Zeelan Van het kastje naar de muur 29 Kinderkleding Bouw Valletta is begonnen SCHOÜWEN-DUIVELAND 37 37 Enorm net met bijzondere vangst Niemand kan situatie van Ouwerkerkse asielzoeker verklaren. Wij geven u de helft cadeau! Infoavond Scharendijke over herverkaveling MPGREGOR Reinier Strengere maatregelen voor grotere veiligheid rond kerncentrale Zaterdag 25 augustus 2007 Tip? redzzee@pzc.nl SCHARENDIJKE - Nee, ze zorgden er wel voor dat ze niet de hal ve zee leeghaalden. Maar het visnet dat een groep kinderen gisteren bij de strandbibiiotheek aan de Brouwersdam het strand optrok, was wél heel groot. Met Theodoor Braaksma van NatuurAvontuur bekeken de kin deren daarna de vangst: het net bevatte onder andere krabbe tjes, platvis en verschillende planten. De kids keken even raar op toen Braaksma spontaan een stuk zeesla in zijn mond stak om zijn honger te stillen. Toch volg den twee waaghalzen zijn voorbeeld. En die kregen daar geen spijt van. „Lekker!", klonk het enthousiast. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Veertienhonderd euro uitgeven om je rijbewijs te halen, en dan bij de gemeentebalie horen dat je geen recht hebt op het roze kaartje. Het overkwam de 19-jarige Elman Alakbarov uit Ouwerkerk vorige week. Het verhaal van Alakbarov is een typisch voorbeeld van de ingewik kelde regels en maatregelen waar asielzoekers in Nederland tegen aan lopen. Navraag bij verschillen de instanties levert veel verschillen de en onwetende antwoorden op, maar bepaald geen duidelijkheid. Alakbarov wacht nu zeven jaar op een verblijfsvergunning. Hij deed vorige week met succes rijexamen. Aan de gemeentebalie wachtte daarna een grote teleurstelling. Asielzoekers met zijn status bleken geen recht te hebben op een rijbe wijs. Wel blijft zijn examenresul taat een half jaar geldig: krijgt hij binnen die periode een verblijfs vergunning, dan kan hij meteen zijn rijbewijs ophalen. Zo niet, dan moet hij opnieuw beginnen. „Wij kijken naar gegevens van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND)", geeft E. de Kater van de af deling burgerzaken van de gemeen te Schouwen-Duiveland aan. „We bepalen natuurlijk niet zelf of we iemand een document geven." „Ik hoorde dat vorige week pas voor het eerst", reageert Alakbarov. Geen enkele instantie of instelling had hem er tijdens het proces van theorie- en rijlessen nemen, exa mens aanvragen en afrijden op ge wezen dat hij nog geen rijbewijs Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. kon krijgen. Ze wijzen naar de ei gen verantwoordelijkheid van Alakbarov en andere asielzoekers. Vreemd is echter dat de Ouwerker- ker wel een rijbewijs hééft. Hij mag op een brommer rijden. En sinds vorig jaar is die bevoegdheid onderdeel van het 'gewone' rijbe- 'Wij als gemeente bepalen niet zelf of we iemand een document geven' wijs: het staat met de letters AM in de al jaren bekende letterreeks, waarbij bijvoorbeeld A staat voor het rijden met een motor en B voor een gewone auto. Alakbarov haalde zijn rijbewijs vo rig jaar bij de gemeente Schou wen-Duiveland op. Daar was des tijds nog geen examen voor nodig. SCHARENDIJKE - De landinrichtings commissie Schouwen-oost houdt dinsdag een informatieavond over de herverkaveling van het buiten gebied. Het conceptplan van toedeling komt aan de orde. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in De Put- meet in Scharendijke. Maar volgens de wet, die op inter net te vinden is, moeten voor het bromfietsrijbewijs dezelfde legiti matiebewijzen overgelegd worden als voor een autorijbewijs. Dat lijkt ook logisch, want het gaat om hetzelfde kaartje. „Ik ging niet naar de balie om een rijbewijs op te halen", zegt Alakbarov. „Dat heb ik immers al. Het gaat erom dat ik op mijn huidige rijbewijs extra bevoegdheid krijg, namelijk om ook auto te rijden. En dat mo gen ze me niet weigeren." Zowel de Rijksdienst voor het Wegver keer, die verantwoordelijk is voor de uitgifte van rijbewijzen, als de gemeente, bij wie de documenten moeten worden aangevraagd, kon gisteren geen duidelijkheid geven. Ze wisten dus ook niet of Alakba rov vorig jaar het bromfietsrijbe wijs wel of niet had mogen krij gen. <p~?) ORIGINAL WATERGEAR ÊtlUMM Kerkplein, Yerseke .www.bruundebeer.nl poinüc^ ZIERIKZEE - De eerste paal van het project Valletta zit in de grond. In de De Jongestraat in Zierikzee ver rijzen straks drie gebouwen met elk bijna twintig woningen. Woningcorporatie Zeeuwland hoopt de appartementen eind 2008 op te leveren. Valletta is onderdeel van het pro ject Malta in 't zonnetje, waarmee de wijk Malta een nieuwe inrich ting krijgt. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Gezien op de internetsite van te levisieprogramma Vermist, mét foto: 'Reinier Koster, geboren in 1895 in 's-Gravendeel. Vermist sinds 2 juli 1900. Uiterlijke kenmerken (voor het geval u Reinier tegen komt): een litteken in de wenk brauw boven het linkeroog en lit tekens van pokkeninjecties. Op het moment van zijn verdwij ning was hij gekleed in een bruin kieltje, zwart broekje, blauwe kousen, een blauw dasje, een grijs petje en klompen. Reinier wordt gezocht door zijn familie.' Dus mocht u de inmiddels 112-ja- rige Reinier op straat herkennen: bel zijn moeder. En de PZC, dan hebben we écht nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 97