Sport Voorproefje in de Antwerpse tunnel Spelverdeelster Kim Staelens dwingt het vertrouwen af Ecclestone geniet van soap in McLaren-stal Julian Dean kijkt al uit naar twee Zeeuwse dagen in Eneco Tour. Cavendish snelste sprinter in Knokke-Heist Grote baas is gelukkig met conflict tussen Alonso en Hamilton. Volleybalsters verslaan in Grand Prix ook kwelgeest Brazilië. PZC Zaterdag 25 augustus 2007 51 door Frits Bakker ANTWERPEN - De handen boven op het stuur, lachende gezichten en het tempo van een wielertoe rist. Het peloton van de Eneco Tour deed gisteren bij de start van uit het centrum van Antwerpen een toertje door de Waaslandtun nel. Of zoals ze dat in plat Ant werps zeggen: de Kenijnepijp. Het was een aardig voorproefje voor wat de renners maandag in de Westerscheldetunnel staat te wachten. Alleen zal het dan veel harder gaan, omdat er op Beve land, aan het eind van de tunnel, om een premie wordt gesprint. Het Belgische publiek liep er niet warm voor. De aanloop naar de tunnel was opvallend, met een ge neutraliseerde start door de ader van de stad (de Lei). De Antwerpe naar had er nauwelijks oog voor, want terwijl in het wielergekke land toch de beste ploegen van de wereld langs kwamen fietsen, ston den er amper een paar honderd toeschouwers langs het parkoers. En aan het andere eind van de tun nel was zo weinig volk te beken nen, dat de helft van het peloton afstapte voor een sanitaire stop. Op de derde dag van de Eneco Tour brak in Vlaanderen eindelijk de zon goed door. Bart Voskamp, de tourdirecteur, keek voor de start eens naar de lucht en zei: „We gaan een prachtig weekend te gemoet, ik hoop alleen wel dat er in Zeeland veel wind staat." Julian Dean, de gangmaker van Thor Hushovd in de sprint, had er al een speciaal gevoel bij. „Morgen Wl De renners in de Eneco Tour krij- gen in Antwerpen al een voor proefje van de etappe vanuit Ter- neuzen. In slakkegang rijden ze door de Waaslandtunnel. Zeeland hè, ik kijk er naar uit", riep de Nieuw-Zeelandse kam pioen, die ooit een blauwe maan dag in Philippine heeft gewoond. De volgers in de karavaan werden, op zijn Antwerps, voor de start al met champagne onthaald. Er werd vooral veel gespeculeerd na de hel se rit door de Ardennen, over de kansen van Nick Nuyens om deze Tour te winnen. En of Thomas Dekker sterk genoeg zou zijn om toe te slaan in de laatste tijdrit. De jonge Raborenner liet het achter ste van zijn tong niet zien. Hij ver telde, desgevraagd, over de kwet suur aan de heup die hem al een tijdje achtervolgt. „Het is niet erg hoor", vertelde hij het publiek, „maar aan het eind van dit jaar ga ik mijn houding op de fiets of van mijn schoenen maar eens aanpas sen." Het vertrek ging gepaard met commotie in de karavaan. Kort na de tunnel vloog er plotseling een ambulance met loeiende sirenes naar de kop van de koers. Valpar tij, nu al? Nee, op het parkoers lag een toeschouwer, aangereden of onwel geworden. Het peloton hield de benen even stil, maar ver- volgde onverstoord zijn weg. Van Antwerpen naar Knokke, vandaag van Knokke naar Putte. Voor de Zeeuwse wielerfans is er vandaag al een mooie kans om de Eneco Tour te zien. De etappe komt rond 13.00 uur in Zelzate voorbij en rijdt vandaar over Wachtebeke in de richting van Antwerpen. KNOKKE-HEIST - Mark Cavendish schreef gisteren de tweede etappe van de Eneco Tour op zijn naam. De Brit van T-Mobile was in Knokke- Heist de snelste in een massasprint. De leiding bleef in handen van de Belg Nick Nuyens. Cavendish klopte de Amerikaan Fred Ro driguez en de Belg Wouter Weylandt, die later gedeklas- seerd werd. Grootste pechvogel was Kenny van Hum mel. De sprinter van Skil-Shimano moest uitwijken toen de voor hem rijdende Weylandt van zijn lijn week. „Dat kost me de overwinning. Dat weet ik zeker", mopperde Van Hummel, die ook bij de jury zijn beklag deed. Wey landt werd niet veel later gedeklasseerd, waardoor Van Hummel een plaatsje opschoof. „Kenny werd gewoon opgevangen", zei zijn ploegleider Rudie Kemna. „Jam mer voor Kenny, zeker ook jammer voor onze ploeg. Die Cavendish zegt gewoon: bedankt." foto EPA door Paul Zweverink ISTANBUL - De grote baas van de Formule 1 is blij. Blij met het con flict tussen Lewis Hamilton en Fer nando Alonso. „Het is helemaal niet erg dat de twee coureurs die om de wereldtitel strijden een con flict hebben", zegt Bernie Ecclesto ne. „Als rijders elkaar mogen en er nooit woorden vallen, levert dat geen publiciteit op. Het is veel be ter voor de sport dat ze elkaar op leven en dood bestrijden en een bloedhekel aan elkaar hebben." Ecclestone reageert daarmee aan de vooravond van de Grote Prijs van Turkije op bijzondere wijze op het slepende conflict tussen de beide toprijders van McLaren. „Ik had het scenario zelf niet beter kunnen schrijven. TWee toprijders met veel talent, beide rijdend in een topauto van hetzelfde team, die elkaar met alle mogelijke mid delen bestrijden. Geweldig. De For mule 1 heeft een dergelijk scenario te lang moeten missen. Dit maakt de nog resterende races ongemeen spannend en boeiend." De mening van Ecclestone neemt de scherpe kantjes van de ruzie wat weg, maar het sluimert nog wel degelijk. Dat de wereldkampi oen Formule 1 dit jaar uit de stal van McLaren komt, daar twijfelt ei genlijk niemand meer aan. Het wordt Lewis Hamilton of het wordt Fernando Alonso. Maar wat wel een vraag is: hoeveel ruzies breken er nog uit tussen de beide toprijders? Want hoe luchtig de teamleiding en beide coureurs er ook over doen, het wil maar niet boteren en het zal ook niet meer goed komen. De twee rijders ble ven donderdag in Istanbul demon stratief weg van de verplichte pers conferentie. Dat zegt toch genoeg over de verhoudingen die nog al tijd binnen het team heersen. Bernie Ecclestone vindt het een zegen dat Hamilton en Alonso een bloedhekel hebben aan el kaar. „Het levert de Formule 1 veel publiciteit op." door René Banierink DEN HAAG/NINGBO - Toen eerste spelverdeelster Riëtte Fledderus bij het begin van de Grand Prix wegviel, leek succes voor de Neder landse volleybalsters ver weg. Inval ster Kim Staelens en de ploeg be leefden een dramatische start, maar ze hebben elkaar nu gevon den in een ongekende succesreeks. Brazilië was gisteren het laatste slachtoffer. Kim Staelens: „Ik heb nu het vertrouwen." Toen Caroline Wensink gisteroch tend het beslissende punt in de vijfde set met een subtiel blokje op de Braziliaanse helft deponeer de, gingen twaalf Nederlandse vol leybalsters compleet uit hun dak. „Wat denk je, het was enorme blijdschap", zegt Kim Staelens. Maar niet lang, volgens de spelver deelster. „Want al snel veranderde het in ongeloof. Wanneer we voor het laatst van Brazilië hebben ge wonnen? Ik heb geen idee. Ik heb het in ieder geval nog nooit meege maakt." De Oranjespeelsters wentelen zich op dit moment met liefde in een roes van onoverwinnelijkheid. „Het is echt ongelooflijk", zegt Staelens. „Iedere keer denk je: 'Het zal nu wel een keer over zijn, nu zullen we wel een keer verliezen'. Zeker als je tegen Brazilië moet. Maar het gaat maar door." 'Ik voelde gewoon dat het vertrouwen in mij er niet was' De zege op de Braziliaansen bete kent dat Nederland in de World Grand Prix al acht duels op rij heeft gewonnen, waarvan drie in de finale. De ploeg van bonds coach Avital Selinger is als enige ongeslagen en met nog twee duels te gaan, vandaag tegen Europees kampioen Polen en morgen tegen wereldkampioen Rusland, lonkt zelfs de eindzege in deze presti gieuze competitie. Maar daar wil de bondscoach Selinger nog niet aan denken. „Dat mogen we niet. De volgende wedstrijd is de be langrijkste, en dat is Polen. Maar dat mijn team hier wint van een van de beste teams in de wereld, is een groot compliment aan de speelsters waard." Zeker ook aan Kim Staelens. In het eerste weekend van de Grand Prix, begin augustus, werd ze plots klaps voor de leeuwen gegooid, omdat eerste keus Riëtte Fledde- - rus met een kuitblessure wegviel. „Dat was niet alleen voor mij on verwacht, ook voor het team. Ik voelde gewoon dat het vertrouwen in mij .er niet was." Gevolg: twee onthutsend zwakke vertoningen tegen Brazilië en Ita lië. Vervolgens vertrok het gezel- schap naar Japan, werd het gast land verslagen en sindsdien werd er geen wedstrijd meer verloren. En daardoor lonkt nu de eindzege in de World Grand Prix. Eneco Tour, 3e etappe ANP bron Eneco Tour zaterdag Sint- 25 augustus Niklaas 170,8 km St. Katelijne BELGIE bonificatiesprint Maldegem Margrette zondag 26 augustus 182,7 km -tojiZ BELGIË ix bonificatiesprint Putte ANP bron Eneco Tour De Eneco Tour rijdt vandaag van Knokke naar Putte en morgen van Maldgem naar Terneuzen Knokke Eneco Tour, 4e etappe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53