook niet we ten hoeveel zakken post, telefoon tjes en mails we hebben gekregen van kijkers toen bekend werd dat we moesten stoppen", zegt redac teur Anne-Jean van Grinsven. „Mensen die zeiden: 'Het is wel erg van Karl Noten, maar wat moe ten wij nou?' Een mevrouw die nog niet zo lang weduwe was, schreef hoe het leven voor haar weer zin had gekregen dankzij Ne derland in Beweging. Ze had weer iets om voor op te staan. Zulke reacties zeggen wel iets over het belang van het programma, en foto Nils van Houts daarom heeft de AVRO besloten ermee door te gaan." den. Destijds was het iets nieuws op de buis: gemaakt met een mini maal budget, in het tweedehands decor van het programma Ontbijt TV." Nederland in Beweging is vol gens Van Tulder nog steeds zo'n beetje het goedkoopste program ma van de publieke omroep. Meestal wordt tegen het einde van het jaar in twee, drie dagen het ma teriaal voor alle uitzendingen opge nomen. De meesportende kijkers komen overal vandaan. Vandaag zijn er sportende senio ren bij uit Amsterdam, Rotterdam, uit Domburg en enkele uit Gelder land. Dorus Vis uit Malden, wit haar, witte baard en vlot trainings pak, behoort ook tot de uitverkore nen. Hij gaf zich drie jaar geleden op, toen hij met de VUT ging. „Ik ben mee gaan sporten met het pro gramma om te voorkomen dat ik steeds later zou gaan opstaan. Het leek me wel eens leuk om alles in de studio mee te maken." Vis is te vreden met de nieuwe instructeur. „Karl was een gezellige man. Maar Duco komt, geloof ik, weer wat warmer over op het publiek. Hij is camerageniek, zo heet dat toch?" De man in kwestie weet zich intus sen omringd door de dames van zijn oefengroep. „Het ging hartstik ke lekker", lacht hij breed. „In de ze goede sfeer kun je optimaal presteren. Ik voel me hier thuis. Dit is een droom die uitkomt." Duco Bauwens is intensief bezig met sport sinds hij op zijn 9e ver jaardag een halter cadeau kreeg. In middels heeft hij zijn eigen sport school, gericht op veertigplussers. „Dit is een goed programma met een doelgroep waar je echt wat mee kan. Prachtig om hier deel van uit te maken." Vergelijkingen met zijn voorganger wuift hij reso luut weg. „Ik ben mezelf Proberen een kloon te zijn pakt nooit goed uit." Nederland in Beweging, vanaf 10 september dagelijks om 06.45 uur en 09.15 uur op Nederland 1 Aflevering 48. Waarin Beb een opzienbarend verhaal vertelt Wie heeft Antoinette vermoord? 'We weten het niet,' zegt Job, als Leonie er voor de zoveelste keer over begint. 'Misschien moeten we het verder laten rusten.' 'Nee,' zegt Leonie. Job weet weer waarom hij het zo goed kan vinden met zijn dochter. 'Bedenk iets,' zegt Leonie. 'De apotheek,' oppert Job. 'We hebben nauwelijks aandacht besteed aan de omgeving waar Antoinette het grootste deel van haar tijd doorbracht: in haar vak, in haar apotheek. Laten we daar eens gaan grasduinen.' Met Olivier als introductie en als gids, gaan ze er heen. Het is druk. 'Is Ludger er?' vraagt Olivier aan Beb. Beb, de oudste van de assistenten, is aan het werk aan een computer. Verder zijn alleen Louise en Veronica er. Zij staan de klanten te woord. Janine heeft vandaag haar vrije dag. Veronica is in de plaats gekomen van Klaartje, die indertijd is ontslagen in verband met het morfmeschandaal met de junk die ze Jimbo noemde. 'Ja hoor, hij is in het kantoortje,' zegt Beb. 'Lopen jullie maar door.' Ludger Wieringa ontvangt Olivier hartelijk en maakt kennis met Job en Leonie. Hij meent te begrijpen dat de Redersen nog steeds namens de politie speuren naar de moordenaar van Antoinette van der Geest. Ze laten het maar zo. Job zegt dat ze graag met alle assistenten afzonderlijk willen praten, en daar stemt de apotheker mee in. Olivier vertrekt naar huis. 'Hoe denkt u zelf over de assistenten?' vraagt Leonie aan Ludger. 'Tja, ik ben hier het laatst gekomen. Ze doen hun werk allemaal goed. Beb is een rots in de branding, ik kan de dagelijkse leiding gerust aan haar overlaten. Janine is een uitstekende vakvrouw. Niet altijd makkelijk in de omgang. Soms doet ze onhebbelijk tegen de cliënten.' 'Waarom?' 'Kwestie van karakter, denk ik,' antwoordt de apotheker. 'Ik weet niet veel van haar privé-leven. Ze is een aantal jaren geleden gescheiden en daarna heeft ze los-vast vrienden gehad, naar ik hoor. Moeilijk maar bekwaam, om het samen te vatten. Louise heeft twee kleine kinderen, waardoor ze nogal eens laat komt of ineens weg moet. Veronica doet haar best, ze moet nog heel wat leren. De anderen helpen haar, het is een goed team. Veel meer kan ik u niet vertellen. O ja, we hebben Joep nog, aardig, niet de snuggerste. Beetje mopperig, maar doet geen vlieg kwaad. 'Dank u,' zegt Job. 'Mogen we dan nu even met Beb praten?' 'Natuurlijk. Gebruik dit kantoor maar. Ik moet toch weg.' Beb is zo iemand die altijd alles al heeft gezien. Met geen mogelijkheid uit het veld te slaan.' 'Hoe was uw relatie met mevrouw Van der Geest?' vraagt Job. 'Heel goed. Ze was een gewetensvolle apotheker. We waren er allemaal kapot van toen we hoorden dat ze was vermoord.' 'Had mevrouw Van der Geest vijanden?' 'We hebben ons daar natuurlijk zelf ook het hoofd over gebroken. En ook met de politie hebben we er uitvoerig over nagedacht. Er was af en toe een akkefietje. Waar niet. De ellendige zaak van Klaartje met die morfineverslaafde.' 'Klaartje had de pest aan Antoinette, neem ik aan,' zegt Leonie. 'Ze is ontslagen.' 'Ze begreep best dat ze moest worden ontslagen.' 'Zijn er de afgelopen jaren nog andere medewerkers de laan uitgestuurd?' vraagt Job. 'Alleen Sarah.' 'Sarah? Wie is dat? Waarom is ze ontslagen?' Er is een gevoelige snaar geraakt bij Beb. 'Wat was er met Sarah?' 'Heel onaangenaam. Ik weet er het fijne niet van. De zoon van Antoinette was er bij betrokken.' 'Olivier?' vraagt Leonie. 'Nee, die andere. Sander.' 'Die in het buitenland is? Wat was er aan de hand?' 'Het had met foto's te maken. En met seks. Die vrouw was een exhibitioniste. Een nymfomane.' De afkeuring straalt Beb van het gezicht af 'Ze heeft een lichaam, als u begrijpt wat ik bedoel. Een ontoelaatbaar decolleté voor iemand die in een apotheek werkt. Alle mannen staarden naar haar. Die strakke truitjes. Die korte rokken.' 'Weet u waar Sarah nu uithangt?' vraagt Job. Beb produceert een adres in Den Haag. 'We komen graag nog een keer terug om met de anderen te praten,' zegt Job. 'Reuze bedankt.' Morgen aflevering 49. Bekentenissen van een seksverslaafde door Sanne Terlouw en Jan Terlouw Van Jan Terlouw en Sanne Terlouw zijn eerder verschenen De charmeur en Venijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23