PZC I 39 Hockeysters feesten nog niet Duizenden fans bij presentatie van Arjen Robben 41 45 Chelsea neemt Belleti over van Barcelona Uefa verhoogt boete Servische voetbalbond Oranje gaat pas los na het winnen van de EK-finale. Doping in atletiek meteen streng bestraft PSV wil Aruna Koné deadline stellen Linkeraanvaller rekent bij Real Madrid op een nieuwe start. Vrijdag 24 augustus 2007 Thomas Dekker heeft de Tour de France goed verteerd Remy Vasseur maakt debuut op triatlon in Almere Tip? sport@pzc.nl LONDEN - Chelsea heeft zich giste ren versterkt met Juliano Belletti. De 31-jarige Braziliaan komt over van FC Barcelona. De Londense voetbalclub betaalt ongeveer 5,5 miljoen euro voor de rechterverde- diger, die voor twee jaar tekende. Belletti kwam in 2004 over van Vil- larreal. Met Barcelona won hij in 2005 en 2006 de landstitel. In de gewonnen Champions League-fi nale tegen Arsenal (2-1) in 2006 maakte Belletti het winnende doel punt. BERN - De Europese voetbalbond Uefa heeft de voetbalbond van Ser vië een boete van ongeveer 61.000 euro opgelegd wegens wangedrag van de fims en spelers bij het EK onder 21 jaar in Nederland. De Servische aanhang maakte op 17 juni in het duel met Engeland oerwoudgeluiden richting de don kere Engelse spelers. De arbiter leg de het spel stil waarna de aanhang janneke Schopman scoort de 2-0 voor de Nederlandse hockeyvrouwen tegen Spanje in de halve finale van het EK in Manchester. De finale is morgen op het wangedrag werd aangespro- tegen Duitsland dat gastland Engeland gisteren in de andere halve finale met 2-1 versloeg. foto Koen Suyk/ANP ken. Er brak ook een opstootje uit tussen de spelers op het veld. door Martijn Krullaars MANCHESTER - Lisanne de Roever hoefde er niet lang over na te den ken: kort na de 3-0 zege op Spanje trok de doelvrouw Maartje Pau- men een oranje shirtje met Peking 2008-logo over haar hoofd. Om maar te benadrukken dat ook de zwaar geblesseerde strafcornerspe cialiste zich mag verheugen op deelname aan de Olympische Spe len. De onfortuinlijke Paumen was gis teren al snel het middelpunt van het ultrakorte feestje dat gevierd werd na de winst op Spanje. Het behalen van de EK-finale was mooi, plaatsing voor Peking nog veel mooier. Bij vrijwel alle speel sters van de zesvoudig Europees kampioen was er direct het besef dat het toernooi nog niet afgelo pen is. Tot grote tevredenheid van Mare Lammers. „Dit is zo'n stel perfectionisten, hartstikke mooi", straalde de bondscoach. „Ze zijn zo gedreven dat ze binnen twee minuten al weer het besef hebben dat ze nog een finale moeten winnen. Dit is nu eenmaal geen team dat hos send het veld over gaat." Het woord 'team' was in en na de wedstrijd tegen Spanje zeer van toepassing. Zonder Paumen speel de Oranje niet de beste wedstrijd van het toernooi, oordeelde Fati- ma Moreira de Melo. Maar de mid denvelder had genoten van 'het collectief. Het collectief leidde er toe dat Oranje alwéér een finale bereikte. Sinds de verloren olympische fina le in Athene maakt de ploeg van Lammers daar een goed gebruik van, want op de Champions Trop hy van 2006 na werd op elk toer nooi de eindstrijd gehaald. Boven dien leverde die zegetocht een we- De Nederlandse hockeyvrouwen, regerend Europees- en wereld kampioen, spelen op het EK de fi nale tegen olympisch kampioen Duitsland. reldtitel, Europees goud en twee Champions Trophy's op. Marc Lammers zou al die prijzen zo inleveren voor die ene prijs die nog ontbreekt op zijn palmares: olympisch goud. En ook die ande re Lammers, spits Kim, wil haar carrière graag bekronen met de ul tieme sportprijs. Al was het alleen maar omdat ze vier jaar geleden één van de laatste speelsters was die afvielen voor de Spelen. De tegenstander in de finale van het EK, morgenmiddag in Man chester, is Duitsland. Dat zette gast land Engeland moeizaam met 2-1 opzij. Het toernooi krijgt daarmee een droomfmale: de regerend Eu ropees en wereldkampioen tegen de olympisch kampioen. OSAKA - De wereldatletiekfederatie IAAF wil dopingzondaars meteen vier jaar schorsen. Nu staat er nog een straf van twee jaar op een eer ste overtreding van de anti-doping- reglementen. Het anti-dopingagentschap Wada evalueert de huidige dopingregle- menten in november. Het nieuwe voorstel van de atletiekfederatie maakt waarschijnlijk weinig kans. Veel sportbonden vinden de huidi ge schorsing nu al te zwaar. pagina 40: Yvonne Wisse op WK EINDHOVEN - PSV wil alleen mee werken aan een transfer naar Sevil- la van Aruna Koné als die binnen enkele dagen geregeld is. PSV wil echter veel meer ontvan gen dan de negen miljoen euro die Sevilla bood. Volgens een clausule in zijn contract moet Koné twintig miljoen opbrengen. De Eindhoven- se club hoopte tot gisteren dat het Albert Luque eventueel kon aan trekken als opvolger van Koné. De Spaanse aanvaller kiest wellicht voor Ajax. MADRID - Ongeveer 7000 suppor ters van Real Madrid bezochten gisteren Estadio Bernabeu voor de presentatie van Arjen Robben. De 23-jarige Nederlandse voetballer doorstond eerder op de dag de me dische keuring bij de Spaanse kam pioen. Ook de Argentijnse verdedi ger Gabriel Heinze, die overkwam van Manchester United, werd door voorzitter Ramon Calderon aan het publiek voorgesteld. Real Madrid kocht deze zomer eer der de Nederlanders Royston Drenthe (Feyenoord) en Wesley Sneijder (Ajax). Ruud van Nistel- rooij stond al onder contract bij de 'Koninklijke' uit de Spaanse hoofd stad. Chelsea ontving ongeveer 36 miljoen euro voor Robben. In to taal spendeerde Real 118 miljoen euro. „Real heeft alles gedaan om mij hier naartoe te halen. Dat geeft me een goed gevoel. Ik heb bij Chelsea bijna elke prijs gewonnen, maar door blessures kon ik niet altijd mijn beste spel laten zien. Ik hoop dat hier wel te doen. Dit is voor mij een nieuwe start", verklaarde Robben. Trainer Bernd Schuster van Real Madrid vroeg de supporters om ge duld. „Het zal enige tijd kunnen duren voordat iedereen op elkaar is ingespeeld." Coach Fabio Capello, die ondanks de behaalde landstitel moest ver trekken, denkt dat Real vervalt in het maken van oude fouten. „Je kunt niet pas in juli je selectie sa menstellen. Daarmee moet je in mei al beginnen." NEW YORK - Tim Henman stopt met tennissen. Dat maakte de 32-jarige Engelsman donderdag be kend. Henman, die vier keer de halve finales op Wimbledon be reikte, speelt voor het laatst in het Davis Cup-duel met Kroatië. Een aanhoudende rugblessure was voor Henman de belangrijkste re den om te stoppen. Zijn hoogste klassering ooit op de wereldrang lijst was de vierde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61