PZC Raad strijdt voor invloed PZC 25 Woninginbraak Bewaking weg bij ambtswoning 39 SEIKO 31 Fluisterschelpen onthullen hun zomersprookjes aan Noordzeestrand Gemeenteraadsleden zijn gebrek aan invloed op regelingen beu. zeMI Huisje B H r B*® W® I 5* II %salS» I €51 B B %M SCHOUWEN-DUIVELAND li seconden sprinten, 10 minuten wachten op de uitslag Superhogedrukspuit moet stormvloedkering van blaasjes verlossen Dinsdag 28 augustus 2007 Tip? redzzee@pzc.nl wmmm r,- «n c 'Wf>- BROUWERSDAM - Op het Noordzeestrand langs de Brouwers- haal van de zee te vertellen hebben. Bekende schrijvers, dich- de reuzenschelpen. De Fluisterschelpen zullen tussen 4 en 8 dam ter hoogte van strandovergang 12 bij strandpaviljoen ters en toonkunstenaars leverden een bijdrage aan deze zomer- september aangespoeld liggen op het strand van Domburg bij 't Corsje zijn deze week 'Fluisterschelpen' te zien en te beluis- sprookjes. Hun vertellingen zijn hier tot en met zaterdag dage- de overgang Badstraat en van 9 tot en met 12 september aan teren. Het gaat om grote glazen objecten die elk hun eigen ver- lijks tussen 10.00 en 18.00 uur te beluisteren met het oor aan het strand bij Carrousel in Groede. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland bindt de strijd aan met gemeen schappelijke regelingen. Deze sa menwerkingsverbanden (maar ook stichtingen en verenigingen waarin de gemeente is vertegen woordigd) varen vaak een heel ei gen koers. De invloed van de ge meenteraad is minimaal en dat zijn de raadsleden meer dan beu. Ze willen weten waar het geld van de inwoners van Schouwen-Duive land naartoe gaat. Schouwen-Duiveland zit in een stuk of dertig verschillende clubs. Dat zijn bijvoorbeeld de GGD of energiebedrijf Delta maar ook het samenwerkingsverband voor de bi bliotheken. In veel gevallen is de communica tie met de gemeenteraad mini maal. Er komen wel vergaderstuk ken, maar meestal zijn die heel laat opgestuurd en dan heeft de raad daar geen enkele invloed meer op. „Daar is in de gemeente raad al verschillende keren kritiek op geweest" zegt plaatsvervangend raadsgrifïier P. Verkaart. Op de GGD bijvoorbeeld omdat deze club telkens om meer geld komt vragen op een manier zodat de raad geen 'nee' kan zeggen of het GHOR (de gemeenschappelij ke hulpdienst die in actie komt bij rampen en grote ongevallen) die de gemeenteraad voor een voldon gen feit stelt en meer geld nodig heeft. In haar eentje kan de gemeente Schouwen-Duiveland de situatie niet gemakkelijk veranderen. Be sluiten in dit soort clubs worden nu eenmaal bij meerderheid van stemmen genomen. „Daarom roepen we de hulp in van de VZG, de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten", zegt Ver- De raad wil meer zeggenschap in de gemeenschappelijke regelin gen. Daarom wordt de hulp inge roepen van de Vereniging Zeeuw se Gemeenten. kaart. „Via de VZG willen we onze invloed vergroten." Maar veranderen op deze manier is een kwestie van lange adem. Daarom wordt nu voorgesteld om in ieder geval alle gemeentelijke vertegenwoordigers te vragen ver gaderstukken tijdig aan de raad aan te bieden en in de commissie vergaderingen de stukken monde ling toe te lichten. Daarnaast wor den in een discussiestuk van de ge meenteraad nog een paar voorstel len gedaan zodat de raad wat meer zeggenschap krijgt. De discussie speelt overigens niet alleen op Schouwen-Duiveland. Gemeenten op Walcheren laten ook al onderzoek doen naar de re gelingen. ZIERIKZEE - In een woning aan de Weststraat in Zierikzee is gister middag tussen 12.00 en 15.15 uur ingebroken. Uit het huis zijn enkele tientallen euro's gestolen. Ook zijn er siera den met onbekende waarde wegge nomen. Er is vermoedelijk sprake van in sluiping. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ZIERIKZEE - Het beveiligingshuisje voor de woning van burgemeester Asselbergs is gisteren weggehaald. Dat betekent niet dat de burge meester niet langer bedreigd wordt. „De dreiging is niet voor bij", zegt persofficier R. Ramme- loo. De burgemeester is echter ver trokken naar een vakantieadres. Waar en voor hoe lang wil het Openbaar Ministerie niet medede len. Ook worden geen mededelin gen gedaan over de mate van bevei liging tijdens zijn vakantie. „De be veiliging wordt er wel op aange past. Het maakt wel verschil of je op een onbewoond eiland zit of naar de een Waddeneiland gaat." Het politieonderzoek naar de be dreiging wordt nog voortgezet. Tip? redactie@pzc.nl Een paar weken vakantie zou die Middelburgse goed doen. Lek ker uitwaaien aan de Friese me ren, ze was er hard aan toe. En waaien deed het. Omdat de ge leende caravan aan de kleine kant was en de via markt plaats. nl gekochte voortent toch niet bleek te passen, bracht ze noodgedwongen veel tijd in de buitenlucht door. Ze liep prompt een fikse verkoudheid op. Niet nóg zo'n week, besloot ze. Dus voordat ze verder trok naar de Drentse heide, boekte ze toch nog maar snel een huisje. Het laatste dat ze kon vinden, maar in ieder geval groter dan de cara van: een achtpersoons boerderij met twee badkamers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35