Media Stoelendansen met de sterren APOTHEKER De aanvang van het nieu we televisieseizoen gaat dit jaar gepaard met een volksverhuizing van ster ren. Het einde van Tien, de showambities van SBS 6, de oprichting van RTL 8 en de opleving van de publieke omroep bete kent voor veel presentato ren een nieuwe plek. Wie zit nu waar? Bridget Maasland Caroline Tensen Cordon Linda de Mol Winston Gerschtanowitz PZC Zaterdag 25 augustus 20071 23 door Sanne Terlouw en Jan Terlouw Van Jan Terlouw en Sanne Terlouw zijn eerder verschenen De charmeur en Venijn. Aflevering 45 Waarin Job lateraal denkt Het is een week later. Leonie is onrustig. Ze kan niet stil zitten. 'Weet jij wat het verschil is tussen een lans breken voor iemand en een staf breken over iemand?' vraagt ze. 'Als ik een lans voor je breek,' zegt Job, 'neem ik het voor je op. Dat doe ik niet als ik een staf over je breek, want volgens mij is dat dan een staf des oordeels.' Leonie lacht het lachje van iemand die goed gedocumenteerd is en het nog net iets beter meent te weten. 'Wist je dat rechters vroeger een staf boven iemands hoofd braken als ze een doodvonnis uitspraken?' 'Een staf des oordeels dus,' constateert Job. Leonie slikt een zucht weg over de gelijkhebberigheid van haar vader. 'Kun jij ertegen dat die Barendrecht vrij rond loopt?' vraagt ze. 'Ik hou niet bepaald van onrecht,' zegt Job. 'De man verdient straf.' 'En dus?' 'Dus moeten we iets ondernemen. Je hebt gelijk. We verdoen onze tijd.' Ze overleggen, ze delibereren, ze wegen en wikken. Barendrecht is moeilijk te pakken. Hij kent de wet als zijn broekzak, hij blijft achter de schermen, en als iemand hem probeert af te persen, maakt hij blijkbaar korte metten met hem. Ze vragen zich af of hij ook korte metten zou maken met de vader van Olivier? Die is alweer een poosje thuis. Hij is nog herstellende en heeft nog steeds politiebewaking. Barendrecht kan dan ook op z'n vingers natellen dat hij in de gaten wordt gehouden. Toch is de situatie voor de Van Dordts nog steeds niet zonder gevaar. Dat baart Job en Leonie zorgen. 'Misschien,' denkt Job, 'zit de zwakke plek van Barendrecht in zijn medewerkers. Ze zullen niet allemaal even snugger als hij zijn.' Leonie gaat eindelijk zitten. Ze kruist haar benen onder zich. Ze glimlacht naar Job. 'Je bent slim,' zegt ze. Ze heeft ooit een boek gelezen over lateraal denken. Als zich een probleem voordoet, zijn mensen geneigd het maar van één kant te bekijken. Ze graven zich erin vast, dieper en dieper, terwijl wat ze zouden moeten doen is niet in de diepte, maar in de breedte denken. Lateraal denken dus. Niet naar Barendrecht kijken, zegt Job, maar naar de mensen die hem omringen. Job heeft intussen de telefoon in zijn hand. Hij belt Jacco en zegt dat ze Barendrecht niet kunnen vergeten en of Jacco niet eens de gangen van een paar van zijn medewerkers wil nagaan. Misschien zijn er mensen in Rotterdam die Manfred van Nunspeet of Duik Bekkers kennen. Misschien kan hipiets over ze te weten komen. Jacco begrijpt direct wat de bedoeling is. Blijkbaar denkt hij lateraier dan ik, peinst Leonie somber. Drie dagen horen ze niets van Jacco. Ze proberen zich te concentreren op hun gewone bezigheden. Leonie leert in een van haar colleges dat het nog veel erger gesteld is met de menselijke geest dan ze dacht. Stel dat je een flink aantal mensen twee strootjes laat zien, een lang en een kort, en je vraagt ze welke het langste is. Een makkelijke vraag. Je kunt het antwoord gewoon zien. Allemaal, behalve één persoon, zijn echter ingeseind om te beweren dat het kortste strootje juist het langste is. Die ene vraagt zich af of hij gek is. Waarom zeggen al die mensen dat het strootje dat duidelijk een stuk langer is dan het andere, het kortste is? Ziet hij het toch verkeerd? Hij twijfelt aan zijn verstandelijke vermogens. Als hij zelf aan de beurt is aarzelt hij, hij wringt zich in bochten, hij wiebelt op zijn stoel, hij kijkt ongelukkig, maar geeft uiteindelijk toé dat ook hij denkt dat het kortste het langste is. Job lacht erom, maar Leonie windt zich op. 'Zie je de consequenties van dit gedrag niet?' roept ze. 'Begrijp je niet dat deze meelopers dezelfde mensen zijn die in de oorlog onschuldigen een kogel door het hoofd jassen, alleen omdat hun buurmannen dat ook doen?' 'Ik denk dat het heel vaak nuttig is om mee te gaan met de massa,' zegt Job. 'Als je uit de trein stapt op een onbekend station en je zoekt de uitgang, dan is het alleen maar verstandig om gewoon achter de anderen aan te wandelen.' 'Wat is dat nou voor voorbeeld. Meestal is het doodgriezelig om achter de massa aan te lopen,' zegt Leonie belerend. 'Dank u, mevrouw Freud,' zegt Job, 'ik zal er in het vervolg aan denken.' 'Heeft niks met Freud te maken,' moppert zijn dochter. En dan gaat de telefoon. Het is Jacco. 'Ik heb beet,' zegt hij. 'Het kostte even tijd, maar ik geloof dat ik wat heb. Over onze vrienden Bekkers en Van Nunspeet dus.' Dinsdag aflevering 46. Nog eens naar Osdorp door Nico Postma foto's Bart van der Schoor, Roy Beusker, Leendert Jansen, Theo Smit, William Rutten Bridget Maasland presenteer de een record aantal pro gramma's bij Tien: Big Brother, Je leven in de steigers, Hoe word ik een Gooische Vrouw, Woef hoe word ik een beroemde hond en de geflopte talkshow Land van Maas en Geel. Bij RTL krijgt ze slechts twee programma's. RTL 5 stopt haar tussen de nerds in het programma Beauty de nerd. Ver der maakt Bridget een serie repor tages over New York onder het mom Hoe word ik een NY vrouw, te zien vanaf maandag 27 augustus. Het einde van Tien heeft Caro line Tensen geen slapeloze nachten bezorgd. Ze had im mers al getekend bij de NCRV, waar ze vanaf oktober tien weken het programma Babyboom gaat presenteren. Voor dit programma worden honderd stellen met een kinderwens een jaar lang intensief gevolgd. Daarnaast verdient ze een riant salaris bij de Postcode Loterij waarmee ze al eerder van RTL naar de TROS hopte, voordat ze in 2005 meeging naar Tien. Haar po pulaire spelshow 1 tegen 100 ver huist nu weer terug naar RTL 4 en is daar vanaf 2 september te zien op zondagavond. Gerard Joling zich ex clusief heeft laten strikken door SBS 6, krijgt die andere diva Gordon onderdak bij RTL 4. Hij neemt plaats in de jury van Idols dat zaterdag 20 oktober be gint. In het nieuwe programma Gillend naar huis (vanaf 2 septem ber) gaat Gordon op vakantie met wildvreemden. Een soort solover sie van Gordon en Joling over de vloer (vanaf vanavond in de herha ling op RTL 5) met een vleugje Het is hier fantastisch! Pikant de tail: vanaf aflevering twee program meert RTL 4 Gillend naar huis van Goor op vrijdagavond, recht tegen over So you wannabe a Popstar dat Geer presenteert. Na zijn omstreden overstap van de VARA naar Tien, zit Jack Spijkerman nu op de reservebank bij RTL. Daarmee mag hij van geluk spreken. Er wordt een nieuw programma van hem verwacht waarbij humor een grote rol speelt. Voorlopig nog niet op de buis. Twaalf jaar lang deed ze reisprogramma's zoals RTL Travel, maar de ze zomer maakte ze plotseling een klimaatneutrale overstap naar Llink. Op 7 juli debuteerde ze al bij de jonge publieke omroep door vanuit Sydney verslag te doen van de concertmarathon Live Earth.~Nu gaat ze weer een reisprogramma maken. 3 Op Reis is te zien vanaf 4 no vember en wordt gemaakt in samenwerking met de KRO. Gooische Vrouwen is een van sen van Tien en krijgt dan ook een prominente plaats in de RTL-pro- grammering, namelijk op zondagavond meteen na RTL Voetbal. Kijkers krijgen op 9 september eerst een terugblik. Van af 16 september komen er nieuwe afleve ringen op de buis. Daarmee moeten lief hebbers van Linda de Mol het voorlopig doen. Haar programma Miljoenenjacht staat pas volgend jaar in de uitzendsche ma's van RTL. Op Tien presenteerde Winston Gerschtanowitz Thuis, In de huid van en 1 miljoen wat. Bij RTL mag hij dit najaar op zoek naar de beste vrachtwagenchauffeur van het land in King of the road. Gerschtanowitz' vriendin Renate Verbaan gaat twee programma's presenteren bij RTL 5: vanaf 6 september Lost in Tokio, waarin twaalf deelnemers hun weg zoeken in een wereld stad, en vanaf oktober de Nederlandse versie van Project Catwalk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23