Taekema is een fenomeen I PZC I 49 Ajax nog zonder Gabri, Koné met zijn hoofd bij transfer naar Sevilla 51 Topscorer van Oranje schiet team met zes goals naar EK-fïnale. Roda JC boekt een nipte zege 50 Hockeyers spelen in finale tegen Spanje Ronald Brouwer raakt opnieuw geblesseerd Wielerbonden willen inkrimping ProTour Ronaldo heeft gewicht nu onder controle Piet Raijmakers in het spoor van Whitaker Thomas Dekker in top van klassement na drie dagen Eneco Tour Zaterdag 25 augustus 2007 door Martijn Krullaars manchester - Eén van de vele theaters in Manchester heeft mo menteel een musical over Take That op de planken staan. Wie weet, krijgt een andere TT, Taeke Taekema, ooit ook zijn eigen thea tershow. Zou helemaal geen gek idee zijn, want op het EK gaat hij na gisteren als fenomeen door het leven. Het strafcornerkanon loodste de Oranje hockeyers in de wedstrijd tegen België (7-2) met zes goals naar Peking én de finale van het EK. Daarin is Spanje tegenstander. Na vier EK-wedstrijden staat de tel- kerkraoe - De waardering van Ro- da JC ging gisteravond uit naar de stoere verdediger Pa Modou Kah. Zijn doorzettingsvermogen bezorg de de Limburgers in de slotfase de nipte zege op Heracles Almelo: 2-1. Roda JC kwam al na vier minuten door Roland Lamah op 1-0. Na rust ontpopte Heracles zich als een gelijkwaardigere tegenstander, die op jacht ging naar de gelijkma ker en ook kansen kreeg. Ragner Klavan scoorde in de 76e minuut, maar twee minuten later schoof Pa Modou Kah de bal voor bij Pieckenhagen. Ier van Taekema al op veertien tref fers: acht in de drie poulewedstrij den, zes in de halve finale tegen België (7-2). „Die Belgische keeper zal van nacht nog wel eens wakker schrik ken", grijnsde Taekema breeduit na zijn one-manshow. „Zes goals, dat is me nog niet eerder gelukt. En dat in een halve finale, met olympische kwalificatie." Taekema kreeg maar meteen het stempel fenomeen opgedrukt door Ties Kruize. Het voormalige strafcornerkanon van Oranje, te genwoordig bestuurslid Top- hockey bij de bond, stak maar wat graag de loftrompet over zijn zo veelste opvolger: „En dat met een sleeppush. In mijn tijd had je nog geen sleeppush. Als wij bukten, dan kraakte meteen alles." den haag - Middenvelder Gabri krijgt van Ajax-coach Henk ten Ca- te morgen tegen Heerenveen rust. De Spanjaard kampt met een lich te knieblessure en Ten Cate wil met het oog op de belangrijke re turn in de voorronde van de Champions League tegen Slavia Praag geen risico nemen. Jaap Stam, die last heeft van een onwillige hamstring, komt vermoe delijk wel in actie. Gabri kwam zondag verkeerd terecht na een duel in de wedstrijd bij De Graaf schap en heeft sindsdien vocht in Taekema heeft een zwaar jaar ach ter de rug, vol blessureleed. Een maand geleden kwam zijn naam niet eens meer voor in het boekje van Roelant Oltmans, toen de bondscoach achttien spelers voor het EK moest aanwijzen. Maar toen drie weken voor het EK op eens bleek dat de voetblessure van de centrale verdediger wondersnel genezen was, aarzelde Oltmans geen moment: Bram Lomans werd vriendelijk bedankt, Taeke ma mocht alsnog mee naar Man chester. „Blijft leuk dat-ie terug is", glim- Het Nederlands hockeyelftal is finalist op het EK na de eclatante overwinnig op de Belgen: 7-2. Taeke Taekema was met zes goals topschutter bij Oranje. zijn knie. De Belg Laurent Delorge is zijn mogelijke vervanger. Kevin Hofland lijkt fit genoeg om morgen met Feyenoord mee te spe len tegen NAC Breda. De verdedi ger had de laatste weken last van zijn enkel, waardoor hij de eerste wedstrijd tegen FC Utrecht moest laten schieten. „Hij heeft geen last meer, al blijft het afwachten of er een reactie komt", aldus trainer Bert van Mar wijk. PSV-coach Ronald Koeman kan vandaag tegen NEC geen beroep lachte een tevreden Oltmans. Tae kema zelf roemde na afloop vooral de teamprestatie en schreef zijn ei gen zesklapper een beetje aan ge luk toe. „Het was lekker spelen vandaag, we maakten steeds de juiste keuzes." En dat hij en zijn teammaatjes niet doldwaas het veld afstormden na het binnenslepen van de olym pische kwalificatie, vond hij ook niet meer dan logisch: „Op een ge geven moment voel je wel dat het niet meer mis kan gaan." De bondscoach temperde het opti misme. Hij beseft dat zijn team in de finale niet weer tien strafcor- ners zal krijgen. Bovendien wees hij nog even op de zes corners die Nederland zelf tegenkreeg tegen de Belgen: „Dat mag tegen Spanje in de finale niet gebeuren." foto Koen Suyk/anp doen op Arouna Koné. De aanval ler uit Ivoorkust heeft last van zijn enkel en is bovendien met zijn hoofd bij een transfer naar FC Se- villa. Hoe ernstig de kwetsuur van Koné is, is nog niet duidelijk. „Hij is in het ziekenhuis geweest", aldus Koeman. „Maar daar is niets gevonden." Volgens Koeman speelt een eventuele overgang van Koné naar de Spaanse subtopper nog, maar wil Sevilla vooralsnog niet aan de gewenste transfersom voldoen. „Ze betalen niet de prijs die PSV wil hebben". Marc Lammers met u» hockeyvrouwen naar zijn tiende finale Tip? sport@pzc.nl manchester - Het Nederlands hockeyteam speelt morgen de fina le van het EK mannen tegen Span je, dat wereldkampioen Duitsland gisteravond uit de finale hield. De Spanjaarden, regerend, titelhou der, namen de strafballen beter (4-2) nadat de wedstrijd in 3-3 was geëindigd. Nederland won in de groepsfase al met 4-2 van Spanje. m Twee jaar geleden speelden beide ploegen ook de EK-finale. Toen won Spanje met 4-2. manchester - Hockeyer Ronald Brouwer is gisteravond in de wed strijd tegen België (7-2) gebles seerd geraakt. De aanvaller kreeg in de halve finale van het EK bij het uitlopen een strafcorner hard op zijn bovenarm. „Hij had veel pijn", liet bonds coach Oltmans weten. Vorig jaar miste Brouwer de gewonnen fina le van de Champions Trophy ook al, toen door een hoofdblessure. „Ik hoop dat hij nu de finale haalt", aldus de bondscoach knokke-heist - Zeven nationale wielerbonden, waaronder de Fran se, Belgische en Italiaanse bond, gaan bij de UCI pleiten voor in krimping van de ProTour. In de gewenste structuur zou nog slechts sprake zijn van tachtig wed strijddagen in plaats van de 130 van nu. Ook willen de bonden minder ProTour-ploegen zodat or ganisatoren meer wildcards kun nen verdelen. De Nederlandse bond (KNWU) was niet aanwezig bij het overleg. milaan - Ronaldo's gewichtspro blemen in de afgelopen jaren wer den veroorzaakt door problemen met zijn schildklier. Door een nieuw trainingschema en het ge bruik van medicijnen heeft hij zijn gewicht nu onder controle. Sinds- hij vorig jaar overstapte van Real Madrid naar Milan verloor hij al ruim vijf kilo. Door een ham stringblessure en zijn strijd met de kilo's is Ronald morgen nog niet van de partij tegen Genoa, de eer ste wedstrijd van het seizoen. valkenswaard - Springruiter Piet Raijmakers senior is tweede gewor den in 1,50-parcours bij het CSI van Valkenswaard. De Brabander behaalde dat succes met Van Schijndels Optical. De wedstrijd was een kwalificatie voor de finale van het evenement. Winnaar werd de Brit Michael Whitaker, met Quidame des Hayet- tes. Pas op de negende plaats kwam weer een Nederlander: Vin- cent Voorn. Uitblinker Taeke Taekema zet Nederland in het duel met België op een 2-1-voorsprong. Hij zou uiteindelijk liefst zes keer scoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51