Zeeland PZC Wolphaartsdijk krijgt afkickkliniek 25 Politie flitst vaker in Goes 'Helpers' roven mobieltje, fiets en portemonnee van gevallen man BEVELANDEN-THOLEN SEIKO 31 Schots Castle Craig opent vestiging in oud-verzorgingshuis. Huisje Hr. Ms. Urania brengt bliksembezoek aan Veere 11 seconden sprinten, 10 minuten wachten op de uitslag Superhogedrukspuit moet stormvloedkering van blaasjes verlossen Dinsdag 28 augustus 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Wolphaartsdijk krijgt een centrum voor versla vingszorg. Het van oorsprong Schotse Castle Craig vestigt in sa menwerking met GGZ Westelijk Noord-Brabrant een kliniek op het terrein van het voormalig verzor gingstehuis Zorgvliet. Op het Goese stadskantoor is van af morgen de bouwaanvraag in te zien. Omwonenden en andere geïnteresseerden worden volgende week woensdag 5 september vanaf 19.30 uur in de Griffioen in Wol phaartsdijk bijgepraat over het plan. De kliniek in Wolphaartsdijk biedt plaats aan zestien patiënten, die volgens de toelatingseisen hun verslaving - alcoholisme of een an dere vorm - zo 'kotsbeu' zijn, dat ze er voor altijd van af willen. „Na behandeling volgen we ze voor de rest van hun leven", zegt Wubbo Petersen, voorzitter van de raad van bestuur van de GGZ. „Uit de intake-gesprekken moet blijken dat ze volstrekt gemotiveerd zijn, anders komen ze niet binnen." Cliënten zijn 24 uur per dag onder de pannen; overdag is er therapie, 's avonds zijn er activiteiten als le zingen. Op de zit-slaapkamers met eigen sanitair ontbreekt dan ook de luxe van een tv. Ook moeten pa tiënten het zonder het privilege van een auto doen, zodat ze niet naar de kroeg kunnen rijden. De dagklinische behandelingen vinden plaats in het voormalige be- Kliniek in voormalig Zorgvliet neemt alleen patiënten op die voor eens en altijd van hun ver slaving afwillen komen. Er ko men zestien behandelplekken. jaardenhuis. De patiënten 'wonen' in een apart, nog te bouwen ge bouw met één verdieping. Net als in Schotland krijgen de cliënten de mogelijkheid om op therapeuti sche basis sporten als paardrijden, tennis, kanoën of zwemmen te be oefenen. Petersen: „Beweging is buitengewoon belangrijk. Het gaat er om lichaam en geest in balans te krijgen. Niet voor niets hebben we voor Wolphaartsdijk gekozen, waar zoveel afleiding te vinden is. Volgens Petersen is de kliniek zoals die op deze manier wordt opgezet, de 'eerste' in Nederland. „De kli niek onderscheidt zich door de scheiding van wonen en zorg, de kleinschaligheid en het zeer inten sieve programma." Voor behandeling is een dikke beurs geen vereiste; Castle Craig wordt erkend door het College voor Zorgverzekeraars. Wie door de intake komt, krijgt de kosten in principe vergoed. Wolphaartsdijk wordt pilot voor de rest van Zuid-Nederland. GGZ en Castle Craig willen over circa vijf jaar meer klinieken vestigen. Nu al is de belangstelling groot. Petersen: „We hebben meer aanmeldingen dan we kunnen huisvesten." GOES - Automobilisten moeten in Goes vanaf 1 oktober hun snelheid in de gaten houden. De politie con troleert op verzoek van de gemeen te vanaf die datum vaker op snel heidsovertredingen. De controles lopen parallel aan de introductie van een mobiel dis play, waarop de snelheid van de passerende automobilist valt te le zen. Goes heeft het display aange schaft in de hoop dat bestuurders rustiger door de stad rijden en zich aan de limiet van vijftig of dertig kilometer per uur houden. In de praktijk blijkt dat zo'n snel heidsdisplay na een tijdje zijn tem- poverlagende werking verliest. Om die reden wil burgemeester D. van der Zaag in de buurt van het display ook daadwerkelijk snel heidscontroles laten houden. Hij heeft de politie daarom verzocht. Een lagere snelheid is niet alleen veiliger voor andere weggebrui kers, als iedereen rustig rijdt, stroomt het verkeer ook beter door. Het display is straks vooral te zien op in- en uitvalswegen en rondwe gen, zoals de 's-Gravenpolderse- weg, de Ringbaan-West en -Oost, de Fruitlaan, de Van der Spiegel straat en Middelburgsestraat. SfHBgj g'T-t M StsjBi Tip? redactie@pzc.nl Een paar weken vakantie zou die Middelburgse goed doen. Lek ker uitwaaien aan de Friese me ren, ze was er hard aan toe. En waaien deed het. Omdat de ge leende caravan aan de kleine kant was en de via markt- plaats.nl gekochte voortent toch niet bleek te passen, bracht ze noodgedwongen veel tijd in de buitenlucht door. Ze liep prompt een fikse verkoudheid op. Niet nóg zo'n week, besloot ze. Dus voordat ze verder trok naar de Drenthse heide, boekte ze toch nog maar snel een huisje. Het laatste dat ze kon vinden, maar in ieder geval groter dan de cara van: een achtpersoons boerderij met twee badkamers. VEERE - De Hr. Ms. Urania meert af aan de Kaai in Veere, muzikaal begeleid door het meevarende koperkwintet van de Marinierskapel. Het oplei dingszeilschip van de Koninklijke Marine was zon dag nog te zien bij Sail in Vlissingen. Op de terug weg naar thuishaven Den Helder deed de Urania (Griekse godin van de astronomie) gistermiddag Veere aan. Vanochtend om 6.00 uur is het schip weer vertrokken. Veere heeft het bliksembezoek van de Urania onder meer te danken aan inwoner en oud-marineman Jan Sinke. Sinkes zoon Hugo is momenteel commandant op het opleidingszeil schip. Het bezoek van de Urania aan Veere is vol gens Sinke een mooie manier om de historische band tussen het stadje en de marine nog eens aan te halen, zeker in het jaar van admiraal Michiel de Ruyter. In 1488 werd namelijk in Veere de admiraliteit ingevoerd: voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis ontstond een oor logsvloot met aan het hoofd een admiraal. Deze werd verantwoordelijk voor de maritieme poli tiek in het imperium van keizer Karei V. Van 1491 tot 1558 bekleedden de Heren van Veere het centrale admiraalsambt. foto Lex de Meester Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. VLISSINGEN - Een man en twee jon gens hebben zondagavond tussen acht en negen uur een man be roofd. Het slachtoffer, een 49-jari- ge Vlissinger, liep nadat hij in een café was geweest door de Sotte- gemstraat in Vlissingen. Daar is hij op de grond gevallen. De twee jon gens en de man hielpen hem over eind. Terwijl ze dat deden, voelde de man dat zijn telefoon en zijn portemonnee uit zijn broekzak werden gehaald. Vervolgens na men de drie ook nog zijn fiets mee. De man kon geen beschrij ving geven van de daders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27