NS Zomertoer OM eist twintig jaar tegen Julien C. Brink geprezen om zijn inzet voor medemens Einde in zicht van omstreden treitershow De Gouden Kooi Matrassen van Beter Bed 'niet gevaarlijk' nog t/m 31 augustus te koop Samen 2 dagen kriskras door Nederland Kjkopn ni 'Zeilkamp moet weer het meest populaire schooluitje worden' Overleden cabaretier en tv-presentator in Amsterdam begraven. Verdachte moord Jesse Dingemans blijft schuld ontkennen. DE PLEK VOOR EEN V UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! GALERIJ PZC Vrijdag 24 augustus 2007 5 DEN HAAG - Het einde van het om streden tv-programma De Gou den Kooi is in zicht. RTL-baas Fons van Westerloo heeft aange kondigd dat de stekker er eind dit jaar uit gaat, tenzij het programma AMSTERDAM - Alle sprekers hebben Jos Brink bij de herdenking in de aula van de Nieuwe Ooster Be graafplaats geprezen om zijn inzet voor de medemens. Of het nu de zieke caissière v4n Carré was of de oude Albert Mol, zij konden op de entertainer rekenen. „Het verschil HEEG - De Friese watersportsector begint komende winter een cam pagne om de traditionele zeilkam pen onder de aandacht te brengen van leraren in het middelbaar en hoger onderwijs. Het is de bedoe ling op die manier weer meer jon geren aan het zeilen te krijgen. „Ze zijn vergeten wat de voorde len zijn van samen zeilen", zegt woordvoerder Cees Alberts van de initiatiefgroep Varen in Friesland. De animo om een zeilkamp te or ganiseren is volgens Alberts niet zo groot meer. Scholen kiezen lie ver een gemakkelijk te boeken uitje als een stedentrip. Door scho anderhalf miljoen kijkers weet te scoren. „Dat zie ik niet gebeuren", aldus Van Westerloo in een inter view met De Volkskrant. De reallife-soap volgt een aantal mensen in een luxe villa, die zich tussen jou en andere bekende Ne derlanders was, dat je urenlang met je kon praten zonder dat het over jou ging", zei hoofdredacteur Henk Krol van de Gaykrant. Aan het einde van de herdenking in Amsterdam kreeg de vrijdag overleden cabaretier, theaterma ker, tv-ster en columnist een staan de ovatie. Krol was gevraagd voor al Brinks betekenis voor de eman cipatie van de homo's te schetsen, maar hij noemde dat verzoek len in Nederland rechtstreeks te benaderen, hoopt Alberts dat het zeilkamp weer het populairste klas- senuitje wordt. „Je kunt als groep meer doen. Tijdens een stedentrip zwermen de kinderen over de hele stad uit. Op een boot is het groep- gevoel veel groter." Volgens Al berts betekent het voor scholen veel werk om een zeilkamp te orga niseren. En nu veel zeilkampboer derijen zijn verdwenen doordat de boeren die hun schuren verhuur den niet meer konden voldoen aan alle veiligheidseisen, wordt het lastiger om een goedkope loca tie te vinden. vrijwillig en na betaling van een inlegsom van 10.000 euro hebben laten opsluiten om kans te maken op een jackpot èn de villa inclusief landgoed in Eemnes. Dat uitgangs punt leidde het afgelopen jaar tot 'bijna een belediging'. „Je was zo veel meer. Je was als mens zo bij zonder." Krol noemde als voor beeld dat Brink de ouders van een jonge homoseksueel opbelde die hun zoon om zijn geaardheid niet accepteerden, maar wel een fan van Brink waren. Hij wilde hen op andere gedachten brengen en dat lukte ook. Krol voorspelde dat Brinks strijd 'daarboven' door zou gaan. Hij zei benieuwd te zijn of Brink in de hemel ook de konin- UDEN - Een partij van 1350 Chinese matrassen die de beddenprodu cent Beter Bed eerder terugriep voor onderzoek, lijkt geen gevaar op te leveren voor de volksgezond heid. Het onderzoeksinstituut TNO heeft een monster van een matras bekeken en Beter Bed noemt de resultaten 'gunstig', zo liet het bedrijf gisteren weten. „In het door TNO onderzochte monster (matras Slowfoam 300) werd geen 1,2-dichloorethaan, dichloormethaan of methylbromi de gevonden. Er werd wel een klei ne hoeveelheid benzeen gevonden maar de concentratie ervan kwam niet boven de in Europa gangbare achtergrondconcentratie van de omgeving uit", stelde TNO. Beter Bed laat nog een tweede monster onderzoeken. Beter Bed riep de matrassen vorige week terug om dat ze mogelijk giftige stoffen zou den bevatten. gescheld, geruzie en getreiter om elkaar de villa uit te werken. De Gouden Kooi is ook controversieel vanwege de overmaat aan seks en geweld, terwijl het programma voor achten op tv te zien is. gin kust. „Wedden dat je dat lukt!" Brinks impresario Peter Paul Tobi zei dat het leven niet meer hetzelf de zal zijn, nu hij niet meer in le ven is. „Wij gaan nu naar jouw fi nale, nu moeten onze levens schei den. Het is alsof het jouw script niet meer is", zei de impresario. Het afscheid van Brink werd door duizenden bewonderaars uit het hele land bezocht. Zelfs vanuit Bel gië is een laatste groet gebracht, blijkt uit het condoleanceregister. BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft gisteren twintig jaar cel en tbs geëist tegen Julien C. voor de moord op de 8-jarige Jesse Dingemans. C. heeft het jongetje volgens justitie op diens basis school in Hoogerheide met voorbe dachten rade doodgestoken. De 23-jarige verdachte bleef dit giste ren voor de rechtbank in Breda echter ontkennen. Toch is het OM ervan overtuigd dat het C. is geweest die Jesse op vrijdagochtend 1 december vorig jaar bewust van het leven beroof de in een klaslokaal van de Klim-Op basisschool. En bewijs daarvoor is er volgens justitie te over. Getuigen hebben C. op twee verschillende plaatsen vuilniszak ken zien verstoppen die kleding bevatten waarop bloedsporen van Jesse Dingemans zijn gevonden. Verder is een veeg bloed gevonden op een deur in de woning van de moeder en stiefvader van de ver dachte. En in het bloed in het klas lokaal waar het slachtoffertje werd gevonden, zijn schoensporen aan getroffen die zijn te herleiden naar C.'s schoeisel. Op het grote keuken mes dat in een van de zakken werd gevonden zijn geen bloedspo ren van Jesse gevonden en het staat niet vast dat het gaat om het moordwapen. Het mes is grondig schoonge maakt, meent justitie. Op basis van de vondst in combinatie met een met bloed doordrenkte jog gingbroek is officier van justitie Paul Emmen er toch van over tuigd dat het gaat om het mes waarmee de weerloze scholier met grof geweld is afgemaakt. Een motief heeft justitie niet kun nen vaststellen wegens de hardnek kige ontkenning van de verdachte. Ga mee De rouwstoet verlaat de Magere Brug. De kist met het lichaam van Jos Brink werd rond het middaguuur onder klokgelui de kerk De Duif binnengedragen. foto Lex van Lieshout/ANP Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113) 30 24 30 DE WOON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5