Kabinet ontziet minima sirs, Hardglazen deuren Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 Word ook abonnee! "I® a a a Gevaarlijke j Koopkrachtbehoud ook voor ouderen en gezinnen met kinderen. Theater in voormalige sluis luidt Nazomerfestival in Professionele bestrijder moet vogel met scherpe klauwen vangen. Hond Hellas hoeft niet te worden afgemaakt KRAB.NL boek online a vakkundige montage! Glashandel MELIESTE Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10; Economie: 15 en 17; Beurs: 16; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34: Sport: 39 t/m 45; Tele visie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 PB-ill"4K Satellietcontrole bedreigt de privacy zie pagina 2 en 3 reageer op www.pzc.nl door Lianne Sleutjes en Peet Vogels DEN HAAG - Het kabinet wil de koopkracht van minima, ouderen en gezinnen met kinderen voor 2008 behouden. De rekening wordt betaald door mensen zon der kinderen die meer dan modaal verdienen. Dit stellen bronnen rond het kabi net. De betrokken ministers besluiten vandaag welke maatregelen geno men worden om de koopkracht van minima en gezinnen overeind te houden. De verwachting is dat zij daar wel uit komen. Volgens recente berekeningen van het Centraal Plan Bureau zou iede re Nederlander er .volgend jaar ge middeld 1 procent op achteruit gaan. Dit zou vooral komen door kabinetsmaatregelen als belasting op vliegen en het zwaarder belas ten van vervuilende auto's. Dat was met name voor de PvdA onaanvaardbaar. De sociaaldemo craten eisten dat minima zouden worden ontzien. Bij het CDA lag met name het koopkrachtverlies van ouderen moeilijk. Zwaardere noten hebben minis ters te kraken over het bereiken van een begrotingsoverschot. In het regeerakkoord is afgesproken 1*^ Het kabinet zet in op het behoud van de koopkracht van minima, ouderen en gezinnen met kinde ren. Eerder was sprake van een achteruitgang van 1 procent. dat er in 2011 een overschot van 1,1 procent moet zijn; ruim 6 miljard euro. De PvdA denkt dat dit bereikt kan worden met voorgenomen maatre gelen zoals efficiënter werken in de zorg en het afromen van de ho ge reserves van de woningbouw corporaties. Het CDA hanteert echter een strengere norm en denkt dat er nog voor ruim 1,5 miljard euro extra bezuinigd moet worden om een overschot van 1,1 procent te be reiken. door Raymond de Frei TERNEUZEN - Een gevaarlijke ara houdt sinds zondagavond de ge moederen bezig van de bewoners in de Oranjebuurt in Terneuzen. Het dier is al twee dagen alles en iedereen te slim af De ongeveer vijftig centimeter gro te papegaai wordt regelmatig ge zien in de omgeving van de Axelse- straat, lulianastraat en vooral in de hoge bomen van het Wilhelmina- plantsoen. Plaagdierbestrijder Ri chard Lader is door de gemeente Terneuzen ingezet om het dier te lokken. Lader stelt dat de aanwezig heid van de papegaai in de buurt 'linke soep' is. „Het gaat om één van de grootste soorten, met een snerpe snavel en flinke klauwen. Tel daarbij op dat deze papegaai een eigenaardig karakter heeft en je komt tot de conclusie dat deze vogel vooral kinderen ernstige ver wondingen kan toebrengen." De brandweer zette zondagavond een hoogwerker in, maar eenmaal in de hoogte vloog het slimme dier een boompje verder. Lader: „Omdat hij ook tuinen aandoet, kan het zijn dat hij een keuken bin nenwipt. Ik adviseer mensen dan de deur dicht te doen, maar het dier vooral niet te benaderen. Bel direct de gemeente of mij, zodat ik hem kan vangen." Het is onbekend wie de eigenaar van de ara is. Ouderen moeten het er lekker van nemen HANSWEERT - Enkele honderden genodigden en minstens zoveel muggen woonden gisteravond in Hansweert de première van Vloed bij. De voorstel ling in de gedempte sluis luidde de zevende edi tie van het Zeeland Nazomerfestival in. De ope ning werd verricht door Kees Weeda, secretaris van de Raad voor Cultuur, die de voortrekkersrol van het festival op het gebied van professioneel theater in Zeeland prees. Vandaag gaat in Kam perland Oni te beginnen een vrouw in première. pagina 34: recensie Vloed foto Ronald den Dekker Ueens 8% aantal reacties: 436 MIDDELBURG - De hond Hellas uit Aagtekerke hoeft niet te worden af gemaakt en mag terug naar zijn ei genaar Richard de Kruif. Met deze beslissing maakte de Middelburgse politierechter gisteren een einde aan maandenlang touwtrekken tus sen het Openbaar Ministerie en De Kruif Volgens het OM was de tienjarige Hellas een pitbull-ach- tige, maar De Kruif wist met tegen onderzoeken te bewijzen dat het dier geen pitbull was. pagina 2 en 3: Hellas komt over een paar dagen thuis waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 Êi Beleef een onvergetelijke vakantie op de bijzondere vakantiebestemming Cyprus. Zon, zee strand, cultuur én natuur... Cyprus heeft het allemaal! Een 8-daagse strand-/cul- tuurvakantie met verblijf in uniek gelegen appartementen boekt u nu'bij KRAS inclusief huurauto vanaf slechts 549! INCLUSIEF: vlucht v.v.( luchthavenbelastin gen, res.kosten, transfer v.v., verblijf o.b.v. logies, 7 x 24 uur autohuur categorie Al Vertrekdata: vrijdag van 7/9 t/m 28/9 7 september 8 dagen v.a. 565 14 september 8 dagen v.a. €565 21 september 8 dagen v.a. €549 28 september 8 dagen v.a. 555 Prijzen zijn p.p. o.b.v. een 4-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering zie www.kras.nl/23688 zie pagina HET WEER; Veel zon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1