PZC Kring van Werkgevers moet op TNT Post vervangt brievenbussen Clingeweg zoek naar nieuwe voorzitter in de gemeente Terneuzen tijdelijk dicht Sala neemt de De schillenman van Zaamslag is weer terug portefeuille van Wille waar ZEEUWS-VLAANDEREN 37 Plan voor verplaatsing basisscholen Zaamslag en Reuzenhoek. Ook wordt bekeken of plaats van de bussen wel goed is. Fractie en bestuur PvdA weten nog niet wie opvolger zal worden. Zaterdag 25 augustus 2007Tip? redtern@pzc.nl Strengere maatregelen voor grotere veiligheid rond kerncentrale Naturalisatiedag dreigt te floppen Polderscholen naar Othene door Raymond de Frel zaamslag - De Irisschool in Zaam slag en de protestants-christelijke basisschool in Reuzenhoek verkas sen waarschijnlijk naar een brede school in de Terneuzense nieuw bouwwijk Othene. Directeur Kees Toorenaar van de polderschool in Reuzenhoek zegt dat de verhuizing 'nog geen gelo pen race' is, maar erkent dat er een intentie is om naar Othene te gaan. „Voor de Irisschool (32 leer lingen) is het gezien het minimumaantal leerlingen (een school mag niet minder dan 23 leerlingen hebben) meer halszaak om te verhuizen dan voor ons. Wij hebben nu 47 leerlingen, maar eerlijk is eerlijk: ook onze groei prognoses zijn slecht. In de toe komst zou een verhuizing dus ook voor ons een uitkomst zijn. Dat neemt niet weg dat de ouders van onze leerlingen nu tegen zijn, maar dat is volgens mij niet meer dan logisch", aldus Toorenaar. Waar het in Reuzenhoek dus nog voorzichtigheid troef is, heeft OpenBasis (waaronder de Iris school valt) al een werkgroep in het leven geroepen, die naar een juist onderwijsconcept voor de bre de school zoekt. „We bekijken of we daar de protestants-christelijke tak ook bij kunnen betrekken", zegt Jan Jonkman, directeur van De Irisschool in Zaamslag en de basisschool in Reuzenhoek verrui len hun dorpen waarschijnlijk voor een brede school in de Ter neuzense wijk Othene. de Irisschool én manager van OpenBasis. „Onze ouderraad is ak koord, mits het vervoer van de leerlingen goed wordt geregeld. Wij willen daarom elke dag een bus laten rijden, die de kinderen van en naar school brengt." Het ka tholiek onderwijs doet niet mee in Othene, maar verwijst naar Op de Hoogte, een school die vlakbij Othene staat. Waar in Othene een brede school dus in de steigers staat, is dat plan in Sluiskil een tijd geleden afgeschoten. „Er is nu een plan om de Antoniusschool te ver bouwen en in de directe omgeving tien woonzorgappartementen te realiseren", zegt wethouder Cees Liefting van Terneuzen. „We ho pen dat de vernieuwde Antonius school in het schooljaar 2008-2009 van start kan." De ontwikkeling van een brede school in Biervliet vordert volgens Jonkman gestaag. „Een werkgroep van de scholen De Maatjes en De Komme en de gemeente heeft een voorkeur voor de plek van trans- port- en verhuurbedrijf Van den Hemel. Dat bedrijf zou naar het be drijventerrein in Biervliet kunnen verhuizen." sas van gent - De Kring van Werkgevers in de Zeeuws-Vlaam- se Kanaalzone moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Marc van 't Westeinde, die drie jaar geleden het voorzitterschap van de kring overnam van Dow-functionaris Jan van den Braak, houdt ermee op. Van 't Westeinde en zijn werk gever, de Finse staalfabriek Outo- kumpu, zijn deze week vrij plotse- seling uit elkaar gegaan. Volgens de vertrekkende algemeen direc teur van de Zeeuwse vestiging van Outokumpu is het ontslag ver leend op zijn verzoek. Van 't West einde: „Na vijftien jaar Outokum pu was het tijd voor iets anders. Wat? Daar moet ik nog even over denken. Ik heb wat opties." De vertrekkende bedrijvenvoorman ontkent dat er tussen hem en zijn werkgever problemen zouden zijn gerezen. „Bij een plotseling vertrek zijn er altijd geruchten, maar die stoelen nergens op. Ik heb in goed overleg ontslag genomen." door Eugène Verstraeten terneuzen - TNT Post vervangt vanaf 3 september in de gemeente Terneuzen het oude rode model brievenbussen door nieuwe oranje exemplaren. De nieuwe bussen zijn groter en geven betere infor matie over de lichtingstijden. In 2010 zijn alle brievenbussen in Ne derland vervangen. Tegelijk wordt bekeken of de huidige locaties wel geschikt zijn; of de bus op een voor de klanten logische, handige en veilige plaats staat. Mogelijk worden daarom bussen verplaatst. Bij ziekenhuizen en zorginstellin gen worden geen bussen wegge haald. Ten behoeve van rolstoelgebrui kers worden bij zorginstellingen en locaties waar de bus om 19.00 uur wordt geleegd verlaagde brie venbussen teruggeplaatst. hulst - Van maandag 27 augustus tot en met vrijdag 31 augustus voert de provincie onder houdswerk uit aan de N 690 tus sen Hulst en Clinge (Clingeweg). Om het karwei uit te kunnen voe ren wordt de weg afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van fietsers en bromfietsers. De afsluiting van de weg is alleen overdag. Verkeer wordt omgeleid via de Kreekweg, de N290 (voorheen N60) en de Molenstraat. door Frank van Cooten sluis - Burgemeester Jaap Sala van de gemeente Sluis neemt voorlo pig de portefeuille waar van ex-wethouder Leen Wille (PvdA) die donderdag ontslag nam. Wille wachtte een motie van wan trouwen van een raadsmeerder- heid over zijn pensioen niet af maar hield de eer aan zichzelf De stevige portefeuille van de voor- tmalig wethouder omvat onder fcjieer financiën, recreatie en toeris me, gebiedsplan Natuurlijk Vitaal, Éusief Waterdunen en Sluis aan yvelzijn, verkeer en vervoer, projecten Cadzand-Bad en Podium. gurt het in hoge mate ^ns is ontnomen de- TTeen goed einde te I^Dat vind ik nog het üllemaal." ig Sala deze portefeuille op Sïc.ieemt, is nog onbekend. Frac- pzé' en bestuur van de PvdA kwa men gisteravond voor de eerste keer bij elkaar om te praten over de opvolger van Wille. Daniëlle Wille, de dochter van Leen, roept de raad op intern on derzoek te doen om te weten wat er in dit dossier is gebeurd en wat fout heeft kunnen gaan. ZAAMSLAG - De gorilla Bokito mag dan weer vei lig in zijn onderkomen in diergaarde Blijdorp zit ten, in Zeeuws-Viaanderen waart nog steeds een mensaap vrij rond. De bananenschillen op de oos telijke rotonde van de rondweg Zaamslag zijn er de stille getuigen van. Elke dag komt er een ver se schil bij, die langzaam maar zeker verteert. Twee jaar kan dat duren. Het rituele wegwerpver- haal stokte de voorbije weken even. De automobi list had klaarblijkelijk vakantie. Te oordelen naar het aantal schillen op de roze stenen, is die inmid dels voorbij. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 103