Zeeland Palladium pleit voor volgsysteem Eb PZC Goed gesprek in Dauwendaele Kinderkleding pzcbs WALCHEREN 37 ijHHB 37 Welzijnsorganisatie zag Souburgse raddraaiers vroeger al rotzooien. ^3 McGREGOR Uluti Oost-Souburgse jongen mishandelt vrouw (22) Wij geven u de helft cadeau! Reinier Nederlandse filmpremière op de Markt van Middelburg Strengere maatregelen voor grotere veiligheid rond kerncentrale Naturalisatiedag dreigt te floppen Zaterdag 25 augustus 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Niet dat het straatter reur als in Oost-Souburg kan voor komen, maar de vervelende jonge ren pik je er sneller uit. Welzijnsor ganisatie Palladium uit Vlissingen pleit voor snelle invoering van een volgsysteem, om jeugd vanaf hun geboorte bij te houden. De raddraaiers die Souburg tergen zijn geen onbekenden voor Palla dium. Die zag ze al bij kinderactivi teiten in het dorp. „En een kleine kern ervan zijn precies de kinde ren die je bij geen enkele activiteit wil hebben", zegt consulent jonge renwerk G. Visser. „Die komen al leen om te klieren. Hangen samen in het toilethok, gaan daar lopen duwen en trekken, trappen een bal door de menigte of gillen door een rapworkshop heen. Ze verpes ten het voor de rest." De groep die overlast veroorzaakt komt volgens Palladium vooral uit Souburg zelf, aangevuld door een stel uit de Vlissingse wijk Bossen- burgh. Precies weet ze het niet. Zo goed zijn de jongeren nooit ge volgd. „Maar het zou goed zijn als alle partijen dat voortaan wel doen", vindt Palladium-directeur P. Gillissen. „Op de basisscholen heb je al een volgsysteem. Gezien de privacy bestaat het nog niet, maar het zou er voor de hele jeugd moeten zijn. Daar begin je mee op het consultatiebureau. In Vlissin gen wordt daar nu aan gewerkt. Je kunt informatie met instanties uit- Welzijnsorganisatie Palladium kent de jongeren die voor over last in Souburg zorgen. Ze pleit voor een volgsysteem, om pro blemen vroeg te signaleren. wisselen en met elkaar al vroeg af wijkingen signaleren. In Souburg kun je nagaan wie die gasten zijn en welke organisaties erbij betrok ken zijn. Nu gaat dat nog te vaak langs elkaar heen." Rond de grootste hangplek in Sou burg, het Oranjeplein, is het Pro bleem Interventie Team opgestart. Palladium doet mee. „Wij probe ren contact te leggen met die jon geren. Er zitten best aanspreekbare types bij, alleen beseffen ze niet al tijd dat ze overlast veroorzaken. Maar ja, wat is overlast? Bij Bach- tenpoorte mag iedereen staan. Als mensen dat al als overlast ervaren, dan zij dat zo. De overlast is van al le tijden. Wij vragen de jongeren wat ze nou zélf eigenlijk willen. Op elke straathoek een jeugdhonk, zeggen ze dan. Dat kan niet. Maar we hebben wel Multiculti aan de Middelburgsestraat. Vervelen is dus niet nodig in Sou burg. „Multiculti is elke week twee avonden en een middag open. Bo vendien verlengen we de school dag met sport, muziek en bijvoor beeld een workshop in graffiti. We zeggen niet dat we daarmee over last in het dorp verminderen, hele maal niet. Dat is een utopie. Maar we kunnen het wel proberen." MIDDELBURG - Stichting 't Meander- tje heeft goede verwachtingen van de inspanningen van instanties om de problemen in de Middel burgse wijk Dauwendaele op te lossen. Volgens R. van den Boog- aart zijn nuttige afspraken ge maakt die op korte termijn effect kunnen hebben. Over de inhoud ervan was giste ren nog niets bekend. De betrok ken instanties - gemeente, politie, justitie, Woongoed, jeugdzorg - be kijken de komende dagen wat voor hen haalbaar is en nemen vol gende week gezamenlijk een be sluit, verklaarde burgemeester K. Schouwenaar. Hij gaat vandaag praten met het gezin waarvan drie jongens van 12 voor veel overlast en angst in de wijk zorgen. „Ik hoop dat ze zo veel mogelijk wil len meewerken om de rust te her stellen en zal hen ervan doordrin gen dat dat echt noodzakelijk is." PART N E R S ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 Eïï MIDDELBURG - De Markt van Middelburg is van oudsher een schouwtoneel. Van het straffen van misdadigers - al is dat alweer voltooid verleden tijd - tot het toezingen van Sinterklaas en het be kijken van bruidspaartjes die in het stadhuis zijn gehuwd. Gisteravond viel er ook weer wat te zien, de voorpremière van een nieuwe Hol lywood-blockbuster zelfs, Wedding Daze. Popcorn erbij, biertje, lekker achterover leunen en genie ten maar. Dankzij de studenten van de Roosevelt Academy. De film was de afsluiting van de intro ductieweek van eerstejaars, en een cadeautje aan de Middelburgers. Wedding Daze is pas vanaf 6 september te zien in de bioscopen. foto Dirk-Jan Gjeltema ORIGINAL WATERGEAR Kerkplein, Yerseke www.bruundebeer.nl OOST-SOUBURG - In Groot Abeele, net buiten Oost-Souburg, is in de nacht van donderdag op vrijdag een jongeman (19) uit dat dorp aangehouden omdat hij een 22-jari- ge vrouw uit Middelburg in haar gezicht had geslagen. Hij heeft de mishandeling bekend en is na ver hoor weer vrijgelaten. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Tip? redactie@pzc.nl Gezien op de internetsite van te levisieprogramma Vermist, mét foto: 'Reinier Koster, geboren in 1895 in 's-Gravendeel. Vermist sinds 2 juli 1900. Uiterlijke kenmerken (voor het geval u Reinier tegen komt): een litteken in de wenk brauw boven het linkeroog en lit tekens van pokkeninjecties. Op het moment van zijn verdwij- ning was hij gekleed in een bruin kieltje, zwart broekje, blauwe kousen, een blauw dasje, een grijs petje en klompen. Reinier wordt gezocht door zijn familie.' Dus mocht u de inmiddels 112-ja- rige Reinier op straat herkennen: bel zijn moeder. En de PZC, dan hebben we écht nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31