Buitenland Formateur Leterme kapt ermee Aanval op /Slapen op maat omdat j*tse, geen mens hetzelfde is. radicalen 3 r Ultraorthodoxe minister in Israël wil wettelijk verbod op crematie 'Kans groot op wereldwijde epidemieën' Jongen schiet kind (n) dood Crisis België compleet, koning verleent Leterme ontslag. Berlijn steekt miljoenen extra in projecten tegen extreem rechts. Slaapkenner Rademakers www.slaapkennerrademakers.nl Pleidooi komt dag na mogelijk aangestoken brand in crematorium. Peuter overleeft drie dagen alleen in natuur Texas voltrekt doodvonnis Conner Moeder Teresa twijfelde aan geloof Orkaan Dean eist in Mexico acht levens PZC Vrijdag 24 augustus 2007 9 BRUSSEL - De Belgische koning Al- bert heeft formateur en beoogd premier Yves Leterme gisteren ont slag verleend en hem ontheven van de taak een nieuwe Belgische regering te formeren. De chris ten-democraat Leterme had om het ontslag verzocht omdat hij er niet in geslaagd was een nieuwe re gering samen te stellen. Koning Albert was teruggekomen van vakantie om Leterme te kun nen ontvangen op het paleis. „Ik heb vanmiddag moeten vaststellen dat het momenteel onmogelijk is om met goed gevolg een ambiti eus regeerprogramma op te stellen waartoe de kiezer op 10 juni een duidelijk perspectief en de rich ting heeft aangegeven", meldde Le terme in een verklaring. „Ik heb dan ook Zijne Majesteit de Koning gevraagd om mij te onthef fen van deze formatieopdracht." Het is aan de koning een volgende stap te zetten. Mogelijk benoemt hij een Waal tot nieuwe informa teur. De chaos in België is com pleet. Zowel de Vlamingen als de Walen houden vast aan hun eisen. De eersten willen een grootschali ge staatshervorming, de Franstali- gen willen daar niet van weten. Le terme, met 800.000 voorkeurstem men de grote winnaar van de ver kiezingen van to juni, slaagde er niet in de tegenstellingen te over bruggen. Meer dan tien weken hebben de onderhandelingen ge duurd. Een ultieme poging om tot een vergelijk te komen tussen de Franstalige en Nederlandstalige christen-democraten en liberalen strandde in de nacht van woens dag op donderdag. Een nieuwe overlegronde, die gisteren gepland FW Formateur en beoogd premier Yves Leterme heeft zijn opdracht teruggegeven aan koning Albert. Hij is er niet in geslaagd een nieuw kabinet te formeren. stond, werd afgeblazen. Een com promis lag toch niet binnen be reik. Vorig weekend schortte Leter me de besprekingen ook al op. Toen was het de koning zelf die met de betrokken partijen om de tafel ging zitten. Zonder resultaat. De verwachting is nu dat koning Albert een lid van de Franstalige christen-democraten (CDH) als nieuwe formateur aanstelt. Die par tij wordt verantwoordelijk gehou den voor het mislukken van de be sprekingen. CDH-leider Joëlle Mil- quet, in de Vlaamse media eerder 'madame non' gedoopt, heeft in middels de bijnaam 'mille fois non' (duizend keer nee) gekregen. Milquet verzet zich hevig tegen BERLIJN - De klopjacht op acht In diërs, afgelopen weekeinde in het Oost-Duitse Mügeln, is voor de Duitse regering reden vijf miljoen euro extra uit te trekken voor pro jecten tegen extreem rechts. Tijde lijke preventieprogramma's wor den omgezet in structurele projec ten. In het stadje Mügeln zelf moet een lokaal actieplan tegen ex treemrechts komen. Dat maakte de Duitse minister Ur sula von der Leyen (CDU), verant woordelijk voor projecten tegen ex treem rechts, gisteren bekend. De vijf miljoen euro komt boven op de 24 miljoen euro die in 2007 wordt uitgegeven aan voorlichting over de gevaren van extreem rechts. De klopjacht, waarbij acht Indiase kooplui tijdens een volks feest werden achternagezeten en mishandeld door een groep van zo'n vijftig extreem rechtse jonge ren, heeft de discussie over de be strijding van extreem rechts in Duitsland opnieuw doen oplaaien. De politie heeft het onderzoeks- team in Mügeln inmiddels uitge- breid van twaalf naar 26 mensen. U bent een uniek mens. Waarom zou u dan kiezen voor een standaard slaapsysteem? Speciaal voor mensen als u heeft Slaapkenner slaapsystemen op maat. Want hoe beter het bed op uw lichaam en slaapgedrag is afgestemd, hoe gezonder u slaapt en hoe meer energie u krijgt om alles uit uw dag te halen! Maatwerk Boxspring systeem Boxspring bodem en Custom Made pocketveringmatras zorgen voor ultiem comfort Matras voorzien van 5 comfort zones biedt perfecte ondersteuning Matras verkrijgbaar in verschillende recepturen en samenstellingen Systeem verkrijgbaar als vlakke of verstelbare uitvoering Haal meer uitje dag! Noordstraat 7 - 13 4531 GATerneuzen 0115 - 613 130 het overhevelen van meer bevoegd heden naar de deelstaten. Volgens politieke waarnemers ziet ze een centrum-rechtse regering van libe ralen en christen-democraten ook helemaal niet zitten, en zou ze veel liever met de socialisten in zee gaan. De CDH zou dan ook bij uitstek geschikt zijn om de gordiaanse knoop, waar ze zelf ver antwoordelijk voor is, te ontwar ren. De houding van de Franstali- gen zorgt intussen voor grote on vrede in Vlaanderen. Uit opiniepei lingen blijkt dat de Vlamingen als gevolg van de politieke crisis steeds radicaler worden en kiezen voor een opsplitsing van België. pagina 12 en 13: het land van ooit... GENEVE - Besmettelijke ziektes ver spreiden zich sneller dan ooit en nieuwe ziektes steken vaker de kop op, stelt de Wereldgezond heidsorganisatie (WHO) in haar jaarlijkse rapport. Alleen nauwere internationale sa menwerking kan het risico op epi demieën - die grote gevolgen heb ben voor de economie en de ge zondheid - verkleinen. De toegeno men mobiliteit is volgens de WHO een van de redenen dat de virussen zich sneller verspreiden. Met de twee miljard mensen die jaarlijks het vliegtuig pakken, kun nen ook ziektes in een paar uur een ander land bereiken. LIVERPOOL - Een n-jarige jongen is woensdagavond in Liverpool dood geschoten door een jongen die langs fietste. Dat heeft de BBC be richt. Het slachtoffertje was met twee an dere jongens aan het voetballen op een parkeerplaats bij een café. De fietser vuurde drie kogels af Een kogel trof de jongen in de nek. Volgens een ooggetuige van het drama was de dader ongeveer 14 jaar. TEL AVIV - De ultraorthodoxe Israë lische minister Jitschak Cohen wil cremeren verbieden. Gisteren be sprak de regeringscommissie voor begrafeniszaken het voorstel, meld de het dagblad Haaretz. Een dag eerder raakte een particulier cre matorium nabij Tel Aviv zwaar be schadigd door een brand. Politie vermoedt brandstichting. De ultraorthodoxe gemeenschap verzet zich fel tegen het verbran den van lijken. Zij geloven dat li chamen moeten worden begraven volgens de religieuze traditie. Vol gens Cohen komt met de wet 'een eind aan de praktijk van mensen die de Endlösung opnieuw uitvoe ren', verwees hij naar de Holo caust. Het crematorium opende twee jaar geleden haar deuren, maar de locatie bleef geheim uit angst voor aanslagen. Mede-eigenaar Alon Na- tiv zegt in de krant verscheidene malen met de dood te zijn be dreigd. Een dag na een brand in een cre- matorium bij Tel Avi laait in Is raël de discussie op over lijkver branding. Een orthodoxe minis ter wil het cremeren verbieden. De locatie van het crematorium werd woensdag openbaar gemaakt door een ultraorthodoxe krant. Volgens het wetsvoorstel komt op cremeren maximaal een jaar gevan genisstraf te staan en een boete van 30.000 shekel (ruim 5300 eu ro). De linkse parlementariër Yossi Bei- lin meent dat Israël met het voor stel terugkeert naar de Middeleeu wen. Hij heeft zijn familie alvast opdracht gegeven hem te creme ren na zijn dood. Lijkverbranding is in Israël niet bij wet geregeld en anders dan bij be graven worden de kosten (zo'n 1500 euro) niet gedragen door de gemeenschap. BRATISLAVA - Een 2-jarige jongen uit Slowakije heeft drie dagen al leen in de natuur overleefd. Wandelaars ontdekten hem in een bos op nog geen kilometer van zijn woonplaats. De vermiste peu ter droeg alleen een onderbroekje en schoentjes. Hij moest wegens onderkoeling naar het ziekenhuis. HUNTSVILLE - Texas heeft gisteroch tend zijn vierhonderdste executie uitgevoerd sinds de herinvoering van de doodstraf in 1976. De 32-ja- rige Johnny Conner kreeg een do delijke injectie. Hij was schuldig bevonden aan de dood van een winkelbediende. NEW YORK - Moeder Teresa blijkt bijna een halve eeuw sterk getwij feld te hebben aan Jezus en God. De winnares van de Nobelprijs voor de Vrede schreef geregeld over duisternis en kwellingen in haar geloofsbeleving. Dat blijkt uit tot nu toe onbekende brieven van de non. MEXICO-STAD - De orkaan Dean heeft in Mexico de afgelopen da gen acht levens geëist. Dean is in middels afgezwakt tot een lage drukgebied dat in grote delen van Mexico voor regen zorgt. Eerder vielen er al achttien doden in de Cariben door Dean.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9