Wille: 'Het is onwezenlijk' SUMMERSALE1 iiifi 9? 9^ 50% 60% 70% I KORTING op alle DAMES- en HERENMODE O Man ontkent vangen damherten £en tiende Kattendijke te koop WOON PLAZA MIDDELBURG Het steekt voormalig wethouder dat hij zich niet kon verdedigen. Eis jaar cel voor handel in illegaal vuurwerk Mensen vertrekken uit Bevelands dorp om verschillende redenen. w pzc Zaterdag 25 augustus 2007 [33 door Frank van Cooten ZUIDZANDE - Een woord is vol doende om het gevoel van ex-wet- houder Leen Wille van de gemeen te Sluis te typeren. „Wat denk je, ik voel me klote", zegt hij een dag na de voor hem dramatisch verlo pen donderdag 23 augustus. De gewezen wethouder zei vorige week zich te verheugen op het openbare raadsdebat omdat hij niets te verbergen heeft. Het pen sioen dat hij straks krijgt, is im mers conform de wettelijke regels voor politieke ambtsdragers. Maar daar ging het de laatste dagen al lang niet meer om. Wille zou be langrijke informatie hebben ver zwegen dus moest zijn kop rollen. En snel ook. Dat hem de kans zich tegen de aantijgingen te verdedi gen is ontnomen, steekt de gewe zen wethouder. „Het is nog allemaal onwezenlijk. Onbegrijpelijk ook. Ik wilde mijn pensioendossier in maart al in een openbare raadsvergadering bespre ken. Dat werd mij echter door het college afgeraden. Nu wordt mij verweten dat ik informatie heb achtergehouden. Ik heb echter geen formele meldingsplicht. Wel een morele en dat is het enige dat mij verweten kan worden." Hij wordt opeens fel. „Iedereen Antiquariaat Gj rjÏB uvdi büï'ABIll 27 augustus t/m 2 september 2007 Maandag vanaf 13.00 - 17.30 uur Di. t/m zat. 10.30 - 17.30 uur Zondag 13.00-17.00 uur Turfkaai 33 Middelburg 0118-633531 www.deboekenbeurs.com zegt dat ik zo scherp en intelligent ben. Als dat zo is, zou ik dan op 7 december 2006 weer wethouder zijn geworden als ik de boel bela zerd zou hebben? En zou ik dan zo stom zijn geweest om samen met wethouder Henk Luijendijk in de pensioenen te duiken? Dat hij geen grip meer had op de gebeurtenissen, frusteert de man die gewend is zelf zaken te sturen. „Het ergste vind ik dat ik alle goe de dingen die ik voor de gemeente Sluis heb opgestart, niet kan afma ken. Ik heb veel goeds gedaan. Dat blijkt althans uit de vele steunbe tuigingen die ik heb gekregen. Ook van ondernemers met wie ik in het verleden menig robbertje heb gevochten. 'Waarom moet dit jou allemaal overkomen', vroegen mensen mij. 'Jouw kop moest ge woonweg rollen', zei een ander. Zo is het klaarblijkelijk." MIDDELBURG - De handel in illegaal vuurwerk kan een inwoner van Tholen wel eens heel duur komen te staan. Officier van justitie I. Koopmans eiste gisteren tegen hem een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaarde lijk. Dat is nog niet alles. De 45-ja- rige man houdt ook rekening met een stevige naheffing van de belas tingdienst. En uitkeringsinstantie UWV heeft ook al laten weten dat hij bijna veertig mille moet terug betalen wegens steunfraude. De Tholenaar zelf voorziet dan ook dat hij minimaal zijn huis moet verkopen. De man handelt sinds 2002 in illegaal vuurwerk en is al enkele malen eerder veroordeeld voor handel in vuurwerk. Uitspraak 6 september. door Emile Calon MIDDELBURG - Gewapend met rap porten, satellietfoto's en zakjes voer verdedigde een inwoner van Zierikzee zich gisteren tegen de be schuldigingen van het Openbaar Ministerie. Hij zou volgens het OM op de Kop van Schouwen, bij zijn tweede huisje, damherten heb ben gevangen met behulp van een zogenoemde vangkooi. De man (61) vertelde de Middel burgse rechtbank dat damherten op bijna elk moment van de dag door zijn tuin en over de rest van zijn grondgebied lopen. Als hij echt zou willen, zou hij zo daar heel wat dieren kunnen afschie ten. „Waarom zou ik dan een vang- installatie bouwen?" Wat door de provincie en de politie wordt aan gezien als een vanginstallatie, een aantal hekken in een V-vorm, is niets anders dan een manier om ervoor te zorgen dat herten een wei in kunnen. Officier van justitie I. Koopmans stelde eenvoudig dat de man met behulp van hekken en voer dam herten naar zijn terrein lokt om ze vervolgens, vermoedelijk, af te schieten en op te eten. Volgens een getuige, een ambtenaar van de provincie, zou hij dat ook gezegd hebben. De inwoner van Zierikzee stelde dat hij zulke dingen niet ge zegd had. De officier eiste een boe te van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. Daarnaast moet hij de vanginstallatie binnen twee maanden afbreken. Uitspraak 6 september. Markt 73 Middelburg 0118-650151 Langstraat 11-13 Zoutelande 0118-566003 door Frank Balkenende kattendijke - Wat er is aan de hand in Kattendijke? Tien procent van de 150 huizen staat te koop, de school heeft te weinig aanmeldin gen om een (wettelijk verplichte) buitenschoolse opvang te begin nen. „Ik denk dat het toeval is dat er plotseling veel huizen tegelijk te koop staan", zegt voorzitter Jan Kröse van de Vereniging Dorpsbe langen Kattendijke. Volgens de huizenzoeksite Jaap.nl staan zestien huizen te koop. Voor een dorp met 530 inwoners is dat een behoorlijk aantal. In een verge lijkbaar dorp als Oostdijk met 496 inwoners wordt slechts één wo ning te koop aangeboden. In Drie wegen (567 inwoners) zijn dat er vijf en in Ellewoutsdijk (397 inwo ners) zes. Kats (435 zielen) heeft acht huizen in de aanbieding. Het gros van de woningen die te koop staan, liggen in hartje Kattendijke: de Dorpsstraat en de Huyssen- straat. Aan de laatstgenoemde straat verrijzen binnenkort vier nieuwbouwwoningen. Rond de bouwkavel willen vier gezinnen vertrekken. Bang voor bouwscha- de? „Nee, nee", zegt Henriëtte Weststrate, „wij verkassen van de Dorpsstraat naar een nieuw huis aan de Deltastraat." Weststrate vertelt dat een gezin verderop vanwege werk naar Barendrecht verhuist. Een ander stel, dat twee panden bezit, heeft besloten één huis te kopen in Nis- se. De familie De Bruijn verlaat de Huyssenstraat omdat moeder dicht bij haar werk in Kloetinge wil wonen. „Bovendien", zegt va der De Bruijn, „zit mijn oudste kind met slechts twee andere kin deren in een groep. We zoeken daarom een grótere school." De Kattenschulp (36 leerlingen) is de enige school op de Bevelanden zonder buitenschoolse opvang. Te weinig aanmeldingen. Directeur Jos Ernst van NoBeGo, het be stuur van het openbaar onderwijs in Goes en op Noord-Beveland, baalt daarvan. „Als nu ouders hun kinderen van school halen, kom je in een negatieve spiraal terecht. De school is van groot belang voor de leefbaarheid." Ernst trekt zich op aan de boüw van acht nieuwe woningen. Wel licht brengen die jonge gezinnen naar het dorp. Daarnaast zit een deel van de aangeboden oude hui zen, in een prijsklasse die aantrek kelijk is voor starters. Er is nog een lichtpuntje: het dorpscafé is weer open! Het kan bovendien snel verkeren. Vorig jaar luidde de Borselse gemeente raad de noodklok over de grote hoeveelheid woningen die in de kleinste dorpen te koop werd aan geboden. Inmiddels is daar geen sprake meer van. CO CO Gaastra McGregor Riverwoods Scapa Sports Tommy Hilfiger Napapijri Mason's State of Art Van Santen Van Santen Hampton Bays L'Argentina Leen Wille: „Ik wilde mijn pensioendossier in maart al in een openbare raadsvergadering bespreken. Dat werd mij echter door het college afgeraden." foto Camile Schelstraete Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35