Zeeland Ik heb hier vrienden gemaakt Eis jaar cel voor vuurwerkhandei jongeren willen nieuwe hangplek P1 WOON PLAZA MIDDELBURG De Boekenbeurs Frans de Bruijn zal Vlissingen niet langer van zuivel voorzien. 'Oost-Souburgse jeugd volgen vanaf de wieg' College besluit binnen enkele weken of jeugd nieuwe jop krijgt. WBÊSÊÊÈ B PZC Zaterdag 25 augustus 2007 33 door Wendy van den Hurk vlissingen - Ze grapt dan wel van niet, maar stiekem baalt mevrouw Dert er wel van dat Frans de Bruijn - Vlissinger in hart en nie ren - zijn elektrische zuivelwagen nooit meer door Paauwenburg zal rijden. De melkboer stopt. Hij grijpt de kans aan om er nu met een goede regeling uit te komen. Na 32 jaar. Dat was toen nog met het Spijk- staartje: de driewieler met aanhan ger. De eerste keer: 5 januari 1976. „Het was koud, het sneeuwde. De maandag lukte me, maar dinsdag kreeg ik de wijk niet af Moest ik woensdag nog terug ook. En dan had je de hele dag geleurd en dan moest je in de avonduren ook nog eens je vakdiploma halen. Ik zat 's avonds helemaal kapot met mijn voeten in een bak warm water, met een zouttablet erin." De eerste jaren waren zwaar. „Dan moest ik aan het begin van de dag flessen melk halen uit de fabriek aan de Cruquiusstraat en aan het eind van de dag moesten die alle maal weer terug. Toen had je ook nog van die flessen babymelk. Nu- tricia was dat. Daarvan is nog wel eens een kratje van het dak geval len. Alles lag over de straat." In het begin had Frans de hele och- Melkboer Frans de Bruijn: „Supermarkten hebben ons wel een klap gegeven." tend van half zeven tot half twaalf nodig voor de Gerbrandystraat. La ter deed hij die in krap twee uur tjes. „Het is minder geworden. Ze ker de laatste jaren zijn slecht. Een krat bier van zeven euro koop ik niet eens voor die prijs in. Super markten hebben ons wel een klap gegeven. Maar ja, wij leveren servi ce aan de deur. Behalve Paauwen burg ben ik een paar straten in de binnenstad en de boulevard gaan doen. Vroeger bleven de mensen nog echt thuis. Want de melkboer komt, weet je wel." Het is echt de laatste keer. „Ik zal foto Ruben Oreel je vertellen, de nacht van dinsdag op woensdag begon het te dagen. Vier keer werd ik wakker, dat ik er aan moest denken. Mensen gaan me missen, zeggen ze tegen me. Ik hun ook. Ik heb hier vrienden ge maakt. Over iedereen kan ik wel wat vertellen. a» 27 augustus t/m 2 september 2007 Maandag vanaf 13.00 - 17.30 uur Di. t/m zat. 10.30 - 17.30 uur Zondag 13.00-17.00 uur Turfkaai 33 Middelburg 0118-633531 www.deboekenbeurs.com vlissingen - Welzijnsorganisatie Palladium uit Vlissingen pleit voor snelle invoering van een volgsys teem in Oost-Souburg, om jeugd vanaf hun geboorte bij te houden. De raddraaiers die Souburg tergen zijn bekenden voor Palladium. Ze komen volgens Palladium vooral uit Souburg zelf, aangevuld met een stel uit de Vlissingse wijk Bos- senburgh. Maar precies weet ze het niet. Zo goed zijn de jongeren nooit gevolgd. „Het zou goed zijn als alle partijen dat voortaan wel doen", vindt Palladium-directeur P. Gillissen. „Op de basisscholen heb je al een volgsysteem. Gezien de privacy bestaat het nog niet, maar het zou er voor de hele jeugd moeten zijn. Daar begin je mee op het consultatiebureau." door Emile Calon middelburg - De handel in illegaal vuurwerk kan een inwoner van Oud-Vossemeer wel eens heel duur komen te staan. Officier van justitie I. Koopmans eiste gisteren een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk tegen hem. Daarnaast kondigde ze aan dat justitie hem financieel gaat plukken na een veroordeling. Dat is nog niet alles. De 45-jarige man houdt ook rekening met een stevige naheffing van de belasting dienst. En uitkeringsinstantie UWV heeft al laten weten dat hij bijna veertig mille moet terugbeta len wegens steunfraude. De Tholenaar zelf voorziet dan ook dat hij minimaal zijn huis moet verkopen. De man handelt sinds 2002 in illegaal vuurwerk. In de laatste maanden van 2005 had hij het daar heel erg druk mee. Hij kocht zijn Chinese rollen, nitraat- bommen en ander zwaar vuur werk bij een importeur in het Bel gische Kapellen. Vervolgens leverde hij het af bij zijn klanten of sloeg het op in een garage in Den Hout. Rechtbank president J. Hopmans toonde zich geschokt over die nonchalance. U weet toch wat er in Enschede is ge beurd, refereerde Hopmans aan de vuurwerkontploffing aldaar. De advocaat pleitte voor een werk straf Daar moest de officier niets van weten omdat de man al enke le malen eerder veroordeeld is voor handel in vuurwerk. Uitspraak 6 september door Rob Paardekam wemeldinge - Formeel beloofde hij niets, het hele college moet er tenslotte over praten, maar uit de woorden van wethouder L. Kosten viel gisteravond wel een beetje af te leiden dat de jeugd van Wemel dinge een nieuwe jop krijgt. De vorige jongerenontmoetings plaats ging begin deze maand hele maal in vlammen op, en daarom belegden de gemeente Kapelle en het SMWO jongerenwerk gisteren een bijeenkomst in De Wemel om te praten over hoe het nu verder moet. Tien jongens en een meisje hadden de moeite genomen om te komen. Wethouder Kosten viste nog even naar de toedracht van de brand. Of de jongeren echt niet wisten wie die had aangestoken. Helaas, allemaal schudden ze reso luut hun hoofd. „Het is echt niet iemand van ons geweest", liet één van de jongens weten. „We waren nota bene bezig om hem op te knappen. Waarom zouden we zo iets doen?" Al snel bleek dat de jongeren ge woon weer een nieuwe jop willen op dezelfde locatie, aan de Prinses Beatrixweg. „Krijgen we hem nou of niet?", klonk het meerdere ma len. Dat ging Kosten allemaal iets te snel. „Jullie moeten ook kunnen begrijpen dat wij niet zomaar een nieuwe jop terugzetten als de an dere in brand is gestoken", zei hij. De wethouder liet bovendien we ten enkele reacties te hebben ge had van mensen die lieten weten dat er maar geen nieuwe jop moet komen. Om die reden wil hij met de deels nieuwe groep weer eens goed kijken naar de afspraken die destijds zijn gemaakt over het ge bruik, want overlast is uit den bo ze. De wethouder wil verder dat drie of vier jongeren sleutelbewaar der worden. „Dat is een grote ver antwoordelijkheid." De jongeren zeiden uit hun midden best vier personen aan te kunnen wijzen. Ze gaan daar de komende dagen eens goed over nadenken. Wat ze ook nog wel even kwijt wil den, was dat een nieuwe jop toch eigenlijk wel iets beter moet zijn dan de vorige. „Een verrotte bouw keet was het", liet een jongen we ten. „Waarom kunnen we geen ste nen gebouw krijgen?", vroeg een ander. „Dat is ook veel beter in ver band met de geluidsoverlast." Nog een geuite wens: of het een beetje snel kan, want de winter komt er aan. Kosten op zijn beurt: „Jullie zijn toch niet van suikergoed?" Toch moet het wel kunnen lukken volgens de wethouder. Die reken de snel uit dat - als de jop er komt - hij er voor de herfstvakantie wel moet kunnen staan. Het college denkt een paar weken nodig te hebben om te besluiten of er een nieuwe jop komt. "MAAK VAN UW TERRAS EEN TWEEDE HUISKAMER" situatie. www.tebazonwenng.nl AMBIANCE Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl Een terrasoverkapping biedt u de mogelijkheid de sfeer jp van uw huis door te trekken I naar uw terras. U kunt be- schermd genieten van voor- iiÜ| en nazomerse temperaturen l| onder een terrasoverkap ping die volledig kan worden afgestemd op de bestaande Kom naar onze showroom: L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95