Zeeland PZC Vliegenplaag teistert Hulst Peijs op de bres voor Oud Sluis Dronken inwoner van Sluis moet nog zeven dagen brommen Wandeling door natuur van het Zwin ZEEUWS-VLAANDEREN 25 31 Milieuambtenaren vinden onafgedekte hoop kippenmest. Windmolens Koegorspoider bijna klaar om de hoogte in te gaan Wij geven u de helft cadeau! Commissaris koningin wil oplossing terrassenstrijd Sluis. SEIKO li seconden sprinten, 10 minuten wachten op de uitslag Superhogedrukspuit moet stormvloedkering van blaasjes verlossen Dinsdag 28 augustus 2007 Tip? redtern@pzc.ni door Harold de Puysseleijr hulst - Verschillende plaatsen in de gemeente Hulst worden sinds vorige week geteisterd door een vliegenplaag. Vliegenmeppers en andere bestrij dingsmiddelen zijn in veel winkels tijdelijk uitverkocht. De ergernis over de vliegenoverlast is bij veel mensen het gesprek van de dag. Toch is er bij de gemeente sinds begin vorige week volgens gemeen tewoordvoerster M. van Bunder maar een handjevol klachten bin nengekomen. Niettemin is over last bekend in plaatsen als Nieuw-Namen, Heikant en Hulst. „Het ziet sinds vorige week dins dag zwart van de vliegen", zegt di recteur D. van Damme van basis school Sint Jozef in Nieuw-Na- men. „We hebben al van alles ge probeerd om de vliegen te vangen. De kinderen zetten zelfs hun line- aaltjes in als wapen." Bij een controle in de buurt van Nieuw-Namen bleek vorige week, dat een boer uit Kieldrecht kippen mest had aangevoerd die niet op de juiste wijze was gemeld en niet was afgedekt met de vereiste hoe veelheid compost. Het team Handhaving van de ge meente sommeerde de overtreder volgens Van Bunder om de mest direct af te dekken. Daarnaast maakt de politie proces-verbaal Horecaondernemers klagen hun nood, maar ook inwoners van de gemeente Hulst gaan de jongste week gebukt onder de vliegen plaag. op. Er is volgens de gemeente geen relatie tussen de overtreding in Nieuw-Namen en de vliegen overlast die zich sinds afgelopen vrijdag ook in Hulst zelf voordoet. „Het is bijna niet te doen. We kun nen de zaak eigenlijk wel bijna slui ten. Vooral in de broodjeszaak heb ben we er héél veel last van", zegt uitbater E. d'Hooghe van Brasserie Hogerop en 't Broodjesatelier. Het team Handhaving ging giste ren meteen op onderzoek uit waar de overlast in Hulst en omgeving vandaan kwam. De speurtocht richtte zich vooral op pluimvee mest, want dat is voor vliegen de ideale omgeving voor de voort planting. Daarin leggen ze hun ei tjes en ontwikkelen de larven zich tot volwassen vlieg. Ambtenaren troffen op een akker ten noordwes ten van Hulst een niet afgedekte hoop kippenmest aan. De mest hoop was door de eigenaar niet aangemeld en kwam dus niet voor in het registratiesysteem van de ge meente. De eigenaar moet de mest hoop binnen maximaal 24 uur af dekken of uitrijden en onderwer ken. Ook hij kan rekenen op een bekeuring van de politie. terneuzen - Ze liggen nu nog vrij 'onzichtbaar' in de Koegorspoider bij Terneuzen, maar vanaf begin volgende week kan niemand er meer om heen. Dan worden de eerste mast, bladen en gon del - oftewel de machinekamer op de mast van een windmolen - geplaatst in het toekomstige windmolenpark. In de gondel bevinden zich de tandwielkasten en de generator, waarmee elektriciteit wordt opge wekt. Het zo'n zeventig ton zware 'hart van de turbine' wordt volgende week door een ruim hon derd meter hoge opbouwkraan tachtig meter de lucht in gehesen. Vanaf maandag zullen de eerste turbinebladen en -masten in Terneuzen te zien zijn. De transporten van de bladen zijn bijna vijf tig meter lang. De eerste twee gondels werden in de nacht van zondag op maandag met speciaal wegtransport vanuit Denemarken naar de Koe gorspoider gebracht. Vorige week vrijdag werden de eerste zes windturbinefundaties afgerond. De oplevering van het 22 windmolens tellende park is gepland in december. De snelheid van opbou wen is volgens projectmanager Jan Klaassen van WinWind afhankelijk van het weer. „Het hijsen op hoogtes tot tachtig meter met zul ke grote onderdelen kan alleen veilig gebeuren als het niet te hard waait. Tot windkracht vier a vijf kan er worden gehesen. Als het harder waait, worden de werkzaamheden gestaakt", aldus Klaassen. foto Camile Schelstraete ■i. - Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. terneuzen - De politie heeft zon dag om 2.45 uur in de Binnenvaart- haven in Terneuzen een 49-jarige man uit de gemeente Sluis aange houden. Hij viel op doordat hij viel en een stukje de dijk afrolde. De man bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Bij controle van zijn per soonsgegevens bleek dat de man ook een boete had openstaan van 474 euro (of 7 dagen hechtenis). Omdat hij die niet kon betalen is hij aangehouden en ingesloten. Te vens kreeg hij een boete voor openbare dronkenschap. door Frank van Cooten middelburc - Commissaris van de koningin Karla Peijs bemoeit zich hoogstpersoonlijk met de 'terras senkwestie' op de Beestenmarkt in Sluis. Ondernemers Leen Kamphuis van de Grote Kaasboer en Cindy de Vriend van de Olleke Bolleke Can dy Shop liggen overhoop met Ser gio Herman van sterrenrestaurant Oud Sluis over zijn terrasafschei ding. Die belemmert volgens hen het uitzicht op hun winkels. Als er geen oplossing komt moet Her man zijn peperdure terrasscherm verwijderen, vinden ze. Herman wil de streek verlaten als het zo blijft doorgaan. Peijs neemt het op voor de sterren kok. „Er moet zo snel mogelijk een oplossing komen. Sergio Herman is te belangrijk voor Zeeland", liet ze gisteren weten. Ze heeft inmiddels overlegd met burgemeester Jaap Sala. Aan wat voor oplossing ze denkt, wilde ze gisteren niet zeggen. „Dat is nog te voorbarig." Burgemeester Sala heeft donderdag een gesprek met Sergio Herman over deze kwestie. retranchement - Natuurliefheb bers kunnen donderdag meedoen aan een excursie door het Zwin, waar zeldzame planten groeien en vele vogels te zien zijn. De twee uur durende wandeltocht begint om 10 uur bij bezoekerscentrum 't Zwin aan de Gerrit van Hoekest- raat in Retranchement. Het is ver standig laarzen of oude gymnas tiekschoenen aan te trekken. Info via 0113-569110 of 0117-392221.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43