DVD i Technisch Duits? Zie www.ebc.nl Bel 0164-265679 42 t/m 45 Vlissingse artsen en ZRTI hebben kritiek op verdeling van zorg. Vlissingen mikt op 200.000 Sail-liefhebbers Negentien doden door branden Griekenland DVD Spaaractie spaarzegel Bezorgklachten? Bel: 0800-023 12 31 1 Van jole Zaterdag 25 augustus 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 200 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl zie pagina door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Zeker vijf vakgroepen van specialisten en het Zeeuwse kankerbestralingcentrum ZRTI hebben kritiek op de fusie tussen Ziekenhuis Walcheren en de Oos- terscheldeziekenhuizen. Zij heb ben grote zorgen dat Ziekenhuis Walcheren verwordt tot polikli niek. De klacht is dat dokters en directie in Goes te sterk bepalend zijn bij de verdeling van de ziekenhuis zorg. De artsen vinden het onaan vaardbaar voor de Walcherse be volking, omdat het Goese zieken huis te ver weg ligt. Dat bleek bij de fusievergadering van de twee verenigingen van medisch specia listen in de ziekenhuizen. Van Vlis- singen stemden het ZRTI, radiolo gie, anesthesiologie, geriatrie en de keel- neus- en oogartsen tegen. Zij willen 'een signaal' geven aan de Raden van Bestuur van de zieken huizen en de voorzitters van de twee medische staven, zeggen woordvoerders van de vakgroe pen. De steun voor fusie omwille van sterkere medische zorg is on verminderd, benadrukken zij. De artsen werken aan een geza menlijke verklaring over hun zorg over de uitwerking van de fusie, nu er geen nieuw centraal zieken huis wordt gebouwd. Goes wordt in het fusieplan de plaats waar alle belangrijke chirurgie en het meren deel van de opnamen en behande lingen samenkomen rond een bete re intensive care dan de ziekenhui zen nu afzonderlijk hebben. In Vlissingen komen de planbare operaties waarbij de kans op com plicaties gering is. In plaats van een ic komt er een 'spoedplein' waarin eerste hulp en de huisart senpost samengaan. Vlissingen zou echter ook het behandelcen- Vlissingse dokters trappen op de rem bij de ziekenhuisfusie om te protesteren tegen de te grote leegloop van het ziekenhuis op Walcheren. trum voor kanker worden, maar voor grote kankerchirurgie is een ic nodig, zegt woordvoerder voor de radiologie C. Tiethof. Woordvoerder F. van der Werf van de anesthesiologen wil geen commentaar geven omdat 'zware middelen worden ingezet'. Hij spreekt van 'intimidatie'. Vorige week toonden de geriaters al hun ongenoegen omdat hun Vlissingse opnameafdeling van negen bed den van Goese specialisten in dat ziekenhuis geen plaats krijgt. Voorzitter van de Vlissingse Vere niging Medische Staf S. de Boer en Vlissings directeur R. Zomer spre ken van spanningen en 'plooien die gladgestreken zullen worden'. pagina 3: VVD wil eind aan roddels ATHENE - Bosbranden hebben giste ren in Griekenland aan zeker ne gentien mensen het leven gekost. In het land woedden in totaal 130 branden. Het zuiden en westen van het schiereiland Peloponnesos zijn het zwaarst getroffen. Verschillende slachtoffers werden in hun auto's verrast door het vuur dat hen om singelde. De Griekse regering heeft de Europese Unie om hulp ge vraagd. pagina 9: bosbranden eisen tol .Li STELLING Eén ziekenhuis in Zeeland is genoeg reageer op www.pzc.nl De inbreng van senioren wordt zwaar overschat oneens aantal reacties: 254 Zeeland: 2, 3, 29 t/m 41; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 12 en 13; Econo mie: 16; Beurs: 18; Buitengebied: 19 t/m 21; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 40; Sport: 49 t/m 55; Bijla gen: Spectrum en Prisma met daar in Televisie: v50 t/m v54. Spaar voor top DVD's naar keuze. Kijk voor meer informatie en de spaarkaart verderop in deze krant! VLISSINGEN - Behalve de ANWB durft niemand zich te wagen aan het voorspellen van een grote verkeersdrukte op de wegen naar Vlissingen. Sail de Ruyter gaat zijn vierde dag in en barst volgens de organisatie vandaag in alle hevigheid los. „De afgelopen dagen zagen we veel vakantiegan gers en dagjesmensen, vandaag verwachten we daar flink wat mensen uit Zeeland bij." Woord voerder H. Kramer twijfelt er niet aan dat de grootste Sail ooit in Vlissingen gehouden makke lijk de gewenste 200.000 bezoekers zal halen. Gisteravond werden de feestelijkheden voor de tweede avond op rij omlijst met een groot vuur werk. Vandaag kunnen bezoekers genieten van de erfe nissen van Michiel de Ruyter: 's middags wordt in formatie gevaren (admiraalzeilen) en in de sche mering van de avond wordt een slag nagespeeld (spiegelgevecht). Sail de Ruyter wordt morgen af gesloten met een vlootschouw voor de boule vards. foto Lex de Meester Zorg met hart en ziel organisatie voor thuiszorg i_* Vragen over thuiszorg en Wmo? www.curadomi.nl 0900 - 258 258 1 i Advies en Management i www.vanjole.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1