PZC Wachten Campbell beloond Sedoc heeft slaapprobleem eindelijk onder controle 39 ÊP éPïk 40 41 Jamaicaanse sprintster wereldkampioen met haarlengte voorsprong. Europees kampioen horden verlangt naar plek bij beste zestien. Roeier Lievens naar kwartfinales op WK Tennisser Robin Haase lucky loser in US Open Zwakke start van rolstoelbasketballers Zeeuwse biljarters snel uit toernooi Hurghada Audenaerd met team vijfde op WK vissen OL WÉ Ismael Urzaiz wil meer zijn bij Ajax dan pinchhitter Dinsdag 28 augustus 2007 Supertalent van Donald Young ontluikt eindelijk op US Open Tip? sport@pzc.nl OSAKA - Haar race duurde 11,01 se conden, maar de Jamaicaanse Vero nica Campbell (25) moest bijna tien minuten wachten voordat ze op het scorebord in het Nagai sta dion van Osaka zag dat ze wereld kampioen op de 100 meter was ge worden. „Het was de langste perio de in mijn leven", zei Campbell. Waar bij de mannen drie atleten met afstand beter waren dan de rest en Tyson Gay na 9,85 secon den sprinten zichtbaar de snelste was, had de jury er bij de vrouwen een hele klus aan de ranglijst te be palen. De Amerikaanse titelverde digster Lauryn Williams kreeg het zilver, maar liep ook 11,01. Ze verloor uiteindelijk op duizend sten van een seconde. De toer- nooi-organisatie maakte niet be kend met hoeveel precies. Willi ams' landgenote Carmelita Jeter volgde op 11,02 en pakte het brons. De Amerikaanse Torri Edwards en de Belgische Europees kampioene Kim Gevaert eindigden met bei den 11,05 als vierde en vijfde. Na de verwarrende close finish lichtte de naam van Edwards aan vankelijk op als wereldkampioen. De Amerikaanse had echter zelf al op het scherm gezien dat daar geen sprake van kon zijn. Het duurde nog ettelijke minuten voor dat de echte winnaar bekend werd. Williams: „Toen ik over de finish kwam, wist ik niet wat ik moest denken. Daarna gingen de namen draaien en dacht ik: er is hoop! Ik heb nu zilver, maar in de zelfde tijd, dus ik ben net zo trots als ik met goud zou zijn geweest." Kenenisa Bekele behaalde gisteren zijn derde wereldtitel op rij op de 10.000 meter. De 25-jarige Ethio piër, uit de stal van de Nederland se manager Jos Hermens, zegevier de voor zijn landgenoot Sileshi Si- hine en de Keniaan Martin Irungu Mathathi. Wereldrecordhouder Be kele liep de 10 kilometer in 27.05,90. Voor Bekele was het zijn eerste 10.000 meter van dit sei zoen. Sinds zijn debuut in 2003 heeft hij nog nooit op die afstand verloren. Hij won al zijn acht races over 10.000 meter. door Marc van Veen OSAKA - Wekenlang lag hordelo per Gregory Sedoc 's nachts naar het plafond te staren. Vaak dode lijk vermoeid begon hij aan zijn dag. De voor een atleet maximale dosis slaaptabletten moest hem aan de noodzakelijke nachtrust hel pen. Pas tijdens zijn verblijf in Ja pan, waar hij morgen aan de WK begint, kreeg Sedoc de problemen onder controle. „Ik ben niet in pa niek geraakt, maar lastig was het wel", zei hij in Osaka. Sedoc (25) veroverde in maart ver rassend de Europese indoortitel op de 60 meter horden. Er kwam vervolgens heel wat op hem af toen hij in de buitenlucht eind mei ook nog ineens een dik per soonlijk record (13,37) op de 110 meter horden liep. Sedoc, die met zijn prestatie in Hengelo een olympische nomina tie verdiende, had de wedstrijden plotseling voor het uitkiezen en kreeg door zijn nieuwe status zelfs toegang tot de door hem zo graag gewenste wedstrijden van de Gol den League. De vermoeidheid sloeg echter eind juni toe. Op de Nederlandse titelstrijd klaagde de hordeloper al over oververmoeid heid. „Ik kon 's nachts niet meer slapen." Sedoc zocht contact met sportarts Peter Vergouwen. „Dat leverde uit eindelijk geen aanwijsbare oorzaak aan." Sedoc begon weer aan de wedstrijden en zette een reeks tij- De Nederlandse hordeloper Gre gory Sedoc, Europees indoorkam- pioen, heeft zijn slaapprobleem overwonnen en is topfit voor het WK in Osaka. den in de 13,7 neer. Hij vroeg zich af of hij nog wel een hordeloper was. In Wattenscheid kwam het goede gevoel weer terug op 12 au gustus. Sedoc won in 13,43 secon den. „Ik kreeg er een jankgevoel van, zo blij was ik." In Fukuoka werkte hij de afgelo pen weken naar de WK toe. Sinds twee dagen slaapt hij zonder de hulp van tabletten. „Ik ben fit, voel me goed." Het hoge verwach tingspatroon deert hem niet. Het gevaar zit em vooral in de series. „Ik verlang hier minimaal een klas sering in de top 16. Dan moet ik al in de series maximaal presteren." MÜNCHEN - Roeland Lievens uit IJ- zendijke heeft zich gisteren met de Nederlandse vier-zonder-stuur- man lichtgewicht moeiteloos ge plaatst voor de kwartfinale van de WK roeien. Met zijn bootgenoten Gerard van der Linden, Ivo Snij ders en Paul Drewes eindigde Lie vens in zijn serie als tweede, ach ter Egypte. De beste drie boten gin gen naar de kwartfinale. Het Oran je-kwartet klokte 6.14,31. De kwart finales in deze klasse worden mor genochtend gehouden. NEW YORK - Robin Haase mag toch zijn opwachting maken in het hoofdtoernooi van de US Open. De Haagse tennisser neemt als 'luc ky loser' de plaats in van Mario Ancic. De Kroaat, die onlangs zijn rentree maakte na afwezigheid van een half jaar, meldde zich af met een schouderblessure. De hoogst geplaatste Nederlander op de wereldranglijst (95e) treft bij zijn grandslamdebuut in de eerste ronde de als derde geplaatste Ser viër Novak Djokovic. GOES - De Nederlandse teams die aan het EK rolstoelbasketbal deel nemen zijn niet al te best van start gegaan. In het Duitse Wetzlar ver loor het mannenteam met Mark Aalders uit Goes en Edwin Schalkx uit Vlissingen in de gelede ren de eerste twee duels. Tegen Turkije werd het teleurstellend 36-69, tegen titelverdediger Italië 54-85. Het vrouwenteam van de Zeeuwse bondscoach Guda van der Laan won van Spanje (82-36) en verloor van Frankrijk: 48-58. HURGHADA - De Zeeuwse biljarters Louis Dallinga en Koen Pöpsel zijn al op de eerste dag van het wereld bekertoernooi driebanden in Hur ghada (Egypte) uitgeschakeld. Bei den eindigden als derde en laatste in de voorrondepoule. Dallinga won één partij, Pöpsel was in zijn twee partijen kansloos. Voor Jean Paul de Bruijn begint het toernooi morgen pas. Hij speelt in de eerste voorrondepartij tegen de Belg Wesley de Jaeger. TOLEDO - Ingeborg Audenaerd uit Sas van Gent is met het Neder lands team vijfde geworden op het WK zoetwatervissen. De titelstrijd werd in het Spaanse Toledo gehouden. Er werd vooral op karpers gevist. Italië werd we reldkampioen. Het Nederlandse team maakte zijn debuut op een WK. Audenaerd beleefde een taaie wedstrijd. Ze kreeg bij loting een weinig productieve stek toegewe zen. Met het blote oog is het niet waarneembaar, maar Veronica Campbell (gele shirt) komt als eerste over de finish. Lauryn Williams (boven, nummer 1007) wordt in dezelfde tijd tweede. Carmelita Jeter (onder, nummer 8 op bo venbeen) wordt derde op éénhonderdste achterstand. foto Gero Breloer/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67