Geld en werk arbeidsmarkt 535**-. Einde 'gratis' boete in buitenland Naam: Maria M. Geslacht: Vrouw E 1Jke Staat- Gehuwd vee] ervaring de r00s e Z L°Mde pIa"^T Van miJn collega's. Wandelen door een huizenadvertentie Weer aan het werk: wachtwoord vergeten Managers zijn bang voor partner en China Phillip Cocu verenigt leden businessclubs PZC Dinsdag 28 augustus 2007 1 19 hebben uitgevoerd. Terwijl het goed is te kijken wat je een werkge ver nu werkelijk te bieden hebt." Ook raadt Hilkens aan om leeftijd tijdens een sollicitatiegesprek be spreekbaar te maken. „Zeker als je een veel jongere manager tegen over je hebt, is het goed te bespre ken hoe je de verschillen in levens fase kunt overbruggen en jij juist een aanvulling voor het team kunt zijn." Daarnaast is een goed netwerk van essentieel belang voor de oudere werkzoekende. „Sollicitatiebrieven leiden helaas in minder dan één derde van de gevallen tot een baan", zegt Hilkens. Wanneer een werkgever uit zijn netwerk heeft gehoord dat jij ge schikt bent voor een functie in zijn bedrijf, geeft dat veel vertrouwen. „Ook geeft het werkzoekenden de kans hun gesprekstechnieken te oe fenen zonder dat daar de druk van een sollicitatiegesprek achter zit", zegt Hilkens. TalentPlus besteedt daarom veel aandacht aan het netwerken. „Wij gaan bijvoorbeeld naar rotary's of bijeenkomsten van bedrijfsvereni gingen", zegt voorzitter Jos van Va- len. Omdat je je bij netwerken persoonlijk kunt presen teren, is dit misschien wel het krachtigste mid del om alle vooroordelen i over oudere werkzoeken de te ontzenuwen. Leeftijdsdiscriminatie curriculum vitae t Ap* röT Er is sinds 1 mei 2004 een wet die leeftijdsdiscriminatie bij arbeid verbiedt: de wet gelijke behandeling op grond van leeftijd bij de arbeid. Mensen die zich ongelijk behandeld voelen op grond van leeftijd kunnen een verzoek om een oordeel indienen bij de Commissie Gelijke Behandeling. Wie meer wil weten over de procedure bij de CGB kan dagelijks tussen 14.00 en 16.00 uur contact opnemen met het telefonisch juridisch spreekuur (030 888 38 88). Kijk op www.cgb.nl. Wie wordt geconfronteerd met leeftijdsgrenzen in personeelsadvertenties kan ook zelf actie ondernemen door ge bruik te maken van de standaardbrief die Expertisecentrum LEEFtijd heeft gemaakt. Zie www.leeftijd.nl Tijdens de vakantie geflitst of een parkeerbon gekre gen? Wie niet wil betalen, had tot nu toe weinig te vrezen: de buitenlandse jus titiële incassobureaus heb ben weinig mogelijkheden om de boetes te innen. Maar dat gaat volgend jaar veranderen. Brokkenmakers hebben nog even vrij spel in buitenland Snelheidsduivels en andere brokkenmakers in het verkeer kunnen deze zomer voor het laatst hun hart ophalen op Autobahn of Autostrada. Naar verwachting zal vanaf volgend jaar het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB) ook buitenlandse verkeersboetes gaan innnen. Totnogtoe glippen automobilisten die in den vreemde over de schreef gaan vaak door de mazen van het systeem, omdat Nederland alleen boetes int voor overtredingen begaan in Duitsland of België. Wel kunnen Europese lidstaten bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer de kentekengegevens van de overtreder opvragen. - Momenteel ligt er een wetsvoorstel bij de Eerste en Tweede Kamer dat het CJIB toestem ming geeft boetes te innen namens andere EU-landen. De opbrengst is voor de Neder landse schatkist; het omgekeerde geldt voor buitenlanders die in ons land op de bon wor den geslingerd. Het is overigens nog niet duidelijk wanneer het parlement instemt met de nieuwe wet. Let wel: wie door de politie in het buitenland staande wordt gehouden, komt er niet mak kelijk vanaf. In de meeste Europese landen mag de overtreder handje contantje afrekenen en, bij ernstige vergrijpen, meteen ook het rijbewijs inleveren. Makelaarsland biedt sinds kort naast de bekende foto- en video presentaties ook een 'internetwan- deling'. Het gaat om een geavan ceerde vierdimensionele scan, waardoor het mogelijk is een virtu ele wandeling door een woning te maken. Voor 279 euro kunnen hui zenverkopers de scan aan hun ad vertentie op www.makelaars- land.nl laten toevoegen. De 4D-scan wordt gemaakt door het bedrijf Vectrys. De nieuwe dienst staat alleen open voor mensen die hun woning via Makelaarsland wil len verkopen. Nu de vakantie op z'n eind loopt, doet zich een bekend probleem voor: werknemers zijn het wacht woord vergeten waarmee ze toe gang hebben tot hun computer. Volgens Citrix Systems moet ruim 20 procent van de iet-gebruikers meer dan zes wachtwoorden ont houden. Het gevolg is dat ze wacht woorden vergeten of ze opschrij ven, waardoor misbruik makkelijk wordt. Software maakt het moge lijk om met één wachtwoord te werken. Maar die software wordt nog maar weinig gebruikt. Het tijdschrift Business Week heeft managers gevraagd naar de toekomst van hun werkplek. Mana gers zien het belang van China en India steeds groter worden. De helft is bang voor China en Wall- street. Maar 10 procent van de mannen is het bangst voor zijn partner, datzelfde geldt voor 5 pro cent van de vrouwen. Een heel vreemd resultaat uit het onderzoek: 6 procent van de mana gers onder de 30 jaar heeft z'n baas wel eens 'papa' of'mama' ge noemd. Phillip Cocu in zijn PSV-tijd. foto ANP Voetballer Phillip Cocu is een van de oprichters van www.voetbalza- ken.nl, een website voor leden van de businessclubs uit de eredivisie en de eerste divisie. Volgens Cocu biedt zijn initiatief veel zakelijke kansen. „Ondernemers kunnen hun bedrijf profileren en in con tact komen met alle businessclub leden van Nederland. Zo kunnen ze hun naamsbekendheid vergro ten en nieuwe contacten leggen bij 15.000 ondernemers die dezelf de passie met hen delen", vertelt Cocu op www.voetbalzaken.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19