Zeeland niet naar het destructiebedrijf fusie kerken Wijkraad Binnenstad voelt zich in de kou gezet Terneuzen Akkerfestijn in Koewacht Extra concert van Milk Inc. Gezamenlijke vieringen vooruitlopend op definitief samengaan. LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeijenhove.nl Bewoners sturen brandbrief naar gemeente Terneuzen. Z PZC Dinsdag 28 augustus 2007 ]27 TERNEUZEN - Komende zondag wordt opnieuw een belangrijke stap gezet in het fusieproces tus sen de Hervormde gemeente en de Gereformeerde kerk van Ter- neuzen. De kleine hervormde kerkzaal in de Opstandingskerk wordt buiten gebruik gesteld en en er worden dan alleen nog geza menlijke vieringen gehouden in de grote (tot nu toe gereformeer de) kerkzaal. Ook de diensten in de Goede Herderkerk worden met ingang van zondag gezamenlijke vieringen. In de Opstandingskerk beginnen om 10.00 uur voor het laatst twee vieringen. Na zo'n drie kwartier komen de kerkgangers uit de kleine zaal naar de grote zaal. Aan de buitenkant van de kerken komen borden die duidelijk zicht baar maken dat men 'Protestantse Gemeente in wording' is. KOEWACHT - In en om het woon zorgcomplex de Langer Akkers in Koewacht wordt zaterdag het jaar lijkse Akkerfestijn gehouden. Van to tot 16 uur zijn er allerlei ac tiviteiten. Er is een rommelmarkt en goklustigen kunnen een kansje wagen bij het rad van avontuur, de grabbelton of enveloppen trekken. In verschillende stands kunnen be zoekers kennismaken met bloem- sierkunst, kunstwerken van stro, sieraden maken en werken met mos. Er zijn ook demonstraties vle gel dorsen en manden vlechten en er wordt tweedehands kinderkle ding en speelgoed verkocht. Ter versterking van de inwendige mens is er koffie met wafels ver krijgbaar en ook zelfgemaakte Koe- wachtse advocaat en cake. Voor de kleinsten staat er een springkas teel. ANTWERPEN - De belangstelling voor de tweede editie van Milk Inc. Supersized in het Antwerpse Sportpaleis is zo groot dat de shows op vrijdag 28 en zaterdag 29 september uitverkocht zijn. Milk Inc. wil de fans die naast de kaart jes grepen niet teleurstellen en voegt daarom een derde show toe op zondagavond 30 september. Op het podium komen de grootste hits van Milk Inc. voorbij verpakt in een spectaculaire licht- en video show. Regi en Linda krijgen op het podium ook de steun van John Mi- les jr. en het koor Scala. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Wijkraad Binnen stad Terneuzen voelt zich niet se rieus genomen door de gemeente Terneuzen. In een brandbrief aan de gemeenteraad luiden de twee overgebleven bestuursleden en een aantal sympathisanten de noodklok. Voorzitter Hans Vlottes, die de brief wel heeft ondertekend, stap te vorige maand uit onvrede op en ook andere leden lieten hun rol in de wijkraad vallen. Zij vinden dat ze te vaak tegen een muur op lopen als het om gemeentezaken gaat. In de brandbrief wordt een aantal voorbeelden gegeven. „Me dewerkers van openbare ruimte en wijktoezicht beantwoorden niet altijd uitnodigingen om zaken toe te lichten. Afspraken die zijn gemaakt, worden niet altijd nage komen. Neem bijvoorbeeld de extra bomen die zijn gesneuveld in de westelijke stadsrand. Er is goed overleg geweest over het aan tal te kappen bomen, maar deson danks werden er toch meer geveld dan was voorzien. Dat werkt heel demotiverend", schrijven de bin nenstadbewoners. Ook de rol van de wijkbestuurder (in deze burgemeester Jan Lonink) wordt gehekeld. „We zien hem erg W* De Wijkraad Binnenstad Terneu- zen roept met een brandbrief de gemeente op de wijkraad in het vervolg op een serieuze en struc turele manier te benaderen. weinig bij vergaderingen, in de af gelopen anderhalf jaar maximaal twee keer. De bezoekers van de wijkraadvergaderingen hebben al enkele malen aangegeven dat ze zich door zijn afwezigheid in de kou voelen staan." Daarnaast heerst er ook ongenoe gen over de houding van een aan tal gemeenteraadsleden. „Op het moment dat er belangrijke zaken spelen, zien wij weinig gemeente raadsleden. Een brief van de wij kraad werd door een gemeente raadslid zelfs betiteld als 'hetze uit de binnenstad'. Zo'n uitspraak doet zeer." De wijkraad roept de gemeenteraad op het tij te keren met een intensievere informatie stroom vanuit het stadhuis. Ook in de zoektocht naar nieuwe vrij willigers kan de gemeenteraad een steentje bijdragen. y 'J Chris Boekhout en Ina Grootenboer op de plaats waar het crematorium moet worden gebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45