P Irewiti Wat zie ik daar aankomen? Deze foto kregen we van Kees van Staveren uit Kapelle. Hij schrijft: „Onze kleindochter gaat liefst elke dag naar het strand, 's Morgens als ze uit haar bed komt en de zon schijnt, zegt ze te gen haar moeder,, 'Zonnetje schijnt, we gaan naar strand hè....met opa.' Als ik dan een vrije middag heb en het zonnetje schijnt, rijden we naar het strand van Dishoek. Dan komt het wel eens voor dat op het strand de zon niet schijnt!" Voor deze foto krijgt Kees van Staveren ons PZC t-shirt. Ook een kansje wagen? Stuur dan uw zo- merfoto naar zomer@pzc.nl. Arthur Hartsema uit Alkmaar: „Dat is het koosnaampje van mijn vrouw. Geloof je het niet?" Irma: „Mijn man noemt me altijd Pirewiti omdat mijn haar 's ochtends altijd alle kanten op zit. We hebben wel veel bekijks met die naam." Cees Kalverboer uit Middelburg: „Mijn kleinzoon Ivo zei altijd: opa heeft een huisje op zee. Hij speelde altijd op de boot. On ze huidige boot hebben we daarom 'Casa maris' gedoopt. De letterlijke Latijnse vertaling van huisje van de zee." Dit weekeinde ziet het zwart van de boten in en rond Vlissingen. Ze hebben allemaal een naam. Soms zelfs een hele gekke. Vraagt u zich ook weieens af waar die namen vandaan ko men? Wij ziin voor u op onderzoek uitge gaan. Maton Roland uit Zeebrugge: „Wanneer je een jacht koopt, moet je één ding zeker weten: je vrouw moet er volledig ach ter staan. Gelukkig heb ik het met mijn vrouw Bernisse goed getroffen. Daarom hebben we onze boot Lady B gedoopt." 'Cerberus' is de naam van het reusachtige jacht van Kees Jooren uit Dordrecht. „Dit schip heb ik zelf ontworpen en ge bouwd. Hij is niet kapot te krijgen. Daarom heb ik het naar een stoere waakgod genoemd." Gert van Zwieten uit Grignar (F) „Die naam verdient toch geen uitleg? Het elegante lijnenspel van de boot in combinatie met een glanzende zwarte kleur doen direct denken aan een zwarte zwaan. Geen diepgravende verhalen dus." Arie Wapenaar uit Vlaardingen heeft zijn boot naar de Noordse godin van de vruchtbaarheid genoemd. Arie: „Mijn broers hadden al 'Freya', de germaanse godin van de vrucht baarheid. Dan kan je niet aankomen met nog een Freya." 'The Vamp of Hamble' van Peter en Nini Bottenberg uit Schie dam is een bijzondere verschijning. „De elegante boot is ge noemd naar het riviertje de Hamble in het zuiden van Enge land, waar we hem ook hebben gekocht." 'Roosje katoen' is van Jeroen Messing uit Vlissingen. De boot is genoemd naar 'Rosie Cotton' uit de Lord of the Rings-trilogie van Tolkien. Al jaren is Jeroen fan van Tolkien en het histori sche schouwtje moest daarom een naam uit zijn boek dragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46