NS Zomertoer Verburg is bezorgd over ontwikkeling veeziekte blauwtong Verdachte bekent mishandeling Jami MELIESTE nog t/m 31 augustus te koop Samen 2 dagen kriskras door Nederland *Kijk op ns.nl Glashandel Virus grijpt veel sneller om zich heen dan een jaar geleden. Eenzaam protest op dak Paleis op de Dam PZC Zaterdag 25 augustus 2007 5 Ga mee schijnlijk door verspreiding vanuit meerdere bronnen en door de aan wezigheid van ongeveer tien keer zoveel vliegjes (knutten) die de ziekte verspreiden dan voorheen. „Vorig jaar troffen we per dier 300 knutten aan. Dit jaar zijn dat er 3000", aldus Verburg. Zij ver moedt dat de zachte winter een rol heeft gespeeld bij het grote aan tal vliegjes. Ze hoopt dat nader on derzoek meer duidelijkheid geeft over de ziekte en over maatregelen om de ziekte te bestrijden. „We weten nu nog veel te weinig." Koeien, schapen en geiten zijn kwetsbaar voor het blauwtongvi- rus, maar vooral schapen kunnen er ziek van worden en er aan ster ven. De ziekte is ongevaarlijk voor mensen en ook andere dieren dan herkauwers lopen geen risico. Het is nog onduidelijk hoeveel eco nomische schade de sector op loopt door blauwtong. LTO Neder land, de belangenorganisatie van boeren, denkt dat dit voor het eind van het jaar duidelijk is. DEN HAAG - Minister Verburg van Landbouw maakt zich zorgen over de ontwikkeling van de veeziekte blauwtong in ons land. „Het pro bleem is ernstiger dan vorig jaar", aldus de bewindsvrouw gisteren in Den Haag na afloop van de we kelijkse ministerraad. Sinds woensdag gelden in heel Ne derland vervoersbeperkingen voor vee. Koeien, schapen en geiten mo gen niet meer zomaar naar het bui tenland worden vervoerd. Het blauwtongvirus circuleert sinds eind juli in Nederland en grijpt veel sneller om zich heen dan vorig jaar. Dat komt waar- PW De blauwtong verspreidt zich dit jaar bijzonder snel door Neder land. Volgens Verburg komt dat mogelijk door de zachte winter. Daardoor zijn er meer vliegjes. AMSTERDAM - Een verwarde man heeft gisterochtend ruim drie uur op het dak van het Paleis op de Dam gebi vakkeerd. Bouwvakkers die bezig waren met restauratie werkzaamheden troffen hem rond zeven uur aan. Hij liep op een richel en maakte danspasjes, terwijl hij op zijn mondharmonica speelde. Daarna nam 'Toon', zoals hij door omstanders werd herkend, plaats op het mid delste beeld, symbool van de vrede. 'Toon' handelde 'uit protest tegen de armoede', aldus een monteur die een paar woorden met hem wisselde. Alhoewel de hulp diensten klaar stonden om hem te redden klom de man uiteindelijk zelf naar beneden. foto Evert Elzinga/ANP DEN HAAG - De rechter-commissa- ris in Den Haag heeft de 17-jarige verdachte uit Leidschendam van de mishandeling van Ehsan Jami gisteren vrijgelaten. De jongen heeft bekend dat hij de voorzitter van het comité voor ex-moslims 'een klap en een trap' gaf. Het Openbaar Ministerie gaat in be roep tegen de vrijlating. Volgens de verdachte waren geen andere personen betrokken bij het incident. Op grond van die verkla ring zag de rechter-commissaris geen reden hem langer vast te hou den. De verdachte zou alleen heb ben gehandeld. Dan is er geen sprake van openlijk geweld, want dat delict kan volgens het wetboek van strafrecht alleen in vereniging worden gepleegd. Ook ziet de rech ter-commissaris geen gevaar voor herhaling. Wel moet de verdachte zich voor de rechter verantwoor den. De politie kwam hem op het spoor door informatie van Jami, die op 4 augustus werd mishan deld na een bezoek aan een super markt. Jami zei te zijn opgewacht door drie allochtone mannen. Het OM blijft erbij dat er meerdere per sonen bij de mishandeling betrok ken waren en meent dat er wel de gelijk sprake is van 'herhalingsge vaar'. PvdA'er Jami (22) zetelt in de gemeenteraad van Leidschen- dam-Voorburg. Hij wil met zijn co mité afvallige moslims helpen. Hardgiazen deuren zijn mooi, staan chique en laten veel licht door. Prachtig in combinatie met bijvoorbeeld een hard- stenenvloer of een mooie parketvloer. Waarom eigenlijk houten deuren? Ontdek hardgiazen deuren... Bezoek onze showroom, wij adviseren u graag! Uvingstoneweg 20, Goes, Tel.: 0113 - 227 854 Openingstijden showroom: ma t/m vrij van 8 00 tot 17.30 of op afspraak. www.meliesteglas.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5