Disseldorp vervanger Snelle dochter apetrots Peter Mol is snelste in dernykoers Goede test voor veel atleten AR VILLAGE Veel inschrijvingen bij halve marathon in Burgh-Haamstede. Wielrenner (22) uit Rijpwetering wint Ronde van Zierikzee. Huguette Declercq traint voor haar dertigste marathon. mwm vu3 sertEmMR BtnTUVAnMWWlK# Of ONZEhiEUWt LOCAtil Fiat Bravo met T-Jet jfv 150 pk motor 52 j Zaterdag 25 augustus 2007 PZC W BURGH-HAAMSTEDE - Over zes we ken staat de Kustmarathon op de kalender en dat is te merken aan het aantal inschrijvingen voor de jaarlijkse halve marathon op de Kop van Schouwen. Niels Koole (Dynamica) moet lang zamerhand in vorm komen, nadat hij zich het hele jaar een beetje 'ge spaard' heeft om toch vooral niet afgepeigerd aan de start te staan van de Kustmarathon. Miquel van Tongeren (Dynamica) is vrij laat begonnen met zijn voorbereiding, maar kan zich op het loodzware parkoers van Westenschouwen mooi testen. Franky Beljaars, eveneens van Dy namica, verscheen de laatste tijd opvallend weinig aan de start van de diverse wedstrijden en moet lang mee kunnen met de kansheb bers. Verder staan onder anderen lan de Wilde (AV'56), Wilko de Vos (AV'56), Mare Riemens (Dyna mica) en Jan van Vaardegem (lid van het Driemteam) op de start- lijst. Arjan Beije, van het organiserende Delta Sport, won de wedstrijd al meerdere keren maar het is de vraag of hij voldoende hersteld is van zijn uitstapje naar de triatlon afgelopen weekeinde in Zoutelan- de. Martine Lust, winnares in 2002, is de te kloppen vrouw. Lust moet zien af te rekenen met Leonie Ton (Delta Sport), die onlangs de Strandloop in Ouddorp won. Ook Ingrid IJsebaert van RKHAV, die zich eveneens heeft voorbereid in het Driemteam van Niek Knol en Willy de Nooijer, is een concurren te. De halve marathon start om 12.00 uur op de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijdeweg in Burgh-Haamstede. De prestatielo pen over zes en 11 kilometer star ten vijf minuten later. door Frits Bakker KAPELLE - Voor een duizendkoppig publiek is Peter Mol (40) gistera vond winnaar geworden van een dernykoers in Kapelle. De ex-amateur, die achter Ron Zijl aard reed, versloeg in een race met negen concurrenten na een lange solo Jacco Wagenaar en Dennis Raadtgever. „Ik reed mezelf bijna over de kop, maar kon nog net stand houden", vertelde de win naar, die zelf één van de organisa toren was. Peter Mol was eerder op de avond ook winnaar van de eerste serie, Dennis Raadtgever won de twee de manche. Daarna troffen de tien finalisten elkaar. De dernykoers in Kapelle werd in samenwerking met een solexrace gehouden. De kleine finale bij de derny's werd een prooi voor Kees de Wijze. door Koen de Vries ZIERIKZEE - Rob Disseldorp pleeg de gisteravond nog even een tele foontje naar Mallorca om een ploeggenoot te bedanken. De wiel renner uit Rijpwetering deed als vervanger van Otwin Bink mee aan de wielerronde van Zierikzee en ging als eerste over de finish. Voormalig winnaar Bink was ver hinderd omdat hij met zijn vrien din, de bekende wielrenster Sissy van Alebeek, was afgereisd naar Mallorca voor een traininskamp. De 22-jarige Disseldorp nam de honneurs voor zijn ploeg Ton van Bemmelen Sport prima waar. Hij was met uitzondering van de eerste ronde niet uit de eerste li nies weg te slaan en ging in de eindsprint van een groep van vijf met een wiel voorsprong op pro fessioneel veldrijder Bart Aernouts als winnaar over de streep. Het was al de tiende overwinning van Disseldorp dit seizoen. De zege legde hem geen windeie ren. De Ronde van Zierikzee staat bekend om zijn rijkgevulde pre- miepot. Dit jaar was er volgens Wim Evertse, voorzitter van het organisatiecomité, tussen de vijf- en zesduizend euro te verdienen. Voor Disseldorp, ooit een talent vol voetballer maar na een ernsti ge blessure vier jaar geleden over gestapt naar het wielrennen, een aardige aanvulling van zijn salaris. Hij werkt halve dagen in de tuin bouw en besteedt de rest van zijn tijd aan wielrennen. Het regende in het zonovergoten Zierikzee premies in allerlei vor men. Er waren twee leidersprij- zen, gewone premies, superpre mies, premies voor de eerste der- li^ Rob Disseldorp boekt in de Ron- de van Zierikzee zijn tiende zege van dit seizoen. De 22-jarige ren ner uit Rijpwetering is iedereen te snel afin de sprint. Huguette Declercq (r) en haar dochter Martine Lust. foto Lex de Meester door Koen de Vries VLISSINGEN - Ze lopen graag sa men, maar het komt er niet vaak van. Huguette Declercq woont in Vlissingen en haar dochter Marti ne Lust in Den Briel. Deze week gingen ze weer eens samen op pad, als voorbereiding op de Kust marathon. Martine kwam met haar man en twee kinderen terug van een Italiaanse vakantie en las te in Vlissingen een tussenstop in. Echt ver gaan ze vandaag niet. Moeder Huguette heeft de duur- loop van drie uur van de dag er voor nog in de benen. Het wordt een beetje uitlopen: een rondje Nollebos en een staartje Nolle- strand. Zo hier en daar ontmoet het duo verbaasde gezichten: twee echt hard lopende vrouwen kom je niet elke dag tegen. Martine is behoor lijk trots op haar moeder. „Ik ben 42 en mensen zijn verbaasd als ik vertel dat ik marathons loop. Als ik daarna zeg dat mijn moeder van 61 dat ook nog doet, vallen ze bijna van hun stoel." Huguette Declercq hoopt op 6 ok tober haar dertigste marathon te lo pen. Ze begon op advies van de fy- sio op haar 36e. Voordien had ze nooit aan sport gedaan. Ze koos voor hardlopen omdat Martine op atletiek zat. Op haar 46e liep De clercq haar eerste marathon, in Et- ten-Leur. Het was meteen haar snelste. Daarna volgden er een heleboel tussen de 3.25 en 3.30. Inmiddels heeft ze voor een 'gewone' een uur of vier nodig, voor de Kustmara thon een halfuurtje meer. Decler cq doet alles op eigen kracht. Ze komt uit een sterk geslacht. Haar moeder werd vorig week 95 en is nog volledig self-supporting. In het verleden dacht Declercq wei eens aan het afzweren van de ma rathon. Bijvoorbeeld na die van Utrecht, twee jaar geleden. Toen was ze na afloop niet zo lekker. En tijdens de eerste twee Kustmara- thons sprak ze haar twijfels uit. Haar dochter liep de eerste twee edities dertig kilometer mee als supporter. Na die twee keer deed Martine zelf ook mee en won bei- met: Huguette Declercq leeftijd: 61 woonplaats: Vlissingen aantal marathons: 29 beste tijd: 3.20 TRAINEN VOOR DE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54