Thomas Dekker is veel verder dan hij dacht Sport Meerkampsters Oranje wint ook van Italië Vakantievoordeel www.skytours.nl 40 Vrijdag 24 augustus 2007 PZC Nieuwe Spyker komt niet door crashtests Yngling-zeilsters veroveren zilver Waterpolosters halen uit tegen Tsjechië Glas bondscoach in Frankrijk Revanche voor Kadijk en Mooren Rasmussen in gesprek met Acqua Sapone Volleybalsters gaan aan de leiding in World Grand Prix. Raborenner tipt Millar als favoriet voor de eindzege in Eneco Tour. Deelname aan WK is voor Yvonne Wisse een doorbraak. 299) ISTANBUL - Het formule i-team van Spyker kan dit weekeinde tijdens de Grote Prijs van Turkije niet be schikken over de B-versie van de auto. Deze wagen zou sneller moe ten zijn dan de bolide waarmee de Nederlandse renstal tot dusver in actie kwam. Volgens de autosport bond FIA is de B-versie niet veilig genoeg. Iedere formule t-wagen wordt, voordat hij het circuit op mag, onderworpen aan een serie crashtests. Als de auto veilig ge noeg is, krijgt het team groen licht om de auto in te zetten. Bij de B-versie van de Spyker was dit niet het geval. QINGDAO - De Nederlandse Yng ling-zeilsters zijn tweede gewor den op de pré-olympische regatta in Qingdao. In de finale werden stuurvrouw Renee Groeneveld, Annemieke Bes en Marije Kampen derde. Het was een knappe prestatie, om dat het team van coach Maurice Paardenkooper een valse start maakte. Geluk bij een ongeluk was dat ook de Amerikaansen fout waren ge start, niet teruggingen en bij de eerste boei werden gediskwalifi ceerd. Daardoor verspeelde de boot van Sally Barkow een medail le. KIRISJI - De Nederlandse waterpo losters hebben gisteren in hun laat ste groepswedstrijd van het olym pische kwalificatietoernooi in de Russische plaats Kirisji uitgehaald tegen Tsjechië. De formatie van bondscoach Robin van Galen won met 23-2 (3-0 8-0 7-1 5-1). Met de ze zege verzekerde Oranje zich de finitief van een plek in de halve fi nales, waarin Italië de tegenstan der is. Nederland eindigde ondanks de ruime overwinning als tweede in poule B. Rusland had aan de 10-8-zege op Hongarije precies ge noeg voor de groepswinst. HARDERWIJK - Arend Glas treedt per 1 september in dienst bij de Franse bobsleebond. Hij wordt in Frankrijk bondscoach en manager van de mannen- en de vrouwen teams. Glas heeft een contract gete kend tot en met de Olympische Spelen van 2010 in Vancouver. Hiermee komt er een einde aan de actieve loopbaan van Glas. „Ik had eigenlijk op de juiste manier nog wel door willen gaan tot de Spe len. Maar in Nederland is dat mij niet gegund. Ik heb nog wel even getwijfeld, maar ik kon het aan bod van de Franse bond niet wei geren. De baan past helemaal in mijn lijn." VALENCIA - Rebekka Kadijk en Me rel Mooren hebben hun verblijf in het Europees kampioenschap be- achvolleybal in Valencia weten te rekken. Het Nederlandse duo won gisteravond in de herkansing over tuigend van de Russinnen Inna Sj- mat en Natalie Stepanova: 21-16 21-14. Ook Marleen van Iersel en Mar- loes Wesselink namen revanche voor hun nederlaag in de tweede ronde. Het herstel van het jeugdi ge tweetal ging in drie sets ten kos te van de Belgischen Liesbeth Mou- ha en Liesbet van Breedam: 19-21 21-15 15-12. MILAAN - Michael Rasmussen heeft woensdag een gesprek ge voerd met Palmiro Masciarelli, di recteur van de wielerploeg Acqua Sapone. De Deense renner, die in de Tour de France van dit jaar op staande voet werd ontslagen door Rabobank, hoopt in het najaar nog enkele wedstrijden te kunnen rijden. „Hij wil het seizoen bij ons afmaken", zei Masciarelli gisteren. Rasmussen werd in juli ontslagen toen hij in het geel reed. Hij had Rabobank niet op de hoogte ge bracht van zijn verblijfplaats in de maand ervoor waardoor hij zich aan dopingcontroles heeft kunnen onttrekken. NINGBO - De Nederlandse volley balsters hebben gisteren ook hun tweede wedstrijd van de finale van de World Grand Prix gewon nen. Na de winst op olympisch kampioen China was de ploeg van bondscoach Avital Selinger met 3-1 (26-24 22-25 27-25 25-16) te sterk voor Italië. Door de twee zeges en het verlies van titelverdediger Brazilië (tegen Rusland) staat Oranje nu boven aan in de tussenstand. Nederland speelt vandaag in het derde duel te gen de Braziliaanse vrouwen. In de groepsfase van de Grand Prix verloor Nederland nog kans loos van Italië. De vrouwen lieten gisteren in Ningbo zien dat ze op dit moment in een uitstekende vorm verkeren. Ook Italië was goed aan de finale begonnen met een zege op wereldkampioen Rus land, maar Oranje nam direct het iniatief in de wedstrijd. De vrou wen van Selinger liepen in de eer ste set snel uit naar 23-16. De Itali- aansen vochten zich daarna nog wel terug tot 24-24 maar Neder land won de set toch met 26-24. In het tweede set pakte de ploeg van Selinger opnieuw een ruime marge (16-10), maar het lukte we derom niet om dit vast te houden. Italië trok de stand in sets met 25-22 gelijk. In het derde bedrijf herstelde Nederland zich. In de vierde set beslisten de vrouwen het duel overtuigend met 25-16. door Ad Pertijs EUPEN - Soms staat Thomas Dek ker ook nog wel eens te kijken van zijn eigen rijden. „Als je na de Tour een paar weken niet echt een coureur bent geweest, verwacht je niet dat je hier in de eerste etappe van de Eneco Tour direct meedoet voor de zege", zei de 22-jarige Ra- bobankrenner nadat hij in Eupen tweede was geëindigd achter Nick Nuyens. Ook het in algemeen klas sement staan Nuyens (een ploegge noot van de onttroonde Michiel Elijzen) en Dekker één en twee. Dekker kende in juli een enerve rend Tourdebuut. Anderhalve week lang reed hij op indrukwek kende wijze in dienst van Michael Rasmussen en daarna werd het sprookje wreed verstoord door het ontslag van de Deense kopman. De klap en emoties van dat mo ment zijn verwerkt. Terug in Nederland had Dekker goede voornemens. „Ik had de mo raal om serieus te blijven leven, maar door de criteriums en alle dingen erom heen, vervalt dat een beetje." Dat hij in de proloog zijn pijnlijke heup niet meer voelde, was de meevaller van woensdag. Dat hij het gisteren op weg naar Eupen letterlijk en figuurlijk op zijn heupen kreeg, noemde Dek- door Marc van Veen OSAKA - Drie vrouwen heeft de At- letiekunie meegenomen naar de wereldkampioenschappen in Osa ka. En ze zijn van alle markten thuis. In de ploeg van tien Neder landse deelnemers vormen Karin Ruckstuhl, Yvonne Wisse en ben jamin Jolanda Keizer de ongekend grote meerkampbrigade. Nationaal recordhoudster Ruck stuhl is in Japan een potentiële me daillekandidate, Wisse en Keizer beginnen aan hun eerste grote in ternationale seniorentoernooi. „Een kwestie van de juiste keuzes maken", omschrijft Ruckstuhl de opmars van de Nederlandse vrou wen in de strijd van de beste all roundsters over zeven onderdelen. Een verklaring voor de grote meer kampafvaardigingen hebben de drie Nederlandse vrouwen niet echt. Met Laurien Hoos was er zelfs nog een vierde atlete die aan de eisen voor de WK voldeed, maar Nederland mocht maar drie atletes in Osaka laten starten en de Europese kampioene onder 23 jaar van 2005 tekende dit seizoen voor de minste punten van de vier. „De concurrentie is groter gewor- ker een 'opsteker.' Hij zat vooraan toen de slag om de Ardennen be gon en zat nog altijd vooraan toen de beste zeven renners van de koers in Eupen gingen sprinten om de dagzege. Zonder illusies be gon Dekker aan de spurt bergop. Wellicht daardoor reageerde hij te laat op de jump van Nuyens. Dekker maalde er niet om. Hij vond gisteren in de Ardennen vooral de bevestiging dat hij een juist besluit heeft genomen om het WK tijdrijden te laten schieten om straks in Stuttgart een gooi te doen naar de wereldtitel. Woensdagmiddag wilde Dekker nog met bondscoach Egon van Kessel gaan praten over het WK tijdrijden, 's Avonds liet hij Van Kessel na een korte discussie we ten er van af te zien. Van Kessel kan hem volgen. „Ik denk dat Thomas op de weg een kans heeft om wereldkampioen te worden. Niet in tijdrijden. Gezien de problemen met zijn heup kan hij zich daar toch niet optimaal op voorbereiden." Het wegblijven van Dekker maakt het voor Nederland wel moeilijker om een tweede startbewijs te vero veren voor de Olympische Spelen. Daarvoor moet een landgenoot in Portugal Algarve Quinta das Figueirinhas Apt? Logies, 8 dagen Tenerife Los Cristianos 3* Castle Harbour Studio's Logies, 8 dagen Kreta Chersonissos 3* Cleopatra Appartementen" Logies, 8 dagen 299 Kos-stad ^99] 2* Geli/Ampavris Apt. Logies, 8 dagen Gran Canada Playa del Ingles 3* Playa del Sol Appartementen Logies, 8 dagen Egypte Nijlcruise Luxor 4* cruise over de Nijl en verblijf in Luxor, 8 dagen Egypte Rondreis inclusief Nijlcruise, Luxor, Aswan, Cairo" en Rode Zee, 15 dagen Egypte Hurghada 5* Prima Life Makadi Resort All Inclusive, 8 dagen Gran Canaria, Maspalomas 2* Duna Beach Bungalows Logies, 8 dagen Egypte Taba 5* Hilton Taba Resort All Inclusive, 8 dagen Egypte Sharm el Sheikh 5* Prima Life Rehana Resort All Inclusive, 8 dgn. fSÊk £399) t Tunesië Hammamet 3* Prima Life Safa Hotel All Inclusive, 8 dgn. ■M L: -isr £399) Bel: 09001552 Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF toeslagen. m Thomas Dekker rijdt boven ver- wachting goed in de Eneco Tour. De wielrenner van Rabobank heeft afgezegd voor het WK tijdrijden in Stuttgart. den", geeft Ruckstuhl aan. „De meerkamp is kennelijk populair der geworden. Misschien heeft de Zweedse vedette Carolina Kliift de discipline meer aanzien gegeven. Of ik er zelf een rol in Nederland heb gespeeld, durf ik niet te zeg gen." De inwoonster van Lelystad is het boegbeeld van de meerkampsters. De 26-jarige sportster veroverde op de laatste drie internationale ti- teltoernooien drie medailles. Zil ver op de WK indoor in 2006, brons in 2006 bij de Europese titel strijd in de buitenlucht in Göte- borg en brons op de EK indoor dit jaar in Birmingham hebben van de nummer acht van het vorige WK in Helsinki (2005) een ge duchte deelneemster gemaakt. „Bij de meerkamp moet je je hele leven er op inrichten. Bij bijvoor beeld verspringen kun je nog wel iets erbij doen. Als meerkampster kan dat echt niet", zegt de fullprof. Morgen komen de drie aan de start in Osaka voor de zeven on derdelen. Ruckstuhl en de ook al langer meelopende Wisse zijn op de technische nummers als speer en kogelstoten minder, de 22-jari- ge Keizer (dit jaar tweede op de EK onder 23 jaar) heeft meer kracht maar komt minder uit de verf bij de horden. Afgelopen week zat het trio in het trainings-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62