Biodiesel is allang geen toekomst meer Geen restpartijen of iittipzaak! titaan., Alle A-merfcen voor de allerlaagste prijzen, Milieuvriendelijkere brandstof is langzaam bezig aan opmars. □2 Nu of nooit! Profiteer alleen tijdens het feest van niet één... of twee... maar van drie keer voordeel! 2e Ballonprikaktic met extra kortingen van 3 t/m 101 il €1500, Ruime showrooms met de Vakbonden fel tegen Schizofrenie-medicijn beloning TNT-topman in Nederlandse handel Meer mobieltjes dan mensen in Nederland PZC Donderdag 30 augustus 2007 1 7 Burgemeester C. van Liere van Noord-Beveland opent de Agri sneltank in Wissenkerke door het volgooien van een bestelbus met biodiesel; op de achtergrond Rob Augustijn van CZAV. foto Mechteld Jansen door Lilian Dominicus WISSENKERKE - Biodiesel is niet de toekomst, zegt Rob Augustijn. „Het is de brandstof van vandaag." Augustijn is hoofd afdeling brand stof van CZAV, die gisteren in Wis senkerke het eerste tankstation van Zeeland opende dat B20-bio- diesel verkoopt. Volgens hem moeten er snel meer tankstations komen waar biodiesel wordt verkocht, zodat consumen ten vertrouwd raken met het pro duct. En de overheid zou daarin een veel actievere rol moeten spe len, door de accijns te verlagen. Au gustijn: „Minimaal tot hetzelfde ni veau als gewone diesel." Een liter biodiesel kost nu een paar cent meer dan normale diesel. Het is het ouderwetse kip en ei- verhaal, bevestigt Pieter Vollaard, lector duurzaamheid aan de Hoge school Zeeland. „Er zijn niet vol doende pompen waar biodiesel ge tankt kan worden, daardoor ko men er geen auto's op de weg die aangepast zijn. En andersom."Gis- teren werd bekend dat de HZ bijna 280.000 subsidie krijgt om een project uit te voeren met als doel om de kennis over bioenergie en -brandstoffen binnen het mid den- en kleinbedrijf te verhogen. De Agri sneltank in Wissenkerke biedt een mengsel van 20 procent biodiesel en 80 procent gewone diesel. Augustijn: „Dat kun je onge straft toepassen zonder dat de au to stuk gaat." Speciale dieselauto's, zoals Saab en Volvo die al maken, kunnen een hoger percentage aan. Maar die rijden er nog te weinig. „Den Haag zou hier veel meer werk van moeten maken", vindt ook burgemeester C. van Liere van Noord-Beveland. In zijn gemeente rijdt een dienstauto rond die voor 100 procent op koolzaadolie rijdt. Meer bioauto's komen er voorlo pig niet bij; de investering voor de ombouw van de auto was lastig te rug te verdienen. De overheid zou de introductie van biodiesel kunnen versnellen door bijvoorbeeld de accijns te verlagen tot minstens het niveau van gewone diesel. „Het houdt een keer op met de fos siele brandstoffen", constateert me de-eigenaar Hans van de Ven van Bioking, producent van biodiesel installaties. Dat biodiesel een op mars maakt, merkt hij aan de groeiende belangstelling voor zijn product. Deze week nam het 's-Gravenpolderse bedrijf een gro te proefinstallatie in gebruik dat van chlorella-algen biodiesel maakt. Van over de hele wereld ko men ze naar 's-Gravenpolder om de installatie te bekijken. „Ka- zachstan, Rusland, Nieuw-Zee- land", somt Van de Ven op. „Het is de eerste ter wereld die van al gen goede biodiesel maakt." Het groene goud? Van de Ven hoopt het. „We hebben zojuist een installatie van 69.000 euro ver kocht. Ik verwacht deze week nog meer te verkopen." Volgens hem hebben de algen louter voordelen ten opzichte van de productie uit planten. „Je hebt er geen hectares grond voor nodig die je ook nog eens moet irrigeren. In de buizen verdubbelen ze in 24 uur. De in stallaties kunnen makkelijk 50.000 a 100.000 liter per dag produce ren." minpool aktie. spectaculaire aanbiedn stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy Boch. U7o aangeooaen op bij o.a. Grohe, Villeroy Both en Sphinx keramiek, Hüppe en Wilux etc. Voorbeeldkorting: Kranen Sani-Dump korting Extra leverancierskorting Extra Ballonkorting 25'/. 10'/. max 10% 85 Badmeubels: o.a. Thebalux. Primabad, Pelipal, Sanijura. Riho, Hagón, Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: O.a. Hüppé, Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Riho. Novellini, Villeroy Boch, PDP en Wïlux. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch. Sphinx, Riho, Wilux, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, Wilux en Schavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania. Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! DEN HAAG - De beloning van top man Peter Bakker van TNT is 'to taal ongepast', gezien de offers die van het personeel worden ge vraagd. Dat vinden de Vereniging van Effectenbezitters en de vak bonden Bond van Post Personeel en CNV Publieke Zaak. TNT, dat wil dat het personeel voor 2,5 jaar afziet van een algeme ne loonsverhoging, kondigde in april het schrappen van 6500 tot 10.000 banen aan. LONDEN - Het Brits-Zweedse farma ceut AstraZeneca mag het medi cijn tegen schizofrenie Seroquel XR gaan leveren op de Nederland se markt. Dit maakte het concern gisteren bekend. Eerder werd het medicijn goedgekeurd voor de Amerikaanse markt. Het nieuwe medicijn is een va riant op de al bestaande medicijn Seroquel, dat goed is voor een we reldwijde omzet van 3,4 miljard dollar (2,5 miljard euro). HOUTEN - Aan het eind van dit jaar zijn er negentien miljoen mobiele aansluitingen in Nederland. Dat is de verwachting van Telecompaper, dat de ontwikkelingen in de tele- comindustrie volgt. Uit de gisteren gepubliceerde in ventarisatie van het onderzoeksbu reau blijkt dat het aantal mobiele aansluitingen in het tweede kwar taal van dit jaar is gegroeid tot bijna 18,5 miljoen. De onderzoe kers verwachten verdere groei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17