Zeeland Bibliotheek Kapelle krijgt opfrisbeurt 'Eén keer in de vijf jaar goede Tall SaiT Dansers en orkest samen het Reünie scouting aan 't Dijkje Heinkenszand Pand Van der Biltlaan is wegens verbouwing veertien dagen gesloten. Organisatie Sail rust uit en beraadt zich op nieuwe ambities. Jeugdsoos De Sik in Kamperland weer open Avondvierdaagse in en om Borssele Houten Bonifacius wordt ingezegend Tafeltennistoernooi in Sint-Annaland Tekort aan benzine nekt dronken rijder Auto gestolen van bedrijfsterrein in Goes Stichting Dansz werkt choreografieën uit op klassieke muziek. 26 Dinsdag 28 augustus 2007 PZC Het interieur van de bibliotheek in Kapelle wordt vernieuwd. door Willem van Dam KAPELLE - Vers verfje, nieuwe in ventaris, nieuwe indeling. In de openbare bibliotheek in Kapelle wordt op dit moment gewerkt aan een facelift. In verband daarmee is de biblio theek sinds vorige week maandag gesloten. Volgende week maandag wordt zij op feestelijke wijze hero pend. De kosten van de opfrisbeurt be dragen ongeveer 100.000 euro. Die worden betaald door de gemeente Kapelle. De boekenvoorraad is tijdelijk in rolcontainers opgeslagen, werklie den lopen in en uit. Volgens Willy Kop, hoofd publie ke dienstverlening van Bibliooster- schelde (daarin zijn de openbare bibliotheken van Tholen, Reimers- waal, Goes, Heinkenszand, Schou- wen-Duiveland en Kapelle onder gebracht) werd het hoog tijd dat de Kapelse bieb een opffisser kreeg. De kasten bijvoorbeeld ('een samenraapsel van van alles en nog wat') zijn ruim dertig jaar oud. De vernieuwingsplannen voorzien verder onder meer in een complete herinrichting van de jeugdafdeling, en er komt een 'lees- café', een aparte hoek met een gro te leestafel en comfortabele lede ren stoelen. De Kapelse bibliotheek moet uit bezuinigingsoverwegingen wel foto Ronald den Dekker wat ruimte inleveren. De gemeen te Kapelle had geëist dat een deel van het bibliotheekgebouw aan de Van der Biltlaan zou worden on derverhuurd. Het was aanvankelijk niet eenvou dig om een medehuurder te vin den. Die is uiteindelijk toch gevon den: 'moederorganisatie' Biblioos- terschelde neemt een deel van het pand in gebruik, om vandaar uit de boekenbesteladministratie te voeren. Het inleveren van ruimte betekent volgens Willy Kop niet, dat de boe kencollectie van de bibliotheek moet worden ingekrompen. Die blijft op hetzelfde niveau: onge veer 22.000 boeken. Bijna driedui zend Kapellenaren (Kop: 'Een mooie score') zijn lid van de biblio theek. Het aantal uitleningen be draagt per jaar meer dan tachtig duizend. De officiële opening van de biblio theek wordt volgende week maan dag om 17.30 uur verricht door wet houder L. Kosten. Het is overigens de vraag hoe lang de bibliotheek nog gevestigd blijft aan de Van der Biltlaan. De bieb is een van de mogelijke deelnemers in een toekomstige brede school in Kapelle. De beslissing of Kapel le inderdaad een brede school krijgt, valt waarschijnlijk nog voor het einde van dit jaar. W* De vernieuwde openbare biblio- theek aan de Van der Biltlaan in Kapelle wordt volgende week maandag officieel heropend door wethouder Kosten. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Je hoorde het zondag tijdens de vlootschouw al gonzen: dat moeten we vaker doen in Vlis- singen, zo'n Tall Sail. Geen Small Sails meer, maar gewoon eens in de vijf jaar en dan meteen goed. Die gedachte heeft de organisatie ook al. Het smaakt naar meer. The day after is voor Henk Kramer even euforisch als die ervoor. Maar de Sail-woordvoerder denkt al ver der. „We hebben bewezen dat gro tere schepen meer publiek trekken en ook ander publiek. Ze kwamen uit het hele land. Alle terrassen za ten vol, deelnemers zelf waren ly risch over de kilometerslange tribu ne op de boulevard. Schippers wa ren heel blij dat ze mochten varen in plaats van dat ze hutjemutje in de binnenhaven moesten liggen, zoals in Amsterdam altijd. En dan mocht het weer tijdens de Zeeuw se marinedagen niet goed zijn ge weest, maar ook die trekken nor maliter veel en specifiek publiek. Dus waarom zouden we die evene menten niet combineren?" Of dat kan, hangt natuurlijk van veel zaken af Vrijwilligers bijvoor beeld, want dat waren er nu zo'n tweehonderdvijftig. Maar ook vaar- schema's, want de Russische reu zen hebben het er maar druk mee. En geld natuurlijk. „De Sail kostte een kleine miljoen. Het meeste zit hem in de schepen, de marketing, de openbare orde en de veiligheid. Het Rode Kruis is er weliswaar om die reden, maar die mensen moe ten ook eten. Dat tikt aan. Dat wil niet zeggen dat je dat bedrag nooit meer bij elkaar krijgt, dat lukt echt wel, maar de subsidiënten en spon soren moeten het er wél over eens zijn dat het genoeg opbrengt. Dat kan veelal met vaartochten. Daar gaan we met ze over praten." Elk jaar een Tall Sail is onmogelijk. „Aan de kade is dat met deze maat schepen niet te doen. Bovendien zijn die al ver vooruit volgeboekt. Die Russen maakten nu al reclame voor Sails van over twee jaar. Maar eens in de vijf jaar is wel iets waar we aan kunnen denken. Dat doen fWj Vlissingen verkeert daags na Sail nog een beetje in een feestroes. De organisatie ook, de gemeente ook en Zeeland Seaports ook al. Het smaakt voor hen naar meer. we ook, dit succes moeten we zien vast te houden. Het is bewezen dat Vlissingen ongekende mogelijkhe den biedt. Ook qua ruimte. Niet eens alle kademuren waren bezet. We gaan nu maar even niet reser veren voor een Sail 2008, maar na denken over wat het beste is." En van de gemeente Vlissingen mag het. Althans, gister nog wel. „Bij ons overheerst het enthousias me over de afgelopen dagen en in die euforie zeggen we: dit moet va ker", zegt wethouder Ton Croné. „Voor de stad waren er geen nade lige gevolgen: integendeel zelfs. De Sail was waanzinnig goede promo tie. En het kostte ons weinig werk; we verleenden de vergunning." Ook de havenbeheerder is enthou siast. Directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports kreeg tijdens het evenement volop complimen ten. „We waren in principe hoofd sponsor in materieel, mankracht en menskracht. Wat we ervoor te rugkrijgen, valt te bezien. Wij zijn geen café dat aan het eind van de dag de kassa opmaakt. Maar mis schien nieuwe bedrijven, ladingtra fiek. In elk geval bekendheid, voor de stad en voor ons. Het heeft ons tienduizenden euro's gekost, maar dat sparen we graag nog eens." KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik in Kamperland is vanaf zaterdag 1 september om 20.00 uur weer we kelijks geopend. Kamperlandse jeugd vanaf twaalf jaar kan er iets komen drinken, een kaartje leggen, darten, biljar ten, tafelvoetballen of een spelletje spelen op de computer. Er zijn filmavonden en maandelijks is er een themafeest. De soos bevindt zich aan de Korte Nieuwstraat 6. BORSSELE - Wie vier avonden aan één stuk wil lopen, moet volgende week in Borssele zijn. Sportvereni ging Borssele houdt een avondvier daagse vanaf dinsdag 4 september. Afstanden zijn vijf en tien kilome ter. Inschrijven kan dinsdag 4 sep tember vanaf 18.00 uur. De start is alle vier dagen om 18.30 uur vanaf het Troyehonk aan de Troyeweg bij de Borsselse tennisbanen. KWADENDAMME - Pastor Brooy- mans zegent naar katholiek ge bruik zondag 2 september in de kerk van Kwadendamme het hou ten beeld van de heilige Bonifacius in. Boomkunstenaar Peter Verlaan maakte van de oude kastanje boom in de tuin van de pastorie het beeld van de patroonheilige van de kerk. De viering begint om 10.45 uur. SINT-ANNALAND - Tafeltennisvereni ging Smash'76 uit Sint-Annaland houdt zaterdag voor de 21ste keer een open toernooi voor competi tiespelers uit Zeeland, Brabant en Utrecht. Het vrij toegankelijke toer nooi begint om 9.15 uur en duurt tot 17.00 uur. Al tachtig spelers van vijftien verenigingen hebben zich aangemeld. De wedstrijden zijn in sportzaal De Wellevaete. GOES - Een 21-jarige Poolse be stuurder van een bestelbusje is zondagnacht tegen de lamp gelo pen, nadat hij zonder benzine kwam te staan op de Deltaweg bij Goes. De politie schoot hem te hulp door de ANWB te bellen, rook daarna een dranklucht en liet de man een blaastest doen. Hij had te veel gedronken, mocht zijn rijbewijs voor drie uur inleveren en kreeg een boete van 220 euro. GOES - Van een bedrijfsterrein aan de Albert Plesmanweg in Goes is in de nacht van zondag op maan dag een personenauto gestolen. De dieven hadden eerst twee ande re personenauto's opengebroken, waarna zij het toegangshek tot het bedrijfsterrein vernielden. De weg genomen auto, een blauwe Volks wagen, heeft een waarde van enke le duizenden euro's. HEINKENSZAND - Al meer dan zes tig jaar heeft Heinkenszand een ei gen scouting, de Schout bij Nacht Doormangroep. Voor alle vrijwilli gers die leiding hebben gegeven bij de Heinkenszandse scouting groep, wordt zaterdag aan 't Dijkje in Heinkenszand een reünie ge houden. De Doormangroep begon in 1946 vrij armoedig, met uniformen uit Canadese kledinghulp. Anno 2007 heeft de scouting aan 't Dijkje (een zijweg van de Dorpsstraat) een accommodatie om 'u' tegen te zeggen. Onlangs is nog een zo goed als nieuwe ruimte opge bouwd. De reünie begint om drie uur 's middags, 's Avonds staat een barbecue met kampvuur op het programma. Meer informatie op: home.kpnplanet.nl/~fam.blanken- burgh@kpnplanet.nl/reuniescou- ting.html door Lilian Dominicus GOES - Stichting Dansz en het Be- velands Symfonieorkest bereiden een gezamenlijke productie voor met de naam Samen het diepe in. Een titel die onder meer verwijst naar het experiment dat de se- mi-professionele dansgroep en het ervaren amateurorkest aangaan. „We hebben nog nooit met elkaar samengewerkt", verklaart Lia Sor- ber, artistiek leider van Stichting Dansz. „Bovendien heeft het Beve- lands Symfonieorkest nog niet een hele lange staat van dienst." Ook heeft Samen het diepe in te ma ken met het thema: water. Sorber: „Zo werken we aan choreografie ën op filmmuziek van Pirates of the Carribean en Titanic. Handels stuk heeft Water Music. En dan is er het Zwanenmeer." Verwacht overigens geen balleri na's in tutu's en op spitzen bij de uitvoering van de laatste. „Het Zwanenmeer wordt een puur ko misch stuk", waarschuwt Sorber. Het dansgezelschap werkt klassie ke stukken met meerdere choreo grafen uit. Daardoor wordt het een gevarieerd programma. „We doen veel aan modern, met heden daagse elementen erdoor, zoals streetdance. Pirates wordt heel energiek." Sorber werkt al in de voorberei dingsfase intensief samen met het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28