HZ Cult zoekt samenwerking op Moment toont relaties en impressies landschappen Vrijwillig Medewerker SOS Telefonische Hulpdienst Seizoen wordt ingeluid met première 'Once' tijdens Film by the Sea. Wat bieden wij? Wat vragen wij? Belangstelling? Kracht en schoonheid vastgelegd met simpele vormen en lijnen. 401 Zaterdag 25 augustus 2007 PZC door Rolf Bosboom VLISSINGEN - HZ Cult, dat culturele activiteiten organiseert voor stu denten van Hogeschool Zeeland en andere belangstellenden, zoekt steeds meer de samenwerking op. Voor het komende - tiende - sei zoen zijn bijvoorbeeld nauwe con tacten gelegd met de Roosevelt Academy, ROC Zeeland en het voortgezet onderwijs. Jaarlijks weet HZ Cult een indruk wekkend programma samen te stellen met concerten, theatervoor stellingen, lezingen, films en bij zondere activiteiten zoals excur sies. Dit jaar is alles opgehangen aan het thema Passie. 'Ten onrechte wordt gedacht dat hbo-studenten zelf hun weg vinden naar cultuur' Het seizoen wordt dinsdag 18 sep tember geopend in samenwerking met Film by the Sea in Vlissingen. Hoogtepunt van de avond is de Be- nelux-première van de film Once van regisseur John Carney, met in de hoofdrol Glen Hansard (front man van de Ierse band The Fra mes) en Markéta Irglova. Zij zijn ook aanwezig in Vlissingen. Ver Clen Hansard, zanger van The Frames, is bij de opening van het HZ Cult-seizoen. foto Tracey Nearmy/EPA der is er ballet en een modeshow. Auteur Tommy Wieringa leest een verhaal over passie voor. Later op de avond hebben Hansard en Irglo va een gastrol bij het optreden van Fernando Lameirinhas en Blof. Behalve met Film by the Sea werkt HZ Cult samen met de Roosevelt Academy, onder meer bij het kerst concert op 18 december in Middel burg. Ook geven zij dit jaar samen de aanzet voor een Studium Gene rale, waarbij prominenten uit bij voorbeeld de politiek of de culture le sector openbare lezingen verzor gen. Met ingang van het seizoen 2008/2009 moet dat op volle toe ren gaan draaien. Het programma omvat dit seizoen onder meer optredens van schrij ver Tom Lanoye, zanger Stef Bos en Giphart, Chabot en Bril, een le zing van de Amerikaanse kunste naar Jeffrey Vallance, een tan- go-avond, de opera Don Giovanni, Othello van Shakespeare, een ex cursie naar Parijs en een reeks hoogwaardige films. De organisatie mikt dit jaar ook op het voortgezet onderwijs en dan in het bijzonder de potentiële toekomstige studenten. Er is con tact gezocht met eindexamenklas sen havo en vwo. Zij kunnen ook gebruik maken van het program ma dat HZ Cult biedt. De organiserende commissie wil hbo-studenten kennis laten ma ken met uiteenlopende facetten van cultuur. Veel van hen gaan niet uit zichzelf naar bijvoorbeeld het theater. Ook op filmgebied wil HZ Cult hun blik verbreden, zeg gen commissieleden John Louws en Hans Reynierse. „Wij willen dat ze niet alleen naar Cine City gaan, maar ook naar filmtheater Schuttershof in Middelburg." Dit seizoen wordt bovendien een beroep gedaan op de provincie en de Culturele Raad. „Wij vinden dat er op provinciaal niveau wel veel gebeurt om het basis- en het voortgezet onderwijs bij cultuur te betrekken, maar niet het hbo. Ten onrechte wordt vaak gedacht dat hbo-studenten toch wel zelf hun weg vinden naar cultuur. Die dis cussie willen we aangaan met de provincie." Jaarlijks krijgt een beeldend kun stenaar de opdracht een kunst werk te ontwerpen naar aanlei ding van het HZ Cult-thema. Dat is deze keer de jonge Vlaamse kun stenaar David Nierinks. Zijn werk, een groot T-shirt gegoten in beton, wordt op 27 september bij de offi ciële opening van het hogeschool jaar onthuld. Stichting Centrum voor Telefonische Hulpverlening Zeeland (CTHZ) is een dynamische organisatie, waar vrijwilligers zich belangeloos inzetten voor de Zeeuwse samenleving. Dit doen zij door er te zijn voor anderen, middels telefoon en internet. De diensten worden gedaan in ons kantoor in Middelburg. De stichting heeft twee werkeenheden: SOS Telefonische Hulpdienst en Kindertelefoon. De SOS Telefonische Hulpdienst is tevens meldpunt voor huiselijk geweld en biedt 24-uurs bereik baarheid voor verschillende Zeeuwse instellingen. Voor de SOS Telefonische Hulpdienst zoeken wij kandidaten voor de functie van Een uitdagende tijdsbesteding waar u wijzer van wordt Een goede reiskostenvergoeding en een WA- en ongevallenverzekering Boeiende trainingen, informatieavonden en deskundige begeleiding, zowel in groepsverband als individueel Een veilige en sociale werkplek met leuke collega's Beschikbaarheid voor tenminste 4 telefoondiensten per maand, waarvan 1 verplichte nachtdienst, trainingen en de maandelijkse groepsbijeenkomst De intentie om de inzet tenminste 2 jaar vol te houden Om kunnen gaan met zware thema's In staat zijn om zowel individueel als in groepsverband te functioneren Bel tijdens kantooruren naar 0118-615553. Wij sturen u dan zo spoedig mogelijk een informatiepakket en een aanmeldformulier. Mailen kan ook: info@telhulpzeeland.nl. Datums basistraining: 19 en 20 oktober, 16 en 17 november. Meer info is te vinden op: www.sostelefonischehulpdienst.nl. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het creëren van warm te hebben ze gemeen, de uitbun digheid waarmee ze hun impres sies vormgeven, verschilt. Daar mee biedt de nieuwe expositie bij galerie 'het Moment' in Zierikzee een boeiende combinatie. Tot half september stellen Marian van Steenoven (bronzen beelden) en Angenelle Thijssen hier hun werk ten toon. „Menselijke relaties zijn essentieel om jezelf te ontdekken en jezelf uit te drukken", luidt het credo van Van Steenoven. De man-vrouw verhouding speelt een belangrijke rol in haar werk. Daar naast weet zij met simpele vor men en lijnen zowel de kracht en de schoonheid van de vrouw in brons vast te leggen. Voor haar geen hobbezakkige feministen, maar gestileerde beelden van vrou wen die zowel gezag als elegantie uitstralen. Zij beperkt zich daarbij tot de essentie. Zonder elke over bodige versiering weet zij toch een mens van vlees en bloed én karak ter te visualiseren. Over enkele bronzen mannen van haar hand, zouden de toeschou wers van mening kunnen verschil len. Specifiek haar Warrior en Gla diator pretenderen wel veel kracht, maar lijken toch in de eerste plaats flat characters. Van Steenoven wekt de indruk hier op speelse wij ze hoogmoed op de hak te nemen. Wat meer respect betoont ze aan een mythische krijger die zo uit het verhaal over The Lord of the Rings kan zijn gestapt. Shy is de titel van een vrij abstract beeldje waarin de maakster haar indruk geeft van een verlegen vrouw. Uit het werk van Van Steenoven spreekt verder de kracht van de liefde tussen man en vrouw, zowel op jonge als op oudere leeftijd. Ook haar voorlief de voor ballet komt in sommige van haar beelden tot uiting. 'Menselijke relaties zijn essentieel om jezelf te ontdekken' Angenelle Thijssen laat zich inspi reren door de natuur zoals ze die - waar dan ook - kan tegenkomen. Zij laat kleuren en vormen van de natuur op zich inwerken en geeft haar impressies vervolgens weer in uitbundige kleuren met olieverf, die ze afwisselend droog en rul en op andere plaatsen dik en pasteus gebruikt. Verder toont zij hier de resultaten van haar speciale tech niek voor houtsneden. Door ge bruik van vele, vaak transparante kleurlagen over elkaar weet zij diepte en beweging aan te breng en. Expositie schilderijen en beelden, ga lerie het Moment, Poststraat 28, Zie rikzee, tot en met 16 september, wo. t/m zon. 11.00 - 17.30 uur. 'Shy', bronzen beeldje van Marian van Steenoven, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42