Ellemeet is werkelijk een prachtige molenbiotoop Mij merer I A/Wg£l/Q£EA/| 4 Stellingmolen Luteyn in Nieuwvliet is één van die molens die zelfs zonder wie ken een sieraad is voor het landschap. Je ziet al aan de buiten kant hoe deze molen met vakman schap en liefde is opgebouwd. De romp is fraai van vorm, en ook het metselwerk mag er wezen. Wat zou het schitterend zijn wanneer deze molen ooit weer wordt ge completeerd. Nieuwvliet zou dan weer twee volwaardige wiekendra- gers herbergen. Sinds enkele jaren is de romp overigens voorzien van een aantal zendinstallaties voor GSM-verkeer. 5Jaco Simons liet weten dat ook de romp van molen De Onderneming in Mid delburg een lust voor het QOg is. 0113-315504 MIH Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes SKÊBtÊÊÊKÊÊIBÊÊtÊÊÊÊÊIÊÊtKÊÊIBÊÊÊÊÊÊ^ÊÊtÊÊIÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊlÊIÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊlÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊlÊÊÊUÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊIÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIIIÊÊÊÊtÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊIÊlÊÊÊÊÊ^tÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊIÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊKÊÊÊÊBÊi PZC Molen 't Hert (Oostermolen) SCHSRENDIJKE Malen doen ze vaak allang niet meer, maar dat neemt niet weg dat de eeuwenoude molens nog altijd landschapsbepalend zijn in Zee land. Van ver zijn ze al te zien, en vaak nemen we ze maar voor lief We zetten voor u op een rijtje wel ke Zeeuwse molens toch zeker een bezoekje waard zijn. door Madelijne Daub Vakantie en liefde zijn onlosma kelijk verbonden. Voor de laat ste zomerpagina, aanstaande za terdag, zijn we op zoek naar ver halen over recente vakantielief des. Er moet een link met Zee land zijn. Zit hij hier en zij daar (of anders om)? Is de liefde inmiddels be koeld of lijkt het voor eeuwig te zijn? Stuur ons het verhaal van uw vakantieliefde 2007. De beste inzendingen worden geplaatst, of we sturen een zo- merverslaggever bij u langs om het nog eens precies op te teke nen. Inzendingen moeten uiter lijk donderdagavond binnen zijn bij: zomer@pzc.nl. door Anoeska Gijzel Maandagochtend tien uur. Het strand bij Dishoek is nagenoeg leeg. Een strandtent opent zijn deuren, ter- wijl een driemaster na Sail het rui me sop kiest. Verder is er weinig te beleven, maar dat vindt het gros van de aanwezigen niet erg. Tjitske Verkruisen uit Utrecht stelt juist prijs op de rust. „Op een vol strand kun je je kind niet meer vin den, nu kan ik ze in de gaten hou den." Vriendin Marischka van Dijk is het daarmee niet eens. „Ik vind het juist leuk als het druk is, dan kunnen de kinderen lekker samen spelen. Echt heel druk is het overi gens nooit. Als je aankomt, lijken de mensen hutjemutje te zitten maar dat valt best mee. Iedereen ZOMERAGENDA OP PAD Het Vlaemsche Erfgoed De museumformule in Groede is geo pend van ma. t/m za. In augustus is hier veel te doen. Vandaag: wasdag uit groot moeders tijd, klederdracht en Zeeuwse babbelaars maken. Groede, Museumformule, 10-17 uur Struisvogelboerderij In augustus zijn dagelijks rondleidingen op struisvogelboerderij Monnikenwerve in Sluis. Rondleidingen om 12.30 uur, 14.00 uur, 15.30 uur en 17.00 uur. Kos ten: €3,00 en kinderen tot 12 jaar €2,00. Sluis, Struisvogelboerderij Monnikenwer ve, Hogeweg 1,0117-492131. Schelpdierentocht Vanuit Yerseke de Oosterschelde op met m.p.s. Adriana naar de plekken waar de schelpdieren liggen te verwateren. De gid sen laten o.a. zien hoe de mossel- en oes tervissers te werk gaan. In augustus van dinsdag t/m zondag van 14.30 tot 16.00 uur. Informatie: 06-22089393. Yerseke, Marstrand 'Rondvaarten en Sportvisserij', steiger Beatrixhaven. Paardentram Vanaf de Markt vertrekt tussen 11.00 en 16.30 uur een paardentram voor een rondrit van 20 minuten door Middelburg (dagelijks) Middelburg, Markt Voertoer De Stelle In augustus kunnen kinderen iedere maandag- t/m zaterdagmorgen samen met de boer bij De Stelle in Ouwerkerk de dieren voeren. Info en kaartverkoop: VW Sch-Duiveland, 0900- 20 20 233. Ouwerkerk, De Stelle, 10.30 en 15 uur Oranjezon Zomeravondwandeling door het voormali ge waterwingebied. Oranjezon, 19.15 uur. Meeuwenexcursie Met Staatsbosbeheer meeuwen spotten vanaf een uitkijktoren in de duinen. Aan melden bij de VW Schouwen-Duiveland via 0900 2020233 of op het kantoor in Burgh-Haamstede. Westenschouwen, einde A. vd Weijde- weg, 19 uur. Seniorenfietsen Fietsen naar de Pepermolen bij Scharen- dijke, voor vijftigplussers. Zierikzee, sportpark Het Hoge Blok aan de Lange Blokweg, 13.30 uur. MUZIEK Altvioolconcert Jaarlijks komen praktiserende altviolisten en aanstormend talent op de altviool bij IGrondzeiler 't Hert of de Oostermolen in Ellemeet is voor velen het mooiste wind- gemaal van Zeeland. Nog al tijd staat hij fantastisch mooi in het landschap. Om in jargon te spreken: 'er is sprake van een prachtige molenbiotoop', ofwel de molen is in balans met de omge ving. Dit molentje is al heel lang in be zit van familie Dijkman. Die heeft het altijd met liefde behandeld, zo dat dit monument een plaatje is voor Schouwen-Duiveland. Bij een grote restauratie heeft de mo len een nieuwe kap gekregen en heeft Maarten Dijkman zelf de be strating rond de molen gemaakt. 2 Hubert Uitterhoeve vindt met stip stellingmolen de Vijf Gebroeders in Hein- kenszand de mooiste dorps korenmolen. Onlangs is de molen helemaal gerestaureerd en com pleet maalvaardig gemaakt dankzij de tomeloze inzet van liefhebbers en particulieren. „In zijn prachtige omgeving staat hij er weer bij als een trots ele ment van het Zuid-Bevelandse landschap", vindt Uitterhoeve. Op 7 september wordt de molen offici eel weer in gebruik genomen en is dan weer open voor bezoek. 3 Op de dijk van Sint Anna- land staat een stokoude stan derdmolen koninklijk te pronken. Dankzij recent her stel is hij weer in prima conditie. Het is voor de bezoeker een sensa tie om in deze molen te staan ter wijl hij in werking is. Het hele ge bouw wiegt dan heen en weer: je waant je op een schip. Pas wel op bij het betreden van de trap. Daar is bij standerdmolens halverwege ee.n dwarsbalk aan bevestigd, die. Molen 't Hert in Ellemeet. al menig bezoeker sterretjes deed zien. In Wissenkerke doet stellingmo- len De Onderneming wat hij doen moet, namelijk koren malen. De molen is van verre al te zien en de moeite waard om te bekijken. Bewoond is hij nooit geweest, maar veertig jaar geleden sloeg het verval toe. Na enkele restauraties en schilderbeurten is van dat ver val nu niets meer te zien. Vergeet trouwens ook het winkeltje niet. Er zijn leuke spulletjes te koop en alles is kraakhelder en schoon. foto Dirk-Jan Gjeltema Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Voor de krant van woensdag willen we van u weten wat de mooiste ge huchten in Zeeland zijn. Kunt u aangeven waar zich precies de mooiste gehuchten bevinden en waarom? Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Bellen kan ook: De kerken van Domburg houden van 20.30 tot 21.30 uur een open avond. In de Protestantse Kerk aan de Markt wordt het orgel bespeeld,-de wereldwinkel is aanwezig en er is een boekentafel. In de katholieke Willibrorduskapel (foto) aan de Badhuisweg wordt een stilte-avond voor bezinning en gebed gehouden. In de kelderruimte! in Burgh-Haamstei diavoorstelling geg< geschiedenis van he natuur in de omgev de aangrenzende Zi voorstelling begint Aanmelden en kaar VW Schouwen-Du 3-20 20 233.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64