Zeeland Rust en onrust in De Gevangentoren Voordelige RIVIERCRUISES i>e (mak KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 aan itli ifci lieoo^öelia^ Schitterende 4-/9-/1 O-daagse cruises De allerlaatste plaasten in september en oktober! waarom zou je verder zoeken PZC Zaterdag 25 augustus 2007 3 5 In de Smaak van Edith en Raymond bezoe ken Edith Ramakers en Raymond de Frel wekelijks een restaurant. Deze maand staan de terrassen centraal. Edith koos voor De Gevangen toren in Vlissingen. Met de zon die langzaam ondergaat, is het uitzicht vanaf het terras van de Ge vangentoren deze vrijdagavond adembe nemend mooi. De Tor Line hoeft niet eens rakelings voorbij te varen om tot die conclusie te komen. Bij de Gevangen toren in Vlissingen hang je haast boven de Westerschelde. Voor deze Ai-locatie zou het eten bij zaak kunnen zijn. Maar dat is chefkok Ri chard Goris' eer te na. In de kerkers van de monumentale toren houdt hij zich staande. De plek is dus mooi en de kaart ziet er ook al veelbelovend uit. We zijn met vie ren en hebben na een dagje aan het strand zin in een avondje uit eten. We worden naar een tafeltje in het begin van de glazen serre verwezen. We grij pen met twee senioren in ons gezel schap de kans om één seniorenmenu van 23,50 euro te proberen. Een menu met kleine porties is een slimme vondst. Zeker met veel 60-plussers in de buurt, die zijn neergestreken in de appartemen ten aan de Vlissingse boulevard. Het afgewogen menu begint met een kopje vissoep dat verrijkt is met venkel en een toastje met een rouille. De starter wekt de eetlust op, vindt onze senior. Zij ziet uit naar het vervolg; een knappe rig gebakken carré van zalm en paneer meel, aardappelkoekje en warme vinai grette van soya en sjalotjes. Het hoofdge recht krijgt haar waardering en van het toetje, zomerkoninkjes met een bekertje pannacotta en amandelrasp, laat ze niets over. Wij wisselen de andere drie voorgerech ten uit: dunne Spaanse serranoham, met pestocrostini's en paprika (12,50 eu ro); coquilles Sint Jacques op linten van courgetten en tagliatelle met truffelolie (14,50 euro) en de Canadese kreeften- staart en schaar op een frisee met Noord- zeekrab en ansjovismayonaise (16.50 eu ro). De stevige smaak van serranoham combineert goed met de paprika in zoet zuur. Een vondst, net als de combinatie van krab en ansjovismayonaise. De kreeft is vreemd genoeg wat vlak van smaak. We vervolgen met zeebaars gefileerd en gegrild (23,50 euro). Voor de zeebaars al leen zouden we niet gevallen zijn. Het is de gebakken loempia met rivierkreeft en saffraan, die onze nieuwsgierigheid heeft opgewekt. Goris stelt ons niet teleur. Voor het var- kensfiletje met tapenade van groene olij ven en pijnboompitten, port en honing (21,50 euro) is geen sterk gebit nodig. Het mes glijdt door het vlees. De andere senior is helemaal tevreden met zijn keu ze. Over het eten zijn we het vrij snel eens. In de keuken wordt goed en met zorg ge kookt. Maar toch is er iets waar een kok van zelfs een sterrenrestaurant niet tegenop Het terras van De Cevangentoren kan koken. We zitten niet naar onze zin in de serre. We vinden dat de stoelen iets te ver achterover hellen en het tocht. Onze tafel staat met nog één ander in de loop. En die loop voert naar een druk terras. Serveersters, de een na de ander, lopen af en aan met borden. De aflei ding wordt groter naarmate de avond vordert en er ontstaat een onrustige sfeer aan tafel. Voor uitbater Jurben Ubbink is de klacht geen verrassing. De glazen aan bouw heeft haar bouwkundige beperkin gen. „We hadden de omloop graag breder ge maakt. Op drukke avonden met zoals vandaag meer dan honderd gasten, is dit niet de beste plek." Café-restaurant De Gevangentoren, Boulevard de Ruyter 1, 4381 KA Vlissingen. Telefoon: 0118-411441; www.restaurantdegevangentoren.nl; Roken mag, pinnen: ja. foto Ruben Oreel Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Tip: kies voor een tafel uit de loop. Dat zorgt voor veel rust. Conclusie: Hoe mooi de plek ook is, je moet wel rustig kunnen zitten om volledig van lekker eten te kunnen ge nieten. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende MS Victoria Cruziana vanaf ja 4 dgn RIJNCRUISE v.a.€235 Vertrekdatum: 28/9 Deze mooie Rijncruise vertrekt in Koblenz. Het WIS Virginia***+ vertrekt richting het beken de wijnstadje Rüdesheim, met haar gezellige straatjes en schilderachtige hoven die uitkomen op het marktplein met de Weinstuben. En vaart aansluitend door naar Boppard met het hoger gelegen I2e-eeuwse Klooster Wlarienberg. Vanaf Boppard varen we weer terug naar Koblenz. Aan boord zijn ontbijt, lunch en diner inbegrepen bij de prijs vanaf slechts 235. Reisr. CRUZ 25459, zie www.kras.nl/25459 4 dgn RIJN MOEZEL CRUISE v.a.€298 Vertrekdatum: 1/10 Het is KRAS weer gelukt deze fantastische cruise aanbieding over de Rijn Moezel in te kopen. Op 1 oktober vaart u per WIS Basilea Rhenus**** naar Keulen. Vanuit Keulen varen we door naar het karakteristieke Cochem via het stadje Bonn. Via Bernkastel komen we tenslotte aan op ons eindpunt Trier. En dat tijdens de gezellige tra ditionele Wijnfeesten! Deze voordelige cruise boekt u al vanaf slechts 298, dit is inclusief ontbijt, lunch en diner. Reisnr. CRUZ 25.453, zie www.kras.nl/25453 9 dgn RIJN MAIN CRUISE v.a.€449 Vertrekdata: 22-30/9 Het MS Victoria Cruziana***+ leidt u vanuit Keulen naar Bonn en Rüdesheim via Koblenz, waarna we 'afslaan' de Main op naar Frankfurt en Mainz. Aan boord zijn ontbijt, lunch en diner inbegrepen bij de prijs vanaf slechts 449. Reisnr. CRUZ 25.354, zie www.kras.nl/25354 10 dgn DONAU CRUISE v.a.€498 Vertrekdata: 10-17-24/9 en 1-8-15/10 In september en oktober heeft KRAS speciaal voor u extra plaatsen ingekocht op het Abel Tasman***+. Vanaf Linz gaat de tocht naar Wenen en aansluitend gaan we de grens van Duitsland over richting Bratislava in Slowakije. Via Krems en Melk koersen we weer terug naar Linz, waarna we per bus vertrekken naar Nederland. Deze voordelige supercomplete cruise boekt u al vanaf slechts 498, inclusief ontbijt, lunch en diner. Reisnr. CRUZ 25.421, zie www.kras.nl/25421 KRAS cruisevoordeel! Deze supervoordelige cruises kunt u niet ongemerkt voorbij laten gaan. KRAS vaart met u mee langs de verschil lende cruises. Wacht niet langer en boek!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37