Rapport crisis Scheldekwartier laat Ovpr iprlprppn paar weken langer op zich wachten Korfballers Ritthem in nieuw clubhuis Bomenbuurt is alleen maar mooier geworden Sluis even dicht Vfe IS IS i W Twee openbare raadsvergaderingen over crisis Vlissingen. Jarige Atlas heeft dubbele reden voor dorpsfeest. Frans de Bruijn zal Vlissingen niet langer van zuivel voorzien. Middelburgse wijk viert feest op nieuwe ontmoetingsplek. MSli„ 30 Zaterdag 25 augustus 2007 PZC W door Maurits Sep VLISSINGEN - Het gaat weken lan ger duren voordat duidelijk wordt wat er nu eigenlijk mis is met het Scheldekwartier in Vlissingen. Het accountantsonderzoek door het bureau Integis is niet half septem ber klaar, zoals beloofd, maar er gens in oktober. Het rapport over grondexploitatie, dat wordt ge maakt door Witteveen en Bos, is eind september klaar. Beide rapporten moeten inzicht geven in de problemen rond het project. Uit het accountantsonder zoek moet blijken waarom ontwik keling van de eerste fase van het Scheldekwartier op 3 juli niet ge gund kon worden aan een project ontwikkelaar. Daarin wordt geke ken naar de rol van de ambtena ren die aan het project hebben ge werkt, maar ook naar die van be stuurders - huidige en voormalige wethouders. De onderzoekers be oordelen onder meer of 'integer' aan het project is gewerkt. Het col lege van B en W besloot in juli geen keuze te maken uit vijf pro jectontwikkelaars, omdat het be langrijke informatie miste en daar door geen verantwoorde keuze kon maken. Witteveen en Bos buigt zich mo menteel over de grondexploitatie. Alles wat met uitgaven en inkom sten te maken heeft om het Schel- deterrein te kunnen bebouwen, is al een keer in beeld gebracht. De cijfers zijn echter een paar jaar oud en moeten worden aangepast aan de laatste ontwikkelingen. Dat moet inzicht geven in wat de ge meente kwijt is aan bijvoorbeeld bodemsanering en grondaanko pen. Pas als dat duidelijk is, kan het gemeentebestuur vaststellen of een bod van een projectontwikke laar voldoende geld oplevert om uit de kosten te komen. Het colle ge was in juli bang dat het zonder die nieuwste gegevens miljoenen euro's verlies zou kunnen lijden op het project. Beide rapporten worden voorge legd aan de gemeenteraad. Het was de bedoeling dat ze tegelijk be- 1^ De gesprekken met betrokkenen nemen meer tijd in beslag dan verwacht. Daarom is het onder zoek naar het Scheldekwartier niet op tijd klaar. handeld konden worden in dezelf de raadsvergadering. Dat gaat niet lukken omdat het rapport van Inte gis twee weken later klaar is. Inte gis wilde voor 1 september alle in terviews met betrokkenen afron den, maar dat lukt niet. Dat ver klaart de vertraging met enkele we ken. De raad moet daarom twee keer bijeenkomen: eerst voor de grondexploitatie, begin oktober, en daarna nog een keer voor het accountantsonderzoek. De data zijn nog niet bekend. De vergaderingen zijn openbaar, behalve als over personen gespro ken wordt. Het college van B en W heeft dat afgesproken met de fractievoorzitters. Het college wei gert dat te behandelen waar pu bliek bij is omdat het zorgvuldig wil omgaan met de werknemers. De managers en de algemeen direc teur hebben inmiddels met het col lege afgesproken dat zij onder bege leiding van een onafhankelijke der de met elkaar zullen werken aan een betere werkverhouding. De managers beschouwen dit als een opdracht van het college en heb ben zich ertoe verplicht hun best te doen. Er is een inspanningsver plichting, geen resultaatverplich ting. door Selma Osman RITTHEM - Korfbalvereniging Atlas uit Ritthem heeft gisteren afscheid genomen van haar oude kantine. De nieuwe 'Globe' is dubbel zo groot en kijkt uit over het veld. Ter gelegenheid van het nieuwe club huis en omdat Atlas zestig jaar be staat is het vandaag feest in Rit them. Vaarwel oubollige hanglampjes bo ven de bar, waar je altijd je hoofd tegen stootte. Het nieuwe clubge bouw oogt ruim en modern. Voor de ouderen uit het dorp is er een biljart. -Een grappig detail zijn de lampen. Die zijn gemaakt van de oude rieten korven. Tegenwoordig worden er in de sport kunststof manden gebruikt. Wie heimwee heeft naar de oude kantine, kan vanavond tijdens een veiling nog wat spullen uit de inventaris op de kop tikken. Daarna wordt het 41 jaar oude clubhuis gesloopt. „Je zakte er door de vloer heen", vertelt pen ningmeester Michèl Wezemer. De korfballers en tennissers van Atlas hebben met de hulp van andere in woners uit het dorp tien maanden geklust aan hun nieuwe onderko men. Met flink wat sponsoring is het Atlas gelukt om voor 150.000 euro een nieuw stenen clubhuis neer te zetten. „Iedereen helpt", zegt Wezemer. „Dat was ook al zo toen we in 1996 nieuwe kleedka mers hebben neergezet en bij de aanleg van het kunstgras in 2001." Wethouder Conny Seijbel heeft het clubhuis gisteren geopend. Vandaag vindt bij het sportveld een dorpsfeest plaats. Dat begint om 9.00 uur met een muzikale op tocht door het dorp. Voor de kin deren zijn er spelletjes en er is een barbecue. Daarna volgt een optre den van de band Factor 3 (21.00 uur). Tijdens de pauze worden stukken van de bar en andere cu riosa uit de oude kantine geveild. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het doet die sjieke da me geen deugd, Joke kan eigenlijk niet zonder hem en ze grapt dan wel van niet, maar stiekem baalt mevrouw Dert er ook wel van dat Frans de Bruijn - Vlissinger in hart en nieren - zijn elektrische zuivel- wagen nooit meer door Paauwen- burg zal draaien. De melkboer stopt. Hij grijpt de kans aan om er nu met een goede regeling uit te komen. Na 32 jaar. Voor die tijd was hij magazijnchef bij Bikker Kaasunie op de Steenen Beer in Vlissingen. „Leuk werk, maar soms ook vervelend. Dan luk te het die lui niet dat plastic om die kazen te krijgen, en moest ik het weer doen. Ik zat te mopperen toen de melkboer naast me kwam staan. Ik snap niet dat je geen melkboer wordt, zei hij tegen me. De wijk van Dirk Stroo, Paauwen- burg, kwam vrij. En het verdiende goed. Dus ik heb het gedaan." Dat was toen nog met het Spijk- staartje: de driewieler met aanhan ger. De eerste keer: 5 januari 1976. „Het was koud, het sneeuwde. De maandag lukte me, maar dinsdag kreeg ik de wijk niet af Moest ik woensdag nog terug ook. En dan had je de hele dag geleurd en dan moest je in de avonduren ook nog eens je vakdiploma halen. Ik zat 's avonds helemaal kapot met mijn voeten in een bak warm water, met een zouttablet erin." De eerste jaren waren zwaar. „Dan moest ik aan het begin van de dag flessen melk halen uit de fabriek aan de Cruquiusstraat en aan het eind van de dag moesten die alle maal weer terug. Toen had je ook nog van die flessen babymelk. Nu- tricia was dat. Daarvan is nog wel eens een kratje van het dak geval len. Alles lag over de straat." In het begin had Frans de hele och tend van half zeven tot half twaalf nodig voor de Gerbrandystraat. La ter deed hij die in krap twee uur tjes. „Het is minder geworden. Ze ker de laatste jaren zijn slecht. Een krat bier van zeven euro koop ik niet eens voor die prijs in. Super markten hebben ons wel een klap gegeven. Maar ja, wij leveren servi ce aan de deur. Behalve Paauwen- burg ben ik een paar straten in de binnenstad en de boulevard gaan doen. Vroeger bleven de mensen nog echt thuis. Want de melkboer komt, weet je wel." En mochten ze niet thuis zijn, komt de melkboer toch wel. Frans zwaait met een bosje sleutels. „Al lemaal klanten. Van sommigen weet ik de sleutels te liggen en doe ik het zelf wel. Dan loop ik langs achter, kijk ik in de koelkast wat ze nodig hebben en zet ik dat op het aanrecht. Betalen komt de volgen de keer wel. Of niet, want dat heb ik ook een keer meegemaakt. Toen hing ik er voor vierhonderd gul den in. En de bakker ook al." 'Zet mij in die studio: ik deel zo half Paauwenburg op huisnummer in' Gelukkig heeft de melkboer nog al tijd zijn blauwe betalingsboekje. „Wat wou je hebben, Joke? Twee to nic, tien eieren. Echt niet meer? Ja, ik zal jou ook vreselijk missen." Zijn allerlaatste rondje Paauwen burg duurt langer dan normaal. Maar bij Joke blijft hij altijd langer, zegt Frans. „Omdat ze invalide is, draai ik alvast even de dop los. Dat waardeert ze, zie maar." Frans laat een fles whisky zien en zet die in een krat. Bij de rest. De melkboer is overladen met alcoholische ca deaus. Tussen de flessen chocomel steken bossen bloemen. Het is echt de laatste keer. „Ik zal je vertellen, de nacht van dinsdag op woensdag begon het te dagen. Vier keer werd ik wakker, dat ik er aan moest denken. Mensen gaan me missen, zeggen ze tegen me. Ik hun ook. Ik heb hier vrienden ge maakt. Over iedereen kan ik wel wat vertellen. En soms weet ik niet eens hoe ze heten. Vroeger had je Wedden Dat. Nou, als ze mij daar in die studio neer zouden zetten, deel ik zo half Paauwen burg op huisnummer in." I jg| ijJBI 'ÊÊMmm Marien Boonman op een van de bankjes op de nieuwe ontmoetingsplek in de Bomenbuurt. Ze zijn van sloophout en zitten lekker. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Sloophout, wijst Ma rien Boonman naar de bankjes die de nieuwe ontmoetingsplek voor de Bomenbuurt in Middelburg vor men. „Maar ze zijn mooi hè. En ze zitten echt lekker." Vandaag wordt het ontmoetings pleintje officieel in gebruik geno men. Het ligt aan de Olmenlaan, tegenover de plek waar het woon zorgcomplex wordt gebouwd. Dat moet in 2009 klaar zijn. Ouderen, uit heel Middelburg maar ook uit de wijk zelf, komen daar te wo nen. Het pleintje met de bankjes moet de ouderen en de wijkbewo ners samenbrengen. „Gezellig wat kletsen, samen een jeu-de-boulesballetje gooien. Later misschien wat schaken of dam men", oppert Boonman, voorzit ter van de Stichting Bomenbuurt Griffioen. „De vleugelnootboom die we hebben geplant, is nu nog klein, maar kan oud en groot wor den, met een brede kroon. Dan wordt het een intiem, besloten plekje." Daar is nog tijd genoeg voor, aangezien de ouderen pas in 2009 in de wijk worden verwacht. Nou ja, dan kunnen de buurtbewo ners zelf er vast aan wennen, lacht Boonman. Het idee voor een ontmoetings plek in de buurt vindt zijn oor sprong in een meningsverschil met de gemeente. Die wilde een paar jaar geleden het openbaar groen drastisch snoeien. Het on derhoud werd veel te duur. Niet al leen het vele groen, het hele karak ter van de buurt zou worden aan getast, zegt Boonman. Daartegen is verzet ontstaan. De buurt vere nigde zich in een stichting en be sloot voortaan zelf het groen te gaan beheren. Dat gebeurt al an derhalf jaar, maar de officiële be heersovereenkomst moet nog steeds worden getekend. Ook dat gebeurt vandaag. Dus dankzij een geschil met de ge meente is het er in de buurt alleen maar beter en mooier op gewor den. Boonman: „Dit is een leuke buurt om te wonen. Het ziet er verzorgd uit, kinderen spelen veel buiten, er gebeurt bijna nooit iets ongeregelds. Als dat protest des tijds niet was ontstaan, was ik hier ook nooit aan begonnen. Maar je moet er iets voor over hebben." Het wijkfeest in de tent aan de Ol menlaan begint vandaag om 13.30 uur. Van 14.30 tot 18.00 uur zijn er allerlei activiteiten. VLISSINGEN - De grote sluis in Vlis singen is morgen enkele uren ge sloten voor het doorgaande scheepvaartverkeer. De stremming duurt van 8.30 tot 13.30 uur. De schepen die deelnemen aan Sail de Ruyter krijgen dan voorrang bij het schutten. De schepen liggen in de Binnenhaven. Morgenmiddag vindt van 14.00 tot 16.00 uur de vlootschouw plaats voor de boule vard van Vlissingen. De kleine sluis is wel open voor andere sche pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32