zeeland «JL» nazomerfestival King is een vrouwenband Billie echte Seven by 2 Enkele jaren was Tine Reymer verdwenen van het muziekpodium, maar vorig jaar keerde ze behoorlijk succesvol terug met een nieuwe band: Billie King. Daarvoor verzamelde ze vier uiterst muzikale dames om zich heen. 11 staan, zijn religie en moraliteit onderwerp zijn van publiek debat. De aloude hoofdzonden zijn heel specifiek, maar volgens de choreograaf zijn er in de Westerse samenleving geen eenduidige afspra ken meer over goed en slecht. Hij bekijkt in hoe verre onze opvattingen daarover zijn verschoven. In het tweede deel van Seven by 2 brengt Sylvain Emard publiek en dansers weer samen in één ruimte. Tijdens het Boulevard Festival in Den Bosch werd de voorstelling binnen gedanst, in de Brabanthallen. Emard ziet uit naar de locatievoor stellingen, waarbij het fort Rammekens in Rit- them hem 'constant door het hoofd speelt'. „Tij- Choreograaf Sylvain Emard. foto Gemma van Linden dens het werken aan de choreografie zag ik ergens in mijn achterhoofd steeds dat fort. Ik voel het als een uitdaging om daar bezig te zijn. Heel span nend ook. Dat fort is een ruimte die in het verle den vol zat met mannelijke energie. Het lijkt me heel boeiend om daar de energie van mijn dansers tegenover te stellen. Ik ben erg benieuwd hoe die daar dansen. Dit is echt een voorstelling die blijft groeien. Iedere keer gebeurt er weer wat anders. Ik zie en voel die veranderingen, omdat ik bij iede re voorstelling aanwezig ben. Ook in Zeeland." „Als basis heb ik de paascantate van Bach ge bruikt. Zeven coupletten rond de wederopstan ding van Christus. Opnieuw die zeven dus. Voor mij symboliseert zeven ook een passage van de aar de (vier) naar de hemel (drie). Die cantate heb ik aan componist Jürgen de Blonde gegeven en hij is daaree aan de slag te gaan. Vanuit de muziek ben ik verder gegaan. In mijn choreografie staat bewe ging centraal. Ik begin met pure dans en laat mij verder leiden door het lichaam. Ik ga in feite een dialoog aan met het lichaam. Ik zeg wel eens, dans is mijn beste taal. Daarmee kan ik alles uitdruk ken. Veel meer dan in woorden. Dans is van vitaal belang voor mij" „Mannen hebben een hele specifieke beweging staal. Ze spelen nog steeds. Kijk maar eens naar ze op straat. Dan zie je een spel van uitdagen, aanra ken en terugtrekken. Dat kan heel ver gaan. Op de grens van elkaar pijn doen. In mijn voorstelling zie je dat terug. Het gaat van speels naar drama tisch, soms valt het zelfs over die grens en wordt het tragisch. Net als in het verleden in dat fort, waar letterlijk levens op het spel stonden. Dan gaat het spel over in tragiek." Seven by 2, zondag 2 t/m dinsdag 4 sept.; donderdag 6 t/m zaterdag 8 sep. om 20.00 uur door Rolf Bosboom Het zou een aardige quizvraag zijn: noem vijf vrou wenbands. Dus geen meidengroepen (waarbij veelal op uiterlijk geselecteerde dames zingen met doorgaans anonieme muzikanten) maar bands waar bij alle instrumenten door vrouwen worden bespeeld. Na veel nadenken drijven slechts enkele namen uit de pop historie boven: The Go-Go's, The Bangles, The Breeders, Hole (al hebben ook mannen deel uitgemaakt van de be zetting) en Dixie Chicks. Wat eigen land betreft schiet al leen de naam van The Riplets te binnen. De zuiderburen hebben sinds vorig jaar Billie King, met de Antwerpse zangeres Tine Reymer als onbetwiste front vrouw. Zij maakte in de tweede helft van de jaren negen tig deel uit van de Vlaamse groep Flowers for Breakfast, samen met onder anderen Tom Pintens, die nu bij Zita Swoon speelt. Nadien legde Reymer zich toe op het acte ren. In België is ze bekend van de politieserie Sedes Belli. De afgelopen jaren werkte ze - inmiddels moeder gewor den - naar een rentree op het poppodium toe. Ze schreef een groot aantal nummers, deels naar aanleiding van de dood van haar broer Lucas, die in 2002 verongelukte. Veel tijd had ze nodig om de juiste vrouwen bij elkaar te zoe ken om een eigen band te vormen. Ze vond uiteindelijk drumster Isolde Lasoen (die het nu vooral druk heeft bij de populaire Daan), de pas 19-jarige gitariste Nele De Gus- sem, toetseniste Sara Gilis en bassiste Chantal Willie (Zap Mama). Willie is onlangs echter verhuisd naar Zuid-Afri- ka en vervangen door de ervaren Ruth Verhelst, die bij Novastar heeft gespeeld. Tom Pintens produceerde het fraaie en indringende album There you go, my love, dat is opdragen aan Reymers broer. Spelen kunnen de vijf, zo werd bijvoorbeeld deze zomer duidelijk op het Boomtown-festival in Gent. De Oude Beestenmarkt liep vol voor de band. Reymer, bijna 33 in middels, heeft de uitstraling van een diva, voelt zich merk baar thuis op het podium en weet het publiek te bespe len. De andere steunpilaar van de groep is Isolde Lasoen, die in Gent (haar thuisbasis) opnieuw bewees tot de Vlaamse drumelite te behoren. Billie King is live beduidend opwindender dan op de plaat, bleek op Boomtown, mede dankzij stevige num mers zoals de pompende ouverture The gun en de Loretta Lynn-cover Have mercy. Hoogtepunt was echter het mee slepende en van emoties doortrokken Slow down, het po pulairste nummer van de groep. SI Billie King, zaterdag 8 sept., Abdijplein. Aanvang: 23.00 uur. Billie King, met in het midden zangeres Tine Reymer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83