Zeeland Bezwaar tegen geluidsnormen Gemeente Hulst koopt panden Rabobank voor 1,7 miljoen euro m Sfeer tussen groep Westdorpenaren en gemeente verziekt. Afronding werk aan Van Steenbergenlaan Voortuinwedstrijd in Triniteit Terneuzen Brandweer Terneuzen houdt open dag Ziekendag met dienst in de Emmauskerk Gemeentewinkel opent in de loop van volgend jaar de deuren. Gemeente wil zeecontainers in Kuitaart niet legaliseren PZC Dinsdag 28 augustus 2007 29 door Wout Bareman WESTDORPE - De groep Westdor penaren die zich verzet tegen uit breiding van het woonwagencen trum in de Bernhardstraat heeft bij de gemeente bezwaar aangete kend tegen het opschroeven van de geluidsnormen. Die maatregel moet onder meer de uitbreiding van het centrum met vier of vijf staanplaatsen mo gelijk maken. In een open brief keren de omwo nenden van onder meer huizen in de Vissersverkorting zich in felle bewoordingen tegen het in hun ogen falende gemeentelijk beleid. Dat doen ze overigens al sinds vo rig jaar, toen ze bij toeval hoorden dat woonwagenbewoners van het oude, grote centrum aan de Twee- kwartweg bij Sas van Gent noodge dwongen moeten verhuizen naar onder meer Westdorpe en Koe wacht. Begin augustus werd duide lijk dat de gemeente in Koewacht zes of zeven nieuwe staanplaatsen wil creëren. De actievoerende Westdorpenaren vragen zich af waar al die woonwagenbewoners dan vandaan worden gehaald, aan gezien het centrum op de west oever van het Kanaal Gent-Terneu- zen al voor een belangrijk deel is Actievoerende omwonenden van het uit te breiden woonwa gencentrum in kanaalkern verwij ten gemeente totaal gebrek aan transparantie. leeggelopen. Woordvoerders van de groep Westdorpenaren stellen vast dat verschillende overlegron des met de gemeente de sfeer al leen nog maar hebben verslech terd. Zo zou van gemeentezijde tij dens de recente bijeenkomst zijn gezegd dat de plannen gewoon worden doorgezet 'of je het nu leuk vindt of niet'. De gemeente maakt er een potje van, wordt ge constateerd. „Er is geen enkele sprake van trans parantie, terwijl dat nota bene het eerste punt van het huidige coali tieakkoord is. Vastgestelde beleids stukken van de voormalige ge meente Sas van Gent, waarin een maximum van twaalf staanplaat sen was vastgelegd, zijn plots on vindbaar en de omwonenden wor den van het kastje naar de muur gestuurd." De gemeente lapt ook de eigen Woonvisie, waarin is op genomen dat de centra moeten worden omgevormd tot dorps straatjes en woonwijkjes, aan z'n laars. De Westdorpenaren kondig den al eerder verzet aan tot voor de Raad van State. TERNEUZEN - De werkzaamheden aan de Van Steenbergenlaan in Ter- neuzen worden vanaf vandaag af gerond. Het werk tussen het Ooste lijk Bolwerk en de Axelsestraat bleef even liggen in verband met de Eneco Tour. Tot uiterlijk vrijdag 28 september worden er natuurste nen en asfalt aangebracht. De top laag van het asfalt wordt voorzien van een figuratie, een zogenoemde streetprint. Voor de uitvoering van de werkzaamheden wordt het straatgedeelte afgesloten voor al het verkeer. TERNEUZEN - Een aantal bewoners van de Terneuzense wijk Triniteit heeft ook dit jaar weer een hele boel voortuinen gekeurd. De voornaamste doelstelling van de werkgroep Groen Uiterlijk Tri niteit is om bewoners te stimule ren hun voortuin mooi te maken. Bij de voortuinkeuring wordt reke ning gehouden met het multicultu rele karakter van de wijk. De eer ste keuring is al passé, de tweede volgt zaterdag. Op donderdag 11 ok tober is de prijsuitreiking in 't Schelpenhoekje. TERNEUZEN - De brandweer van Terneuzen houdt zaterdag op de Markt in Terneuzen een open dag. Dit gebeurt in samenwerking met zes bedrijfsbrandweerkorpsen uit de Kanaalzone. Het thema is: Vei ligheid in de Kanaalzone. Er zijn verschillende demonstraties en er is eeri brandweerspringkussen voor de kinderen. Ook kan men in een hoogwerker een kijkje nemen over de stad. Aan de Rosegracht staat het grootwatertransport opge steld. TERNEUZEN - In de rooms-katholie- ke Emmauskerk in Terneuzen wordt zondag 9 september met een feestelijke en kleurrijke kerk dienst aandacht besteed aan de na tionale ziekendag. De viering is ge organiseerd door de Bezoekgroep Emmaus en de Zonnebloem. Vrij willigers brengen mensen die slecht ter been zijn 's morgens naar de kerk. De dienst, waarin pastor N. van Waterschoot voor gaat, begint om 11 uur. Van 10 tot 10.45 uur is er koffie. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst koopt twee panden van de Rabobank aan de Grote Markt in Hulst voor 1,7 miljoen euro. De koopakte pas seert pas na 1 januari volgend jaar bij de notaris, omdat er nog een aantal verhuizingen plaats moet vinden voor de gebouwen leeg kunnen worden opgeleverd. De Rabobank verhuist met haar personeel naar het pand van de ABN/Amro aan de Stationsweg in Hulst. Die laatste bank verhuist in afwachting van een definitief on derkomen eerst naar tijdelijke kan toorunits aan het Havenfort. De gemeente kan met de aankoop van de Rabopanden de huisves ting van de ambtelijke diensten verbeteren. Nu zijn afdelingen on der andere nog in Hulst en in Kloosterzande gevestigd. Dat is in efficiënt en kostenverhogend. Bo vendien wil de gemeente het voor haar klanten gemakkelijker ma ken. Alle loketten worden in de loop van volgend jaar onderge bracht in de twee gebouwen aan de Grote Markt 22 en 24, waar een zogenoemde gemeentewinkel ont staat. Mogelijk nemen ook andere instellingen op het gebied van wo nen, werken, zorg en welzijn nog hun intrek in de gemeentewinkel. Het college van burgemeester en wethouders komt later nog met een apart voorstel naar de gemeen teraad voor de inrichting van de twee aan te kopen panden. Nu is nog niet duidelijk welke aan passingen noodzakelijk zijn voor de inrichting van het pand. In dat voorstel betrekt het college tevens de oplossing voor het behoud van het publieksloket in Kloosterzan de. door Harold de Puysseleijr KUITAART - Het Hulster college van burgemeester en wethouders wil niet meewerken aan de legali sering van twee zeecontainers die aan de Meer- dijk in Kuitaart staan. Ook staat het college de bouw van een schuur met een oppervlakte van honderd vierkante meter ter vervanging van de opslagcontainers niet toe. Het gemeentebestuur volgt hiermee het advies van de Agrarische Ad viescommissie Zeeland (AAZ). Die heeft het be drijfsplan van de grondeigenaar beoordeeld. Hij wil wijn verbouwen aan de Meerdijk, maar vol gens de AAZ kan de verwerking van de druiven oogst ook he'el goed elders plaatsvinden waar mee de bouw van een schuur niet noodzakelijk is. Ook uit het oogpunt van het provinciale ruim telijke beleid zijn er belemmeringen om de aan wezige containers te legaliseren danwel de bouw van een schuur toe te staan. Op basis van het pro vinciale omgevingsplan moet terughoudend om worden gesprongen met bouwen in het polder landschap. De kwestie wordt dinsdag 4 september bespro ken in de adviescommissie ruimte. De commissie komt 19.30 uur in een openbare vergadering bij een in het stadhuis in Hulst. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47