Bosbranden Griekenland eisen tol Geschokte Britten vragen zich af wie een n-jarige doodschiet 'Negentien Koreaanse gijzelaars zijn gezond' Negentien slachtoffers geteld op één dag, regering wil hulp EU. J eugdcriminaliteit groeiend probleem voor regering Brown. 'Seksuele intimidatie vrouwen door apen' Nu paniek voor rog aan Spaanse kust doordacht, praktijkgericht en flexibel onderwijs studievoorlichting 010 24144 00 www.hogeschoolrotterdam.nl H00L ROTTERDAM PZC Zaterdag 25 augustus 2007 9 ATHENE - Zeer moeilijk te bestrij den bosbranden hebben gisteren in Griekenland aan zeker negen tien mensen het leven gekost. De autoriteiten besloten tot de gedeel telijke ontruiming van een stad en enkele dorpen op het schiereiland Peloponnesos. De Griekse regering heeft de Euro pese Unie om hulp gevraagd. „Stuur welke hulp dan ook", zei minister van Binnenlandse Zaken Spyros Flogaitis na een spoedover leg met het ministerie voor burger bescherming. Zeker negen personen vonden de dood toen ze in hun auto's wer den verrast door het vuur, in de buurt van de plaats Zaharo in het westen van de Peloponnesos. Ook raakten er enkele mensen gewond. De bewoners van zeker drie dor pen in de omgeving van Zaharo zijn geëvacueerd. Eerder werden gisteren vijf doden aangetroffen aan de rand van de stad Aeropolis, die gedeeltelijk moest worden ontruimd, in de buurt van een hotel. Zeker twee brandweermannen kwamen om. Een van hen stierf aan een hart aanval. Op de hellingen van de berg Taigetos werden zeker drie dorpen door brand bedreigd. Door de wind konden geen blus vliegtuigen worden ingezet. Alleen drie helikopters konden af en toe opstijgen. Voorts moest een be langrijke autoweg tussen Sparta en Kalamata voor het verkeer worden gesloten. Deze zomer is wat bos branden betreft een van de ergste van de afgelopen jaren in Grieken land. In het afgelopen etmaal wer den in het hele land 129 nieuwe branden gemeld, zei de brand weer. In juni en juli gingen grote stukken bos verloren in de omge ving van Athene. De Italiaanse po litie arresteerde gisteren in Patti op Sicilië twee herders door wiens schuld een bosbrand zou zijn ont staan die deze week aan drie men sen het leven kostte en waardoor een hotel in de as werd gelegd. De politie werd getipt over de auto van een van de mannen, die de avond voor de brand was gezien op de plaats waar het vuur ver moedelijk ontstond. Volgens de aanklager wilden de herders, twee broers, een stuk land platbranden om er grasland van te maken. De brandweer ging intussen door met het bestrijden van 43 bosbran den in het zuiden van Italië. LIVERPOOL - De ouders van Rhys Jones, een 11-jarige jongen die woensdag in Liverpool door een schot in het achterhoofd werd ge dood terwijl hij met zijn vriendjes aan het voetballen was, hebben gis teren om hun zoon gerouwd bij de stapel bloemen en teddyberen die de buurtbewoners op de plaats van het misdrijf neerlegden. Rhys Jones werd doodgeschoten door een enkele jaren oudere jon gen op een fiets. De politie zegt geen idee te hebben waarom ie mand het op hem voorzien zou hebben, omdat hij voor zover be kend niets te maken had met jeugdbendes. Een politiefunctiona ris opperde dat hij misschien voor een ander is aangezien. Twee tieners die donderdag door de politie werden aangehouden zijn op borgtocht vrijgelaten. De politie arresteerde gisteren een 16-jarige verdachte. In heel Groot-Brittannië is ge schokt gereageerd op de dood van een onschuldige 11-jarige. Veel Brit se kranten hadden gisteren een fo to van het slachtoffer op hun voor pagina. „Wat is er toch verkeerd ge gaan met ons land?" luidde de kop van de Daily Express. Minister van Binnenlandse Zaken Jacqui Smith had moeite haar tra nen in te houden toen zij donder dag op televisie over de moord sprak en zei dat de regering ant woorden zoekt voor het groeiende probleem van de jeugdcriminali teit. Smith verklaarde dat zij met premier Gordon Brown over de jeugdcriminaliteit heeft gesproken en dat een van de vragen die daar bij opkwamen was waar de wa pens vandaan komen die bij schiet partijen worden gebruikt. In 1997 werd het bezit van handvuurwa pens in Groot-Brittannië verbo den naar aanleiding van een schiet partij waarbij zestien kinderen de dood vonden. Desondanks ging het schieten door, met een piek van 97 doden in 2001-2002. De meest recente cijfers dateren uit 2005. Toen werden vijftig mensen doodgeschoten. Dit jaar zijn alleen al in Londen achttien jonge men sen vermoord, elf door messteken en zeven door kogels. KABUL - De negentien Zuid-Kore- aanse hulpverleners die al zes we ken worden gegijzeld in Afghanis tan, worden door hun Taliban-ont- voerders van de ene naar de ande re plek verplaatst, maar maken het naar verluidt goed. Dat zei gisteren een Afghaanse arts die contact had met de Taliban-commandant in het gebied waar de Zuid-Koreanen op 19 juli werden ontvoerd. Eerder deze maand leverde de arts, Mohammed Hashim Wahaaj, medicijnen voor de Zuid-Korea- nen aan de Taliban. Hij zei dat hij geen toestemming kreeg om de gij zelaars te onderzoeken, maar over de telefoon zaken over hun ge zondheid kon bespreken met com mandant Mullah Mansor. Die ver telde hem dat de Zuid-Koreanen het goed maken en geen medische problemen hebben. Ze zouden zijn opgesplitst in groepen die om de zes a acht uur worden ver plaatst om de Afghaanse autoritei ten voor te blijven. De Taliban ontvoerden aanvanke lijk 23 Koreanen. Ze doodden twee mannelijke gijzelaars, onder wie de dominee die de groep leidde en lieten twee vrouwelijke gijzelaars vrij. De twee vrouwen vertelden donderdag in een vraaggesprek met de Arabische zender Al-Ja- zeera dat de zorgen over hun ach tergebleven kameraden de vreug de over hun vrijlating overstemt. NACHU - Het Keniaanse dorp Na- chu wordt geplaagd door honder den apen. De groene meerkatten maken seksueel intimiderende ge baren, meldt de BBC. „Ze grijpen zich aan de borsten en gebaren on ze kant op terwijl zij naar hun ge nitaliën wijzen. Wij vrezen voor aanranding", zei een inwoonster. TARRAGONA - Een week na het haaienalarm aan de Spaanse kust bij Tarragona, is daar nu een rog opgedoken. De rog meet mogelijk twee meter. Het dier zou vlakbij het strand rondzwemmen. Des kundigen proberen uit te vissen om welke soort rog het gaat. Het vuur bedreigde gisteren het dorp Elaiohori, in het zuiden van de Peloponnesos. foto Nikitas Kotsiaris/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9