■jHBEBj de Spoorwegpolitie Veelzijdige baan rond het spoor Ze hebben een veelzijdige baan, de ongeveer 500 agenten van de Spoorwegpolitie. In alle treinen en op de perrons zorgt de Spoorwegpolitie voor de eerstelijns politiezorg, zoals het oppakken van vandalen of zwartrijders, het handhaven van de orde, het bestrijden van zakkenrollers en het verlenen van hulp bij ongelukken. Dat geldt ook voor de vijf zogenaamde megastations: Amsterdam CS, Den Haag CS, Rotterdam CS, Utrecht CS en Schiphol. De Spoorwegpolitie begeleidt ook supporterstreinen en voert drugscontroles uit. Bovendien hoort het onderzoek naar ongevallen op het spoor tot het takenpakket van de Spoorwegpolitie. Het is woekeren met de mankracht, zegt een woordvoerder van het Korps Landelijke Politie Diensten, waar de Spoorwegpolitie sinds 2000 onder valt. Voor die tijd was het politiekorps onderdeel van de Nederlandse Spoorwegen. Om het aantal beschikbare agenten efficiënt in te zetten, werkt de Spoorwegpolitie met vliegende brigades, die snel kunnen worden ingezet op plaatsen waar zich een probleem voordoet. De laatste tijd richt de Spoorwegpolitie zich vooral op het bestrijden van koperdiefstallen. Extra toezicht tijdens de Vierdaagse op het druk ke perron van het station in Nijmegen. Dolph Cantrijn Een agent van de Spoorwegpolitie kijkt onverstoorbaar toe terwijl uitgelaten jongeren wachten tot de trein vertrekt. De jongeren hebbi problemen te voorkomen houden agenten een oogje in het zeil. Specialisten verrichten onderzoek in Tilburg, waar op 27 juli een bijna-botsing plaats had tussen de stoptrein tussen Tilburg en Eindhoven en een goederentrein dat het brandbare propyleenoxyde vervoerde. De machinist van de passagierstrein had op tijd in de gaten dat de beide treinen op hetzelfde spoor reden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14