PROGRAMMA •JL» zeeland nazomerfestival Festivalhart Abdijplein Middelburg VRIJDAG 31 AUGUSTUS Horizon Pianokwartet, bestaande uit Bernd Brackman, Hannes Minnaar, Kim Huigens en Kees Wieringa, speelt de compositie Horizon van Simeon ten HoltHet werk is geïnspireerd op het landschap van Noord-Holland; aanvang 19.30 uur; duur twee uur zonder pauze; plaats Viervleugelpavil joen, Abdijplein; prijs €12; arrangement diner, toegang 'Horizon' en Ictus Ensemble aanvang 18.00 uur/prijs €54. Ictus Ensemble Het ensemble brengt het theaterconcert Weilf/Waits. Zangeres Judith Vindevogel vertolkt Kurt Weill en blueszanger Kris Dane zingt eigen interpretaties uit opera's van Tom Waits; aanvang 21.30 uur; prijs 15; arrangement diner, toegang 'Horizon' en Ictus Ensemble aanvang 18.00 uur/prijs €54. ZATERDAG 1 SEPTEMBER Horizon zie vri. 31 augustus, aanvang 19.30 uur; plaats Viervleugelpaviljoen, Abdijplein; prijs 12. arrangement diner, toegang Horizon en Ictus Ensemble, aanvang 18.00 uur - prijs 54. Eric Vaarzon Morel De gitarist Vaarzon Morel brengt het flamenco- programma Veraneo met als gasten danser Luis Fernandez Heredla, Eric Vloeimans (trompet), Jesse van Ruller (gitaar), Oene van Geel (viool), Zapp String Quartet en zanger Eduardo Fernandez Fernandez; aanvang 21.30 uur; prijs 12; arrangement diner, toegang 'Horizon' en Eric Vaarzon Morel aanvang 18.00 uur prijs 50. Colorless Green Ideas De jonge band urt Gent speelt een mix van stijlen met elementen uit lounge, jazz, deep house en latin met drum'n'bass beats als basis. De achtkop- pige band treedt op met de Zeeuwse bassist Michelo Celestijn; aanvang 23.00 uur; toegang gratis. ZONDAG 2 SEPTEMBER Nazomerzingen V meezingprogramma voor het publiek; aanvang 15.00 uur; toegang gratis; extra liedteksten worden gratis uitgereikt. Horizon zie vrijdag 31 augustus, aanvang 19.30 uur; plaats Viervleugelpaviljoen, Abdijplein,, prijs 12, arrangement diner en toegang tot Horizon en Eric Vaarzon Morel prijs 50. Zefiro Torna De folkgroep Amorrama, het oude-muziek trio Zefiro Torna en het jazzduo Traces brengt het programma Les Tisserands met oude muziek, folk en jazz; aanvang 21.30 uur; toegang gratis. Aansluitend aan het concert zorgt de huis-DJ van het festival tot 2330 voor muziek. MAANDAG 3 SEPTEMBER Lemniscaat De pianisten Bernd Brackman, Sarah Crombach, Daphne Keune, Robert Lambermont, Petra van Oort en Kees Wieringa spelen de compositie Lemniscaat van Simeon ten Holt. In dit muziekstuk is de componist op zoek gegaan naar een compromis tussen te veel en te weinig aan regels inn de mate van binding en vrijheid; aanvang 19.30 uur; plaats Vïervleugelpaviloen, Abdijplein; prijs 12. arrangement diner, toegang 'Lemnis caat" aanvang 18.00 uur/ prijs 40. Dez Mona De muziek van de band rond bassist Nicolas Rombouts en zanger Gregory Frateur is geworteld in negro spirituals; aanvang 21.30 uur; toegang gratis. Aansluitend draait de huis-DJ van het festival tot 23.30 uur. DINSDAG 4 SEPTEMBER Lemniscaat ziemaandag3 september; aanvang 19.30 uur; plaats Viervleugelpaviloen, Abdijplein; prijs 12; arrangement €40. JefNeveTrio De Belgische jazzpianist brengt samen met zijn medemuzikanten een repertoire met jazzy melodieën met referenties aan pop en klassiek, aanvang 21.30 uur; toegang gratis. Aansluitend draait de huis-DJ van het festival tot 23.30 uur. WOENSDAG 5 SEPTEMBER Met de wind mee Tom Lanoye, Saskia de Coster, Ai Galidi en Joost Zwagerman nemen het publiek mee op een literaire reis rond de wereld van Zuid-Afrika naar Antwerpen, van Zwolle naar Irak, van Noord- Holland naar het dolhuis en van Amsterdam naar V-laanderen; aanvang 19.30 uur; plaats Viervleugelpaviljoen, Abdijplein; prijs 12; arrangement diner en toegang, aanvang 18.00 uur/prijs €40. Poetracks #2 Rockdiva's zingen Harry Mulisch. Ellen ten Damme (met gitarist Robin Berlijn), Mieke Stemerdink (met begeleiding van de ex- Wild Romance Band), Roos Rebergenvan Roosbeef, Anneke van Giersbergen van The Gathering, Pien Ferth en Lea bewerkten Bericht van een uitgezonden dode van Mulisch tot songs, aanvang 21.30 uur; toegang gratis. Aansluitend draait de huis-DJ van het festival tot 23.30 uur. DONDERDAG 6 SEPTEMBER C 64 Orchestra Het Ricciotti Ensemble voert live muziek uit dre Rob Hubbard en Jeroen Tel in de jaren tachtig componeerde voor de populaire Commodore C64 games; aanvang 2120 uur; gratis. Aansluitend draait de huis-DJ van het festival tot 23.30 uur. Practising Suma De dialoog tussen verschillende culturen is het uitgangspunt van dit dans- en muziekproject. Kees Wieringa maakte samen met Indiase musici een nieuwe compositie gebaseerd op Indiase raga's; aanvang 19.30; plaats Viervleugelpaviljoen, Abdijplein; prijs 12; arrangement diner en toegang 'Practising Suma'aanvang 18.00prijs €40. VRIJDAG 7 SEPTEMBER Leeuwenhart! Familietheater door de Zeeuwse jeugdtheater groep Theater Kwark, gespeeld door Oscar Postema, Jorick Jochims en Francois Vervaet. De voorstelling is gebaseerd op de klassieker van Astrid Lindgren over twee broers die elkaar in het dodenrijk Nangijala weer willen ontmoeten; aanvang 20.15 uur; duur 1.15 uur zonder pauze; plaats binnentuin Abdij, Middelburg (verzamelen Abdijplein) prijs €10/ familiekaart (maximaal 2 volwassen en 2 kinderen) 25. arrangement diner, toegang 'Leeuwenharten a balladeer aanvang 18.00 uur prijs 47. Practising Suma zie donderdag 6 september, aanvang 19.30 uur; plaats Viervleugelpaviljoen, Abdijplein; prijs 12; arrangement diner en toegang tot Practising Suma en A balladeer; aanvang 18.00 uur prijs €50. a balladeer De driekoppige, jonge band, bekend van hun hit Swim with Sam, brengt ingetogen, licht melancho lische liedjes met bijzondere teksten; aanvang 21.30 uur; prijs €10/ jongeren tot 18 jaar 5; arrangement diner (voor- en hoofdgerecht) met 2 drankjes en koffie, toegang 'Practising Suma' en A Balladeer aanvang 18.00 uur/ prijs S0. Mira de Maten De jonge Vlaamse chansonnière Mira zingt en speeit eigen nummers op de grens van kleinkunst, pop en cabaret, begeleid door haar vaste band De Maten. Gast is de Zeeuwse trompettist Ronald Joose; aanvang 23.00 uur; toegang gratis. ZATERDAG 8 SEPTEMBER Practising Suma zie donderdag 6 september; aanvang 19.30 uur; plaats Viervleugelpaviljoen, Abdijplein; prijs 12; arrangement diner en toegang tot 'Practising Suma' en Zita Swoon aanvang 18.00 uur/ prijs €54. Leeuwenhart Zie vrijdag 7 september; aanvang 20.15 uur: arrangement, diner en toegang tot Leeuwenhart en Zita Swoon aanvang 18 uur prijs 52. Zita Swoon De groep brengt het programma A band in a box, waarbij het publiek aan vier zijden van een laag podium zit, dichtbij leadzanger Stef Kamil Carlens en zijn muzikanten; aanvang 21.30 uur; prijs 15; arrangement diner en toegang tot 'Practising Suma' en Zita Swoon aanvang 18.00 uur/ prijs €54. Biliie King Tina Reymer maakte furore als zangeres van Flowers for Breakfast, richtte zich daarna op een carrière ais actrice. Ze is nu terug als popdiva, schreef een serie subtiele popsongs en stelde een volledig vrouwelijke band samen. De vijf dames van Biliie King vormen de slotact van het festival, aanvang 23.00 uur; toegang gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 90