Zeeland PZC Eén front voor belang van N57 25 Afkicken kan in Wolphaartsdijk 'Helpers' roven mobieltje, fiets en portemonnee van gevallen man WALCHEREN 31 Ook Veere wil minister wijzen op noodzaak van veiligere Dammenroute. Wij geven u de helft cadeau! Huisje Hr. Ms. Urania brengt bliksembezoek aan Veere SEIKO li seconden sprinten, 10 minuten wachten op de uitslag Superhogedrukspuit moet stormvloedkering van blaasjes verlossen Dinsdag 28 augustus 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Geld is er na het overleg van gisteren over de N57 nog steeds niet, maar de rangen zijn nu wel gesloten. Alle overhe den, ook de gemeente Veere, zijn bezorgd over de verkeersveiligheid als de N57 niet wordt aangelegd. „De minister moet zich goed reali seren wat er aan de hand is", waar schuwt wethouder J. Bostelaar van Veere. De gemeente is niet in staat substantiële bedragen toe te zeg gen om het ontstane gat van twin tig miljoen euro te dichten. „Wel willen wij graag het geluid laten doorklinken in Den Haag dat het niet aanleggen van de weg behoor lijke consequenties heeft. Dat wil niet zeggen dat wij volop pleiten voor de nieuwe weg, maar wel dat er aanzienlijke kosten nodig zijn om de bestaande weg veiliger te maken als de N57 niet doorgaat." Kortom, als er geen nieuwe weg komt, moet de oude worden aan gepast. En niet pas in 2020, merkt Bostelaar op. „Daar hebben we niks aan. Nee, als de N57 in Mid delburg en de aansluiting daarvan op de oude rijksweg klaar zijn, ik geloof in 2011, dan moet ook hel der zijn wat er met het Veerse deel gaat gebeuren, of al gebeurd is." Het standpunt van Veere komt overeen met dat van de andere be trokken overheden: Rijkswater staat, provincie Zeeland, water schap Zeeuwse Eilanden en de ge meente Middelburg. En dat is dan □2 De Walcherse overheden hebben gisteren overlegd over het miljoe nentekort voor de N57. Geld heb ben ze nog steeds niet, maar de rangen zijn wel gesloten. ook de grote winst van de bespre king van gisteren, meent projectlei der N57 H. jager van Rijkswater staat. „Alle verantwoordelijke be stuurders zitten nu op één lijn. Daarmee hebben we de minister nog niet overtuigd, maar het omge keerde is wel waar: als men in de regio verdeeld zou zijn, was het nog veel moeilijker geworden." Walchers geld om het miljoenente kort weg te werken, is er na het overleg nog steeds niet. De provin cie en de gemeente Veere kunnen niet meer betalen, zeggen gedepu teerde van verkeer T. Poppelaars en wethouder Bostelaar. Projectlei der Jager heeft daar begrip voor. „We hebben wel gekeken naar de mogelijkheid om geld te bespa ren", zegt Poppelaars. Zo zou bij de Van 't HofTweg boven Sint Lau rens een rotonde in plaats van een tunnel aangelegd kunnen worden. „Maar dat heeft weer andere nade lige gevolgen voor het landschap en het achterliggende gebied. Bo vendien levert het in geld te wei nig op: twee miljoen van de twin- ting die we zoeken." Rijkswaterstaat praat volgende week in Den Haag over de N57. Bostelaar hoopt op een uitnodi ging van de minister. door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Wolphaartsdijk krijgt een centrum voor versla vingszorg. Het van oorsprong Schotse Castle Craig vestigt in sa menwerking met GGZ Westelijk Noord-Brabrant een kliniek op het terrein van het voormalig ver zorgingstehuis Zorgvliet. Op het Goese stadskantoor is van af morgen de bouwaanvraag in te zien. Omwonenden en andere geïnteresseerden worden volgende week woensdag 5 september vanaf 19.30 uur in de Griffioen in Wol phaartsdijk bijgepraat over het plan. De kliniek in Wolphaartsdijk biedt plaats aan zestien patiënten, die volgens de toelatingseisen hun verslaving - alcoholisme of een an dere vorm - 'kotsbeu' zijn. „Na be handeling volgen we ze voor de rest van hun leven", zegt Wubbo Petersen, voorzitter van de raad van bestuur van de GGZ. „Uit de intake-gesprekken moet blijken dat ze volstrekt gemoti veerd zijn, anders komen ze niet binnen." Cliënten zijn 24 uur per dag onder de pannen; overdag is er therapie, 's avonds zijn er activi teiten als lezingen. En net als in Schotland zal er veel aan sport worden gedaan. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 VLISSINGEN - Een man en twee jon gens hebben zondagavond tussen acht en negen uur een man be roofd. Het slachtoffer, een 49-jari- ge Vlissinger, liep nadat hij in een café was geweest door de Sotte- gemstraat in Vlissingen. Daar is hij op de grond gevallen. De twee jon gens en de man hielpen hem over eind. Terwijl ze dat deden, voelde de man dat zijn telefoon en zijn portemonnee uit zijn broekzak werden gehaald. Vervolgens na men de drie ook nog zijn fiets mee. De man kon geen beschrij ving geven van de daders. Tip? redactie@pzc.nl Een paar weken vakantie zou die Middelburgse goed doen. Lek ker uitwaaien aan de Friese me ren, ze was er hard aan toe. En waaien deed het. Omdat de ge leende caravan aan de kleine kant was en de via markt- plaats.nl gekochte voortent toch niet bleek te passen, bracht ze noodgedwongen veel tijd in de buitenlucht door. Ze liep prompt een fikse verkoudheid op. Niet nóg zo'n week, besloot ze. Dus voordat ze verder trok naar de Drenthse heide, boekte ze toch nog maar snel een huisje. Het laatste dat ze kon vinden, maar in ieder geval groter dan de cara van: een achtpersoons boerderij met twee badkamers. VEERE - De Hr. Ms. Urania meert af aan de Kaai in Veere, muzikaal begeleid door het meevarende koperkwintet van de Marinierskapel. Het oplei dingszeilschip van de Koninklijke Marine was zon dag nog te zien bij Sail in Vlissingen. Op de terug weg naar thuishaven Den Helder deed de Urania (Griekse godin van de astronomie) gistermiddag Veere aan. Vanochtend om 6.00 uur is het schip weer vertrokken. Veere heeft het bliksembezoek van de Urania onder meer te danken aan inwoner en oud-marineman Jan Sinke. Sinkes zoon Hugo is momenteel commandant op het opleidingszeil schip. Het bezoek van de Urania aan Veere is vol gens Sinke een mooie manier om de historische band tussen het stadje en de marine nog eens aan te halen, zeker in het jaar van admiraal Michiel de Ruyter. In 1488 werd namelijk in Veere de admiraliteit ingevoerd: voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis ontstond een oor logsvloot met aan het hoofd een admiraal. Deze werd verantwoordelijk voor de maritieme poli tiek in het imperium van keizer Karei V. Van 1491 tot 1558 bekleedden de Heren van Veere het centrale admiraalsambt. foto Lex de Meester §-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53