Mare Lammers werkt naar gedroomd afscheid toe Vuelta komt vier dagen Van Petegem over drie naar Nederland in 2009 weken wielrenner af Hockeycoach speelt met zijn vrouwen tiende finale in zeven jaar. Meer dopingcontroles in het Duitse voetbal Capelle rijdt solo naar zege in Regio Tour Zaterdag 25 augustus 2007 PZC door Martijn Krullaars MANCHESTER - Zelf is hij de tel al een tijdje kwijt, maar Mare Lam mers staat vanmiddag toch echt voor zijn tiende grote finale als bondscoach van de hockeysters van Oranje. En dat in slechts ze ven jaar tijd. Bijna vanzelfspre kend is in die EK-finale Duitsland de tegenstander. „Het wordt bijna wiskunde om nog wat nieuws te verzinnen." Het is een indrukwekkend rijtje hoor. Sinds Lammers in 2000 aan trad als bondscoach van Oranje nam zijn ploeg aan dertien grote toernooien deel en slechts drie keer (Champions Trophy 2002, 2003 en 2006) liep het team de fi nale mis. In alle andere gevallen stond Nederland in de eindstrijd, wat drie Champions Trophy's, een wereldtitel en twee Europese titels opleverde. Uiteraard ontbreekt nog die ene scalp op het indrukwekkende palmares van de Brabander, maar nu Oranje zich geplaatst heeft voor Peking 2008, weet Lammers met zekerheid dat hij volgend jaar een tweede kans krijgt om alsnog die gouden olympische medaille te pakken. Het moet zijn gedroom de afscheid worden. Vanmiddag wordt Lammers onge twijfeld weer herinnerd aan die git zwarte augustusdag in Athene, nu al weer drie jaar geleden. Neder land speelt in Manchester tegen Duitsland, de ploeg die op de Spe len zo verrassend het goud weg griste. Sindsdien zijn beide landen elkaar alweer drie keer tegengeko men in grote finales en even zo 1*5 De hockeyvrouwen spelen op het EK de finale tegen Duitsland. Bondscoach Mare Lammers schuwt de favorietenrol niet. „Maar Duitsland is gegroeid." vaak revancheerde Oranje zich voor die Griekse uitglijder. Waar Oranje al drie jaar vrijwel ongesla gen is, moest Duitsland het in die periode stellen met één Cham pions Trophy. Wat de uitkomst vandaag ook wordt, beide landen hebben nog amper geheimen voor elkaar. „De video-analyses van de wedstrijden van Duitsland worden inderdaad steeds specifieker", bekent Lam mers, die ooit de bijnaam Willie Wortel kreeg. ,Je gaat op zo veel dingen letten, echt kleine details, dat het bijna wiskunde wordt." Daarbij is het vooral zoeken naar nieuwe mogelijkheden bij de straf- corners, om Duitsland toch nog een beetje te kunnen verrassen. En de speelsters denken maar wat graag mee. „Janneke Schopman en Minke Booij zijn daar kanjers in. Die beslissen mee in de aanpak bij de corners." Lammers weet dat zijn ploeg favo riet is, maar is van oordeel dat de Duitsers het laatste jaar een stuk sterker zijn geworden. „Natuurlijk hebben we goede resultaten tegen ze neergezet, maar wat is geweest telt niet meer. Na het WK heeft Duitsland een nieuwe coach gekre gen (Behrmann). Die heeft de ploeg echt laten groeien. Ze zijn nu veel fitter, spelen veel meer fy siek hockey." ASSEN - De Ronde van Spanje zal in 2009 vier dagen Nederland aan doen. Dat heeft Jos Vaessen, voor zitter van de stichting Vuelta 2009 Drenthe met een klein voorbe houd bevestigd. Venlo is de beoog de finishplaats voor de tweede rit. De proloog vindt over twee jaar plaats op het TT-circuit van Assen. Vaessen: „De eerste etappe start in Assen en finisht ergens in Dren the. De tweede rit start in Twente en voert naar Venlo. In de derde etappe rijden de renners van Ven lo naar Luik." Het peloton vertrekt een dag later per vliegtuig naar Girona waar de Ronde van Spanje verder gaat. FRANKFURT AM MAIN - De Duitse voetbalbond gaat dit seizoen veel meer controleren op doping, voor al met onaangekondigde controles. Het aantal testen buiten de wed strijden om zal worden vervijfvou digd tot 480. Na afloop van de competitieduels zullen in totaal drie keer zoveel spelers urine moeten inleveren dan in het seizoen 2006-2007 het geval was. Het bestuur van de DFB volgde gis teren met dit besluit de aanbevelin gen van het antidopingsympo- sium dat in juli werd gehouden. Het motto van die bijeenkomst was: voorlichting, preventie, slim me en efficiënte controle. KNOKKE-HEIST - Peter van Petegem neemt over een kleine drie weken in de kermiskoers van Desselgem afscheid van de wielersport. De 'Zwarte van Brakel' kondigde dat gisteren na de tweede rit in de Eneco Tour aan. Van Petegem (37) reed in zijn loop baan voor PDM, Trident, TVM, Mercury, Lotto en dit jaar bij Quick Step. Zijn succesvolste jaar was 2003, waarin hij binnen een week de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix won. Toch heeft hij de populariteit van Johan Museeuw in België nooit be reikt. Van Petegem werd ook nog tweede en derde op het WK. SCHOPFHEIM - De Belgische wiel renner Andy Capelle heeft de der de etappe van de Regio Tour ge wonnen. Het was zijn tweede sei zoenszege. De 28-jarige coureur kwam na 159,4 kilometer van We- hr naar Schopfheim alleen over de finish. Capelle, die donderdag een achter stand van veertien minuten op liep, ontsnapte al in de eerste kilo meters en had aan de finish een voorsprong van bijna vijf minuten op het peloton. De Duitser Paul Voss werd in de massasprint twee de. De Spanjaard Duenas behield de gele trui, die hij donderdag na zijn etappezege van Petacchi overnam. Mare Lammers Zeeland Seaports Bezoekadres: Schelpenpad 2 1531 PD Terneuzen Correspondentieadres: Postbus 132 4530 AC Terneuzen T 0115 447400 F 0115 647500 port@zeeland-seaports.com www.zeeland-seaports.com Port Authority ledereen vaart zijn eigen koers om te gaan voor het hoogst haalbare. Wielrenners doen het voor de snelste tijd of een plek in het klassement. Zeeland Seaports doet het om ontwikkelingen in de havens van Terneuzen en Vlissingen mogelijk te maken die garant staan voor werkgelegenheid en welvaart. Ook met de Eneco Tour gaan we voor het beste resuttaat. Daarom stelt Zeeland Seaports graag haar prachtige kantoor open voor de tourorganisatie. Zo kunnen zij de etappe van Maldegem naar Terneuzen tot een succes maken. Dat het hen én de.renners voor de wind mag gaan! ■u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52