Witte zijn kunstgebit verloor Controleurs pluizen te vroege vuilniszak uit Inspraak over parkeerplannen Zomeravondconcert van Vlijt en Volharding Kunsteducatie houdt donderdag open avond Paarden verzorgen op de kinderboerderij Feest op brede school in Dauwendaele Voorlichting over woonzorgcentrum Verhalenverteller komt naar Buitenrust w PZC Dinsdag 28 augustus 2007 27 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Wie in de binnen stad van Middelburg zijn vuilnis zak voor zeven uur 's ochtends bui ten zet, riskeert vijftig euro boete. De gemeente gaat binnenkort strenger controleren. In de binnen- MIDDELBURG - Het nieuwe parkeer beleid van Middelburg wordt on derwerp van discussie. Op 12 sep tember is er een informatie-avond, vanaf 3 september zijn de plannen te lezen op internet. Mensen die langer in de stad moeten zijn, moe ten straks naar parkeerkelders of parkeerterreinen. Voor kortpar- keerders is er nog wel plaats in de binnenstad. De bijeenkomst is om 19.30 uur in het stadskantoor. Wie wil reageren kan dat doen op de hoorzitting op 26 september. stad, waar mensen geen kliko's hebben, komt het regelmatig voor dat de vuilniszakken 's avonds al buiten staan. Niet zo fris, vinden ze bij de gemeente. En verboden bovendien. Controleurs gaan in de zakken op zoek naar bewijs van ei gendom. De eigenaar krijgt eerst een waarschuwing, vervolgens een boete. Het is soms lastig om de zak op tijd buiten te krijgen, om dat de vuilniswagen in sommige straten al om half acht komt, geeft een woordvoerder van de gemeen te toe. „Het is misschien niet zo handig om te vermelden, maar het gaat vooral om mensen die hun zak al een dag van tevoren buiten zetten. We zijn echt niet zo flauw dat we om kwart voor zeven gaan controleren." OOST-SOUBURG - De muziekvereni ging Vlijt en Volharding houdt vrij dag 31 augustus een zomeravond concert in de feesttent op de Karo lingische Burg in Oost-S.ouburg. Aan het optreden doen het jeugd orkest, de slagwerkgroep, de Bray- Bent en de Sambaband mee. Zij maken muziek voor jong en oud. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - De stichting Kunst educatie Walcheren houdt donder dag een open avond. Bezoekers kunnen zien welke cursussen alle maal worden aangeboden. Er kan gekeken worden in de lesruimten, er zijn lesdemonstraties en er wor den presentaties gegeven. Ook kan kennis worden gemaakt met de do centen. De presentatie is van 17 tot 21 uur aan de Kuiperspoort 12-18 in Middelburg. MIDDELBURG - Kinderen die gek zijn op paarden of het juist leuk vinden om meer over paarden te weten te komen, kunnen morgen paarden verzorgen op kinderboer derij de Klepperhoeve in Middel burg. Ze mogen stallen schoonma ken, paarden verzorgen paardrij den. De activiteit is van 13.30 tot 15 uur en geschikt voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Deelname bedraagt 1,50 euro. MIDDELBURG - Tijdens het plein- feest op basisschool De Vossen- burch worden morgen de activitei ten van de brede school Dauwen daele gepresenteerd. Kinderen kun nen meedoen aan allerlei activitei ten. In de Brede School werken de Stichting Welzijn Middelburg, de Vossenburch, de Wilgenhof en de Sint Franciscusschool samen. Het feest begint om 14.00 uur. AAGTEKERKE - Stichting Welzijn Veere houdt op maandag 17 sep tember een voorlichtingsmiddag over het nieuwe woonzorgcen trum in Aagtekerke. Binnenkort wordt begonnen met de bouw van het centrum. De voorlichtingsbij eenkomst wordt gehouden in vere nigingsgebouw Amicitia en begint om 14.00 uur. Er wordt onder meer verteld welke zorg het cen trum gaat leveren en hoe de wo ningen eruit gaan zien. MIDDELBURG - Jan Lauret vertelt de komende maanden drie middagen verhalen en gedichten in zijn moe dertaal, het Oost-Zeeuws-Vlaams dialect. Hij doet dat in Grand Café Buitenrust in Middelburg. Lauret is regelmatig te horen in het dia lectprogramma Praots voor twêê van Omroep Zeeland. De bijeen komsten zijn op 29 augustus, 19 ok tober en 21 december. Ze begin nen om 14.30 uur. Ina de Visser vertelt: "VAN MAAT 42 NAAR MAAT 38!" Toen ik met de jaren steeds zwaarder werd dacht ik steeds, hier moet ik wat aan gaan doen! Maar het lukte me niet op mijn eigen manier. Ik had een stok achter de deur nodig. Echt dik was ik niet maar op alle plaatsen zat een pondje te veel. Mijn man kwam op een dag thuis van zijn werk en zei dat er een nieuwe afslankstudio in Vrouwenpolder werd geopend. Een afspraak voor een gratis en vrijblijvende figuuranalyse was toen snel gemaakt maar echt geloven dat er 62 centimeter af zouden gaan deed ik niet. De knop ging om nadat ze centimetergarantie beloofden. Super tevreden! De eerste keer werd ik gewogen en op 13 plaatsen gemeten. Vervolgens kreeg ik onder deskundige begeleiding mijn gerichte oefeningen in een infrarood warmte cabine (IR) waar voor iedereen een individueel trainingsschema wordt gemaakt en wat per keer wordt opgevoerd. De begeleiding die ik deze maanden heb gekregen vond ik top! De weegschaal ging steeds minder aangeven en ook de centi meters gingen sneller dan verwacht. Natuurlijk viel ik niet alleen af door oefeningen in de IR-cabine, ook mijn eetpatroon was veranderd met behulp van voedingsschema's die ik regelmatig mee naar huis kreeg. Dus géén calorieën tellen, shakes, pillen e.d., maar gewoon met de pot mee-eten. De grootste kick? Anderhalve maand nadat ik bij Studio Sanérie begonnen was trok ik voor de lol een broek aan die voor mijn slanke dochter te groot was geworden....en hij paste! Nu ben ik 6 maanden verder, 12 kilo lichter en 93 cm kwijt. Van maat 42 naar maatje 38, het werkt dus écht! Studio Sanérie Figuurcorrectie- en afslankcenter Fort den Haakweg 15A 4354 NE VROUWENPOLDER Bel nu; 0118-594098 Openingstijden: Ma en Do 9.00-12.00 u. 17.00-21.00 u. Di, wo en vrij 9.00-15.00 u. Ina de Visser uit Serooskerke wwwstudiosanerienl De broers Antheunisse groeiden in de jaren vijftig op in de Eigenhaardstraat in Middelburg. Tijdens een rondvaart plezieren ze inwoners met verhalen over die tijd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55