Zeeland Liever doen dan praten over kunst Samenwerking geeft meerwaarde Beeldend kunstenaars en dichter in spontaan initiatiefgroepje. Vlissinger beroofd door 'helpers' Anbo houdt modeshow voor vijftigplussers Politie Melissant zoekt kippendoder Metalrockband opent nieuwe jaar Jailhouse S pzc Dinsdag 28 augustus 2007 27 De vier initiatiefnemers op rij op het pleintje bij de Noordhavenpoort. VInr: Rijnhard Schregardus, Goos Verwoest, Thorn Schrijer en Jacob Teije. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow zierikzee - Al dat praten over kunst, je kunt beter wat op poten zetten, vinden dichter Thom Schrijer en beeldend kunstenaars Rijnhard Schregardus, Goos Ver woest en Jacob Teije. Zij tekenen voor een kunstmanifestatie in en rond de Noordhavenpoort in Zie rikzee van zaterdag 1 september tot en met zondag 4 november. Het viertal heeft de buik vol van discussiebijeenkomsten zoals de gemeente in juni hield in poppo dium Brogum. „Het ging er met name om of de kunstenmakers zelf nog ideeën of voorstellen had den die de gemeente in haar plan nen zou kunnen meenemen. Het werd een hoog intellectueel kaat sen van meningen, maar er viel weinig uit te concluderen. Het stel de teleur", vat Schrijer samen. Schregardus vult hem aan: „Net als die bijeenkomst die we veel eer der al in Mondragon hebben ge had met beeldend kunstenaars. Dat ging over de vraag of er in Zie rikzee een centrum voor kunstuit leen moet komen. Daar hebben we ook helemaal niks meer van ge hoord." De vier mannen zijn het er volko men over eens dat 'doen' voorkeur verdient boven praten over kunst. Hoewel zij zich dus afzetten tegen zo'n praatsessie als in Brogum, ligt daar wel de kiem van hun huidige initiatief Jacob Teije uit Burgh heeft zich spontaan bij hen aange sloten. Hun kunstmanifestatie omvat een gevarieerde expositie in de Noord havenpoort en op zaterdagmiddag 1 september vanaf 14.00 uur afwis selend optredens van Shantykoor Neptunus en voordracht van ge dichten over de zee door Thom Schrijer. Hij draagt zowel eigen ge- PJJ Drie regionale kunstenaars ne- men het initiatief voor een mani festatie in en om de Noordhaven poort ais tegenhanger voor tel kens discussies over kunst. Kunstmanifestatie Initiatiefnemers van de kunst manifestatie in en rond de Noordhavenpoort in Zierikzee zijn: beeldend kunstenaars Rijn hard Schregardus, Goos Ver woest en Jacob Teije en dichter Thom Schrijer. De expositie is geopend van 1 september t/m 4 november op zaterdag van 13.00-17.00 uur en op afspraak, tel. 0111-411976/0111-414191. De optredens van Thom Schrijer en het Shantykoor en van jazzcombo Pezzas zijn op het pleintje aan de Wandeling bij de Noordhavenpoort. dichten als werk van anderen voor. De week daarna, tijdens Open Monumentendag op zater dag 8 september staat er een optre den gepland van jazzcombo Pez zas. „Die naam staat voor 'swing' of 'passie' in het Jiddisch", vertelt Schregardus. Hij bespeelt zelf de viool binnen dit combo, dat ver der bestaat uit piano, gitaar, bas en trompet. „Dit heeft een hoog ge halte aan jongelingsvreugde", grapt Schregardus, omdat het bijna veertig jaar geleden is dat dit jazzcombo actief was. De leden hernemen nu gretig hun muzikale passie van toen. Schregardus heeft zijn domicilie in de Noordhavenpoort. Tenminste zo lang het weer het toelaat, 's Winters is het er veel te koud. Hij is een gedreven en zoekend kunste naar die zich voortdurend ver nieuwt. Hij werkte lange tijd op het platte vlak, maar de laatste vier jaar houdt hij zich ook inten sief met keramiek bezig. Het werk van Goos Verwoest om vat zeefdruk, gemengde techniek en keramiek. Hij neemt de bezoe kers mee terug in de tijd. Ver woest maakt onder meer opmerke lijke bouwsels, getekend door ver wering, die doen denken aan sacra le overblijfselen van oeroude cultu ren. Jacob Teije laat zijn door de na tuur gevormde en door hem be werkte houtsculpturen zien. zierikzee - Het functioneren van één rekenkamercommissie voor de gemeenten Tholen en Schou- wen-Duiveland samen biedt meer waarde. Dat blijkt uit een eerste evaluatie nadat de commissie be gin 2006 aan het werk is gegaan. Door de handen ineen te slaan, worden kosten bespaard. Daar naast kan inhoudelijk 'winst' wor den geboekt, is de conclusie van de evaluatie. Gemeenten kunnen van elkaar leren. Dat is bijvoor beeld vorig jaar ervaren, toen een onderzoek naar het lerend vermo gen van de gemeente op Tholen en Schouwen-Duiveland gelijktij dig is uitgevoerd. De rekenkamer commissie onderzoekt de doelma tigheid van gemeenten. In 2009 volgt een nieuwe evaluatie. vlissingen - Een man en twee jon gens hebben zondagavond een man beroofd. Het slachtoffer, een 49-jarige Vlissinger, viel nadat hij in een café was geweest in de Sot- tegemstraat in Vlissingen. Het drie tal hielp hem overeind. Terwijl ze dat deden, voelde de man dat zijn telefoon en zijn portemonnee uit zijn broekzak werden gehaald. De man kon geen beschrijving geven van de daders. zierikzee - De Algemene Neder landse Bond van Ouderen, afde ling Zierikzee, houdt morgenmid dag een modeshow voor 50-plus- sers. De show wordt verzorgd door Isa- belle Mode uit Den Haag. De acti viteit vindt plaats in gebouw De Driehoek aan het kerkhof 8 in Zie rikzee. De toegang is gratis en het begint om 14.00 uur. melisant - De politie op Goe- ree-Overflakkee is op zoek naar de- gene(n) die vorige week in Melis sant heeft huisgehouden in een kippenren. Van vier kippen is de kop afgetrok ken. De laffe daad vond plaats in de nacht van woensdag op donder dag in een achtertuin aan de Mo lendijk. Mensen die hierover infor matie hebben, kunnen bellen naar 0900-8844 of 0800-7000. middelharnis - De Noord-Bra- bantse metalrockband Stonecold- heels opent zaterdag in het Diek- huus in Middelharnis het nieuwe seizoen van popstichting Jailhou se. Komend najaar staan onder meer The Boys from County Hell en Toon, Teun 8c August op het programma. Het concert begint om 22.00 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. Ina de Visser vertelt: 'VAN MAAT 42 NAAR MAAT 38!" gen manier. Ik had Toen ik met de jaren steeds zwaarder werd dacht ik steeds, hier moet ik wat aan gaan doen! Maar het lukte me niet op mi in eiger een stok achter de deur nodig. Echt dik was ik niet maar op alle plaatsen zat een pondje te veel. Mijn man kwam op een aag fnuis van zijn werk en zei dat er een nieuwe afslankstudio in Vrouwenpolder werd geopend. Een afspraak voor een gratis en vrijblijvende figuuranalyse was toen snel gemaakt maar echt geloven dat er 62 centimeter af zouden gaan deed ik niet. De knop ging om nadat beloofden. nadat ze centimetergarantie Super tevreden! De eerste keer werd ik gewogen en op 13 plaatsen gemeten. Vervolgens kreeg ik onder deskundige begeleiding mijn gerichte oefeningen in een infrarood warmte cabine (IR) waar voor iedereen een individueel trainingsschema wordt gemaakt en wat per keer wordt opgevoerd. De begeleiding die ik deze maanden heb gekregen vond ik top! De weegschaal ging steeds minder aangeven en ook de centi meters gingen sneller dan verwacht. Natuurlijk viel ik niet alleen af door oefeningen in de IR-cabine, ook mi in eetpatroon was veranderd met behulp van voedingsschema's die ik regelmatig mee naar huis kreeg. Dus géén calorieën tellen, snakes, pillen e.d., maar gewoon met de pot mee-eten. De grootste kick? Anderhalve maand"nadat ik bij Studio Sanérie begonnen was trok ik voor de lol een broek aan die voor mijn slanke dochter te groot was geworden....en hij paste! Nu ben ik 6 maanden verder, 12 kilo lichter en 93 cm kwijt. Van maat 42 naar maatje 38, het werkt dus écht! Studio Sanérie Figuurcorrectie- en afslankcenter Fort den Haakweg 15A 4354 NE VROUWENPOLDER Bel nu: 0118-594098 Openingstijden: Ma en Do 9.00-12.00 u. 17.00-21.00 u. Di, wo en vrij 9.00-15.00 u. Ina de Visser uit Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37