Mogelijk 500 Brabantse patiënten besmet met hiv HET WEER; Bewolkt Word ook abonnee! Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Kans op infectie door defect aan machine in Oss en Veghel. Onderzoek Justitie: 5 procent bestuurders heeft een strafblad. Ajax grijpt weer naast Champions League Griekse bosbranden laten spoor van vernieling achter zie pagina Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530 Donderdag 30 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 204 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl door Joris Roes OSS - Vijfhonderd patiënten van ziekenhuis Bernhoven in Oss en Veghel zijn mogelijk besmet met hiv, hepatitis B of hepatitis C. Door een technische fout in vier nieuwe scopendesinfectoren ('was machines') zijn slangen waar schijnlijk slecht gereinigd. Deze worden gebruikt voor kijkonder zoek in maag, longen of darmen. Het ziekenhuis benadrukt dat de fout in de machines zit én dat het ziekenhuis geen blaam treft. Bern hoven heeft leverancier Sanamij uit Rotterdam verantwoordelijk ge steld. Van dat bedrijf was gistera vond niemand bereikbaar voor commentaar. De kans op besmetting is volgens de voorzitter René Peters van de Vijfhonderd patiënten van zieken huis Bernhoven zijn mogelijk be smet met hiv of hepatitis door een fout in vier machines die apparatuur moeten reinigen. Raad van Bestuur van Bernhoven 'uiterst gering'. Desondanks krij gen alle vijfhonderd patiënten die risico lopen vandaag een brief, waarin zij worden opgeroepen bin nen een week bloed af te staan. Daarvoor is het ziekenhuis de ko mende dagen buiten kantoortij den geopend. Volgens Peters gaat het om drie honderd patiënten die tussen 9 juli en afgelopen maandag in het ziekenhuis in Veghel een kijkon derzoek hebben ondergaan. In Oss gaat het om tweehonderd patiën ten die tussen 13 augustus en afge lopen dinsdag een dergelijk onder zoek hebben gehad. Het zieken huis nam op betreffende data in Veghel en Oss per locatie twee nieuwe wasmachines in gebruik. Maandag en dinsdag bleek dat de machines een technisch manke ment hebben, waardoor de slan gen mogelijk niet goed gereinigd zijn. Het mankement was niet be kend, omdat de vier machines in Oss en Veghel de eerste van dit type zijn in Nederland. „Na ons hebben nog andere ziekenhuizen, die wij niet kennen, dezelfde appa ratuur gekregen", aldus Peters. a Morgen bij de PZC: Smet op goede doelen door Dick Hofland DEN HAAC - Eén op de twintig be stuursleden van goede doelen heeft een strafblad. Zij zijn in het verleden vervolgd voor gewelds- en drugsdelicten, fraude, diefstal of oplichting. Van bestuurders met een islamitische achtergrond heeft één op de elf bestuursleden een strafblad. Dit blijkt uit een onderzoek van Bureau Intraval onder 2400 be stuursleden in opdracht van het ministerie van Justitie. Het onder zoek is gedaan nadat drie islamiti sche organisaties verdacht werden van het inzamelen van geld voor terrorisme. Minister Hirsch Ballin van Justitie schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat 'niet is uit te sluiten' dat zo nu en dan ingezameld geld bijdraagt aan de financiering van terroristische organisaties. Het is niet openbaar gemaakt om welke bestuurders het gaat. Wel is duide lijk dat de meesten in de welzijns sector werken. Eén bestuurder Justitie heeft een onderzoek la-"" ten uitvoeren onder 2400 be stuursleden van goede doelen. Een op de twintig is in het verle den door de rechter veroordeeld. heeft meer dan zes delicten op zijn conto. Ook grote organisaties in de liefdadigheidsbranche, mét een keurmerk van het Centraal Bu reau Fondsenwerving (CBF), heb ben bestuursleden met een crimi neel verleden. Bij de beoordeling zijn alleen ernstige delicten meege teld. Veroordelingen die met een boete konden worden afgedaan, bleven buiten beschouwing. pagina 6: foute bestuurders zitten 'niet bij ons' PRAAG - Ajax is er weer niet in ge slaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. In Praag verloor de ploeg met 2-1 van Slavia Praag. De Tsje chen hadden in Amsterdam met 1-0 gewonnen. Vorig jaar werd Ajax in de voorronde uitgescha keld door FC Kopenhagen. pagina 47: doemscenario voltrekt zich 24 extra pagina's Zeeuws amateur voetbal. oneens Tij 47% aantal reacties: 293 RAFTI - Het Griekse dorp Rafti is volledig ver woest door bosbranden. De branden die Grieken land teisteren lijken in aantal en omvang af te ne men. Mede dankzij massale hulp uit het buiten land krijgen de Griekse brandbestrijders steeds meer controle over de zwaarste bosbranden. Daarnaast nam de wind af en daalden de tempera turen. Gisteren woedde het vuur op 25 plekken op het schiereiland Peloponnesos en op het ei land Euboea. Dinsdag werden nog 36 brandhaar den bestreden. foto Orestis Panagiotou/EPA pagina 6: verwoesting branden is overweldigend Zeeland: 2, 3, 29 t/m 35; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 13; Beurs: 16; Eco nomie: 17 en 19; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 38 en 39: Sport: 47 t/m 53; Televisie: 54 en 55. Bestuurders van goede doelen horen per definitie integer te zijn reageer op www.pzc.nl ubah 1; 111f Satellietcontrole bedreigt de privacy eens 53%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1