ontstaan als de wind wegvalt JSÏÏÜl Schoon ploegen Bezoekersrecord bij expositie 'Ja, ik wil' AGKI-CIJLT Ook timmermannen doen mee aan regionaal ploegkampioenschap. Zomerexpositie Nieuwe Kerk Zierikzee brengt ruim 7000 euro op. Psallite Deo hoopt op nieuw en jong bloed Politie ontmantelt hennepkwekerij Tholen Straat in Goes gesloten tijdens reconstructie S PZC Zaterdag 25 augustus 2007 31 Surfers en kitesurfers komen regelmatig in de problemen door wegvallende wind. Soms moeten ze gered worden door de KNRM, tenzij er een andere sporter in de buurt is die de helpende hand kan bieden. foto Dirk-Jan Cjeltema door Martijn de Koning ZONNEMAIRE - Aan het eind van de middag kennen we hem: de nieu we Schouwen-Duivelandse kam pioen ploegen. Sjaak de Bree, secre taris van de regionale ploegcom- missie Schouwen-Duiveland, legt uit hoe het er tijdens de wedstrijd in Kerkwerve aan toe gaat. Wat moetje doen om kampioen van Schouwen-Duiveland te worden? „Recht, vlak en schoon ploegen. Als er allemaal kuilen of hoopjes liggen of de voren lopen scheef, maak je geen kans." En wie bepaalt of je goed ploegt „Daar hebben we een speciale jury voor. Die beoordeelt in groepen aparte aspecten, zoals de begin- voor, de aanstorting en de geer." Aanstorting? Geer? „De aanstorting is het dichtploe- gen van een voor. En de geer is een diagonale voor." Doen er veel ploegers mee? „Zo'n 25 combinaties. De meeste ervan hebben moderne ploegen. Er zijn ook een paar antieke ploe gers en paardenploegers. Maar die hebben een aparte categorie." Dat zijn zeker allemaal boeren? „Welnee. De meesten hebben wel wat met de agrarische sector, maar er zitten ook timmerlieden bij, en iemand van de woningbouwver eniging." Valt er nog wat te winnen? „De beste zeven gaan naar het Zeeuws Kampioenschap van 2008. Af en toe haalt iemand van Schou wen-Duiveland zelfs het Neder lands Kampioenschap. Dat geeft wel aan dat we in deze regio heel goed bezig zijn." ZIERIKZEE - De zomerexpositie 'Ja, ik wil' in de Nieuwe Kerk in Zierik zee trok met 5.566 bezoekers dit jaar een recordaantal belangstellen den. „De helft daarvan is wellicht toe te schrijven aan de weersom standigheden deze zomer, maar het mooie resultaat is toch ook vooral te danken aan de inzet van alle vrijwilligers", zegt voorzitter H. Erbrink van de organiserende werkgroep. Tijdens de slotbijeenkomst gister middag was penningmeester A. Koster van de Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk net gereed met het geld te tellen.Toegangsprij- zen, verkoop van de bij de exposi tie behorende verhalenbundel en donaties brachten bij elkaar ruim zevenduizend euro op. „Een mooi resultaat dat bijdraagt aan het on derhoud van de kerk", zegt Koster. De Stichting 'Vrienden' tracht met allerlei activiteiten inkomsten te generen voor dit monumentale ge bouw, waarvan alleen al het regu liere onderhoud jaarlijks een fikse duit vergt. Daarnaast speelt nog een grotere restauratie: die van de afbrokkelende muurornamenten. De expositie van ruim honderd jaar bruidsmode bleek een breed publiek aan te spreken. De oudste trouwjapon dateerde uit 1890, de nieuwste uit 2006. Uit vrijwel elk decennium werden exemplaren vanuit particulier bezit beschik baar gesteld. fJW De zomertentoonstelling in de Nieuwe Kerk in Zierikzee trok een recordaantal bezoekers. De opbrengst van 7000 euro is voor het onderhoud van het gebouw. zierikzee - In het gemeentehuis in Zierikzee is de legionellabacterie aangetroffen. Het gaat om de va riant legionellagriep die niet zo ge vaarlijk is en daardoor is de kans op ziekteverschijnselen erg klein. Wel zijn uit voorzorg direct de ge meentelijke douches gesloten en zijn ook maatregelen getroffen in de spoelkeuken van de kantine. „Verder hebben we geen plekken waar water kan vernevelen", zegt R. Heutink van de gemeente Schouwen-Duiveland. „We heb ben geen vijver of zo." Iemand raakt besmet rnet legionel- la door besmette waternevel (van bijvoorbeeld een fontein of een douche) in te ademen. De legionel labacterie kan zich gemakkelijk ontwikkelen in stilstaand water. Komende week wordt onderzocht of er ergens in het waterleidingsys teem water stilstaat of dat er er gens anders een fout zit. Daarna worden de leidingen ontsmet. De besmetting kwam aan het licht tijdens een routinecontrole. MIDDELHARNIS - Het Christelijk Jon gerenkoor Psallite Deo uit Middel- harnis begint donderdag aan het nieuwe seizoen. Het gezelschap, dat ook een aantal zangers van Schouwen-Duiveland in de gelede ren heeft, is op zoek naar nieuwe leden tussen de 15 en 35 jaar oud. Het koor oefent elke donderdag vanaf 19.45 uur in scholengemeen schap Prins Maurits. Meer informa tie bij Peter Kievit (0187 486275) of via www.psallite-deo.nl SINT MAARTENSDIJK - In een wo ning aan de Molenstraat in Sint-Maartensdijk is gisteren een hennepkwekerij ontmanteld. De hennep werd op drie verschil lende plekken in het huis geteeld. Zo'n 500 planten en apparatuur zijn in beslag genomen en vernie tigd. Verder bleek dat er illegaal stroom werd afgetapt. De politie hield een 30-jarige man uit Oud-Gastel aan en sluit meer aan houdingen niet uit. GOES - Aannemingsbedrijf Dostra begint maandag in opdracht van de gemeente Goes met de recon structie van de Anjelierstraat en de Magnoliastraat in Goes. Tot be gin oktober wordt het verkeer om geleid. De Oostsingel wordt aan de kant van de stad afgesloten en het eenrichtingsverkeer tijdelijk opge heven. Voor het parkeerterrein bij bakke rij Joosse wordt een tijdelijke inrit gemaakt. drive-by foto-expositie t/m zondag 26 augustus 2007 Schapenweg, Zonnemaire WWW.ZMNNEMAIIIE.COM AGRI-CIJI.T WWW.YO|]TUBË.COM AGRI-CULT zondagmiddag 26/8 15.00-17.00 afsluiting met muziek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 99