Renners om naar uit te kijken Hectische tijden voor organisatie Eneco Tour Peloton Eneco Tour telt meerdere kandidaten voor de eindzege. Ronde van Spanje komt naar Venlo Leon van Bon wil nog een jaar doorgaan Napolitano en Duenes boeken successen pzc Vrijdag 24 augustus 2007 43 Vladimir Gusev (rugnummer 15) door Frits Bakker terneuzen - Het peloton van de Eneco Tour is woensdag met 164 renners vertrokken vanuit Hasselt. Drie van 21 deelnemende ploegen zijn niet compleet. Lampre, Crédit Agricole, AG2R en La Francaise des Jeux zijn met zeven in plaats van acht renners van start gegaan. Kim Kirchen (T-Mobile) is de hoogste in rang van het UCI ProT- ourklassement. De Luxemburger staat op de zesde plaats. Ales- sandro Ballan klom door zijn zege vorige week in de Vattenfall Cyclas- sics in Duitsland naar de elfde plaats. Thomas Dekker is de eerste Nederlander in het ProTourklasse- ment op de 31e plaats. De vierde etappe van de Eneco Tour voert zondag 180 kilometer over Zeeuws-Vlaamse wegen. De start in Waregem is om 12.00 uur. venlo - De Vuelta, de wielerronde van Spanje, trekt in 2009 door Lim burg. Venlo zal daarbij als start- en fmishplaats van een etappe funge ren. Het routeschema voert ook door de Zuid-Limburgse heuvels. De provincie Limburg heeft met de organisatie een principe-ak koord bereikt over de komst van de Ronde van Spanje. Ook Valken burg maakt nog een kleine kans als etappeplaats, maar alleen als Luik afhaakt. De Vuelta komt in 2009 voor het eerst in de historie naar Neder land. De ronde start met een pro loog op het TT-circuit van Assen. Daarna volgt een rondje Drenthe. De eerste rit eindigt waarschijnlijk in Twente. De tweede etappe fi nisht in Venlo, de derde etappe is voorlopig van Venlo naar Luik. Thomas Dekker (41) Van de renners in de Eneco Tour waren Ballan en Dekker dit jaar al eerder succesvol in een ProTour- wedstrijd. Thomas Dekker won de Ronde van Romandië, Alessandro Ballan de Ronde van Vlaanderen en de Vattenfall Cyclassics. Juan Antonio Flecha (tweede in Parijs-Roubaix achter O'Grady), Kim Kirchen (tweede in Tirre- no-Adriatico en de Ronde van Zwitserland) en Roger Hammond (tweede in Gent-Wevelgem) boek ten ook al opvallende uitslagen. De ploegen en de renners (met rugnummers) om naar uit te kij ken tijdens de passages over de Zeeuws-Vlaamse en Zuid-Beve- landse wegen zijn: Team Gerolsteiner: 1. Markus Zberg, 3. Heinrich Haussier, 4. Da vid Kopp. Discovery Channel: 11. Yaroslav Po- povych, 15. Vladimir Gusev. waremme - Leon van Bon hoopt zijn wielerloopbaan nog met een jaar te verlengen. De 35-jarige wiel renner hoorde afgelopen week dat hij bij Rabobank niet in aanmer king komt voor contractverlen ging, net als zijn ploeggenoten Max van Heeswijk en Thorwald Veneberg. „Het zal moeilijk worden. De markt wordt overspoeld met ren ners. Ik hoorde dat bij de ploegen die doorgaan zich dagelijks twintig man aanbieden, van soigneurs tot mecaniciens en renners." Van Bon is bezig aan zijn veertien de jaar als beroepsrenner. Hij be gon bij de ploeg van Wordperfect van Jan Raas. Hij keerde dit jaar te rug bij Rabobank, waar Van Bon eerder al vijf jaar reed. Momenteel is hij actief in de Eneco Tour. Liquigas: 21. Vincenzo Nibali, 23. Enrico Gasparotto, 25. Roberto Pe tto, 26. Manuel Quinziato. La Francaise des Jeux31. Christop- he Mengin, 32. Ludovic Auger. Rabobank: 41. Thomas Dekker, 42. Michael Boogerd, 43. Graeme Brown, 44. Juan Antonio Flecha, 48. Leon van Bon. Lampre: 51. Alessandro Ballan, 52. Fabian Baldato, 55. Enrico Francoi. Quick Step: 61. Bram Tankink, 63. Steven de Jong, 67. Peter van Pete- gem, 68. Wouter Weylandt. Predictor Lotto: 71. Robbie McE- wen, 72. Leif Hoste, 76. Greg Van Avermaet, 77. Johan van Summe- ren. Thomas Dekker is met een 31 e plaats de beste Nederlander in het UCI ProTourklassement. Hij was dit seizoen al succesvol in de Ronde van Romandië. terneuzen - Op hoogtepunt van de Zeeuws-Vlaamse etappe van de Eneco Tour zijn zondag meer dan tweehonderd vrijwilligers in touw. Het gaat dan onder meer om par- coursbeveiligers, verkeersregelaars en mensen van de catering. Het VIP-dorp aan de Binnenvaart- weg in Terneuzen ontvangt zowel zondag als maandag 500 mensen. Op de tribunes vlakbij is tevens plaats voor 500 personen. Afval kan worden gedeponeerd in 70 kliko's of 20 grote containers. Bovendien is er 1200 meter drang hekken geplaatst. Om radio- en legnano - Danilo Napolitano heeft gisteren in de 89e editie van de Coppa Bernocchi geschiedenis geschreven. De Italiaanse wielren ner boekte zijn derde zege op rij in deze profkoers over 200 kilometer rond Legnano. Niemand deed hem dat voor. De 26-jarige Napolitano versloeg zijn landgenoot Paride Grillo en de Zuid-Afrikaan Robert Hunter in de eindsprint. Moises Duenas won gisteren de tweede etappe in de Regio Tour. De Spanjaard van Agritubel kwam in de rit van Müllheim naar Nürn- berg solo over de streep. Mikel Ge- zuraga hield in de sprint om de tweede plaats Mickail Ignatiev ach ter zich. Duenas nam door zijn ze ge de leiderstrui van Alessandro Petacchi over. David Millar (121) Bouygues Telecom: 81. Anthony Geslin, 88. Franck Renier. Team CSC: 91. Luke Roberts, 92. Lars Bak, 93. Matthew Goss. T-Mobile: 101. Kim Kirchen, 102, Mark Cavendish, 104. Roger Ham mond, 107. Servais Knaven. Caisse d'Epargne: 111. José Ivan Gu tierrez, 112. Pablo Lastras Garcia, 118. Vicente Réynes. Saunier Duval: 121. David Millar. AG2R: 155. Jean-Patrick Nazon. Unibet.com 162. Jimmy Casper, 166 Victor Hugo Pena. Team Milram: 171. Marcel Sieberg, 172. Mirko Celestino. Euskaltel: 181. Mikel Astarloza, 184. Unai Etxebarria, 188. Joseba Zubel- dia. Skil Shimano: 191. Maarten Tjallin- gii, 192. Maarten den Bakker, 197. Kenny van Hummel. Chocolade Jacques: 201. Niko Eeck- hout, 203. Steven Caethoven. Maldegem-Terneuzen Het peloton van de Eneco Tour steekt zondag omstreeks 12.10 uur de grens bij Eede over. Daarna rijden de renners 180 kilometer op Zeeuws-Vlaams grondgebied. In veel steden en dorpen koer sen ze door meerdere straten. Nadat Aardenburg (rond 12.14 uur) is gepasseerd ko men de coureurs rond 12.27 uur in Sint Anna ter Muiden/Sluis aan. Daar fietsen ze over de Sint An- nastraat, het Walplein, de Nieu- weweg, de Hoogstraat en de Provincialeweg N675 naar ach tereenvolgens Terhofstede, Re- tranchement, Zomerdorp 'Het Zwin', Cadzand-Bad, Cad- zand-Dorp, Nieuwviiet, Groe- de en Boerenhol. ►- Als de renners een gemiddelde snelheid van 44 kilometer per uur aanhouden, komen ze om streeks 13.05 uur in Breskens aan. De route loopt dan over de Oude Rijksweg, de Dorps straat, de Grote Kade, de Schel- dekade en de Duivelsehoekse- weg naar Nummer Een. Daarna gaat het langs Hoofd plaat (13.18 uur), Driewegen (eerste bonificatiesprint om 13.22 uur), Biervliet (13.25 uur), Philippine (13.40 uur) en de Braakman voor de eerste keer naar Terneuzen. »- In die stad rijden de renners over het sluizencomplex (14.00 uur), de Kennedylaan de Mr. F.J. Haarmanweg, Rijks weg 61 en de Spuiweg N685 naar Spui. Van hieruit gaat het via Magret- te naar de Buthstraat in Axel, waar om 14.17 uur de ravitail lering plaatsvindt. Daar krijgen de renners etenswaren en drankjes uitgereikt. In Axel rijdt het peloton over de Westsingel, de Roosevelt- laan en de Zuidsingel. De renners vervolgen hun rou te via de Provinciale weg N687 en de Hazelarenstraat naar Nieuwe Molen (14.25 uur) en Koewacht. Daarna gaat het via Heikant, Kapellebrug (14.48 uur) naar Hulst. Daar rijden wielrenners over de Oude Zoutdijk, de Tivo- liweg, de Glacisweg en de Zou- testraat. De aankomst in Zandberg is naar verwachting om 14.55 uur. Vervolgens gaat het verder via Graauw, Kruispolderhaven, Kloosterzande, Hengstdijk (tweede bonificatiesprint om 15.18 uur), Vogelwaarde, Zaamslagveer naar de rond weg Zaamslag. »- De renners komen omstreeks 15.37 uur voor de tweede keer in Terneuzen aan. Ze rijden dan over de Guido Gezellestraat, de Roosevelt- laan, de Churchilllaan, de Schel- deboulevard en passeren om 15.46 uur voor de eerste keer de eindstreep aan de Binnen- vaartweg. In en rond Terneuzen is er nog een plaatselijke ronde (over de Kennedylaan, de Koegors- straat, de Tractaatweg, de Gui do Gezellestraat, Roosevelt- laan, Churchillaan en de Schel- deboulevard) met de derde bo nificatiesprint op de Mr. F.J. Haarmanweg. De finish op de Binnenvaart- weg in Terneuzen is rond 16.15 uur. tv-uitzendingen en geluid moge lijk te maken, liggen en hangen er tientallen kilometers kabels. De ruim 160 renners worden verge zeld door een konvooi van 70 mo toren, 35 auto's van de koersdirec- tie, 50 volgauto's, 60 ploegleider wagens, 50 auto's en/of motoren van de pers, 50 bussen en/of vrachtwagens, 10 reclame-auto's en 3 helikopters. Om te voorkomen dat verkeer het parcours oprijdt, staat de noordelij ke brug van de oostsluis in Terneu zen zondag tussen 12.00 en 18.00 uur open. Terneuzen-Nieuwegein De start van de etappe van Ter neuzen naar Nieuwegein is maandag om 11.45 uur op de Markt in Terneuzen. »- Het peloton rijdt geneutrali seerd naar de Buitenhaven. De renners duiken omstreeks 11.59 uur in de - volledig afge sloten - Westerscheldetunnel, waar voor het eerst in de ge schiedenis fietsers rijden. Zodra de renners de tunnel uit komen is er een premiesprint. Daarna gaat het naar 's-Heeren- hoek (12.21 uur), Ovezande (12.28 uur), Kapelle (12.40 uur) en Kruiningen (12.54 uur), waar op de Oude Rijks weg een bonificatiesprint is. De renners verlaten de provin cie via de brug over het Schel- de-Rijnkanaal. José Ivan Gutierrez (111) Eneco Tour, 4e etappe ANP bron: Eneco Tour Maldegem Margrette zondag 26 augustus 182,7 km BELGIE bonificatiesprint NEDERLAND 1 Nieuwegein Vianeiïj maandag 27 augustus 179,9 km Bleskensgraafl Eneco Tour, 5e etappe X- Zevenbergen Kruiningen Terneuzen BELGIË bonificatiesprint ANP bron: Eneco Tour In de vijfde etappe van de Eneco Tour veriaten de wielrenners maan dag Zeeland. Ze rijden door de Wes terscheldetunnel en Zuid-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65