Zeeland Op de voorste rij voor Michiel 1 Moeder voert actie tegen wachtlijst bij jeugdzorg INFORMATIE al.j Garnalenprijs naar recordhoogte Sail de Ruyter geopend met historische beloodsing. Jongen van 9 staat op straat na anderhalfjaar wachten op pleegzorg. Onderhoudswerkzaamheden Tunnelweg Tijdelijke omleidingsroute PZC Vrijdag 24 augustus 2007 3 1 door Joeri Wisse VLISSINGEN - Jazeker, met Sail de Ruyter kun je gemakkelijk een he le dag zoet zijn. Maar dan moet je wel goed van huis zijn gegaan, ofte wel: voorzien zijn van goede wan delschoenen. Want wie gisteren, op de eerste dag van het maritie me feest in Vlissingen, alle hoogte punten wilde meemaken, moest flink wat kilometers afleggen. Adriënne van Aalst maalt daar niet om. „Ik ben lid van een wan delsportvereniging, dus een stukje lopen is voor mij geen probleem." Noem het maar een stukje. Van Aalst stapte al om negen uur uit de trein in Vlissingen en liep bijna tot Dishoek. „Op dat vroege tijd stip was er nog niet zo veel te bele- 'Die Belgen zouden toch onderhand wel moeten weten dat er stroom staat' ven. Ik ben tot aan het eind van de boulevard gelopen om de schepen aan te zien komen. Eigenlijk ben ik met ze meegelopen", zegt de Roosendaalse terwijl ze ziet hoe de imposante zeilschepen de slui zen van Vlissingen binnenlopen. „Een prachtig zicht", vindt ze. <f V ZT.ANQ üllilll Büillil"""IP Ml :J u Tijdens Sail de Ruyter delen de moderne vrachtvaarders de Westerschelde met historische schepen. foto Lex de Meester Maar het hoogtepunt was toch eer der op de dag, toen Michiel de Ruyter ter hoogte van zijn eigen standbeeld voet aan land zette in zijn geboortestad. Van Aalst was niet de enige die zijn aankomst meemaakte. Boulevard De Ruyter, de loodsensteigers en de Oranje- dijk stonden aardig vol met veelal fotograferende en filmende nieuwsgierigen. Onder het publiek bevonden zich opvallend veel jon gere mensen, zoals dat groepje stu denten op de laatste paar meters van de loodsensteiger. Zij hebben er geen lange wandeltochten opzit ten, want hun studentenhuis aan de Vrouwestraat is vlakbij. Niet al le bewoners van het huis zijn er, weet Arjun van Hal. Lachend: „Dit is de upper class. We staan ook niet voor niets op de voorste rij." De studenten, de meesten komen van de Zeevaartschool, hadden in de krant gelezen dat er voor de kust een historische beloodsing plaats zou vinden. Ook hadden ze meegekregen dat de oude rivaliteit tussen Nederlanders en Belgen uit gebeeld zou worden: net als in vroeger tijden vochten de rivalise rende loodsen al roeiend uit wie het schip de Schelde op mocht loodsen. En wat is mooier dan een wedstrijdje Nederland-België, vooral als je lerares voorop de Ne derlandse roeisloep van de lood sen zit. En zoals altijd stonden ook in Vlissingen de beste stuurlui aan wal. „Nou ja, die Belgen zouden toch onderhand wel moeten we ten dat er stroom staat", klinkt het vanaf de kant als de Vlaamse roei- ploeg te veel verlijert. Vooraf afgesproken of niet: de Ne derlanders arriveren als eerste bij het Poolse schip Dar Mlodziezy om de admiraal van boord te hel pen. Een groot applaus van het pu bliek, een paar zware kanonscho ten en een welkomstwoord van de burgemeester later en Sail de Ruy ter is geopend. Een groot deel van het publiek zet er dan weer stevig de wandel in om de schepen binnen te zien va ren of om één van de ruim dertig tallships in de binnenhaven van dichtbij te bekijken. Dat laatste kan nog drie dagen; Sail de Ruyter duurt tot en met zondag. door Claudia Sondervan TERNEUZEN - Magda uit Temeuzen (haar volle naam geeft ze niet prijs omwille van haar gezin) is de wan hoop nabij. Vandaag haalt ze haar zoon van negen op uit het pleegge zin waar hij verblijft. Daar langer blijven kan niet. Een nieuw adres is er niet omdat jeugdzorgverlener AZZ overvol zit. Magda's zoon wacht anderhalfjaar op hulp. Gisteren spande ze een kort geding aan tegen AZZ om een plaats af te dwingen. „Ik ga vandaag bij het kantoor in Middel burg met hem op de stoep liggen tot er een oplossing is", zegt de jonge vrouw. Hem thuis halen is geen optie. „Ik wil dolgraag, maar ik kan niet de zorg en structuur ge ven die mijn zoon nodig heeft. Hij is hoogintelligent en heeft gedrags problemen. Vooral door alles wat hij heeft meegemaakt bij jeugd zorg. Het laatste halfjaar zat hij op vier basisscholen!" Magda heeft zelf een jeugdzorgver leden van kindertehuizen en crisis plaatsingen. Net achttien ging ze onder begeleiding zelfstandig wo nen. Een jaar later is haar oudste zoon geboren. Er volgden nog een zoon en dochter. „Ik belandde in een heel slechte periode en heb vergeefs hulp gezocht bij jeugd zorg. Tot de Raad voor de Kinder bescherming in 2005 mijn kinde ren uit huis haalde." Alle drie zijn ze onder toezicht gesteld van een voogd, maar Magda is gezagheb bend ouder. De twee jongsten wo nen naar tevredenheid in pleegge zinnen. Haar oudste is moeilijk plaatsbaar. „Hij woonde in Lams- waarde in een leefgroep in een af tands pand. De kinderen liepen er 's nachts over straat. Daar heb ik hem weggehaald." Van wachtlijstbegeleiding heeft Magda niets gemerkt. „Ik hoor nooit wat. Hij heeft een goede voogd bij Bureau Jeugdzorg, die zit ook met de handen in het haar." De jeugdzorgpartijen weigeren in 1^ Een Terneuzense moeder poogt met een protestactie en via de rechtbank jeugdzorg te dwingen tot plaatsing en behandeling van haar moeilijk handelbare zoon. te gaan op individuele gevallen voor de bescherming van de identi teit en vertrouwelijkheid. Direc teur F. van den Brüle van Bureau Jeugdzorg Zeeland zegt wel woens dagavond nog overlegd te hebben met AZZ over de zaak. „Dat is uit zonderlijk en geeft aan hoe urgent wij dit vinden. Er zijn mede door de geschiedenis van de jongen be perkte mogelijkheden. Dit is ty pisch een situatie waar wij tegen aan lopen. Wij stellen vast wat de jongen nodig heeft maar die zorg kan niet geboden worden." Directeur H. Abbing erkent dat AZZ de jongen niet het juiste kan bieden. Ook niet buiten Zeeland. „Dat staat niet in de indicatie. Bui ten Zeeland zijn ook wachtlijsten. We zorgen al voor meer kinderen dan waar we geld voor krijgen." COLIJNSPLAAT - De garnalenvissers boeren goed. De prijs is door een tekort aan garnalen. tot een re cordhoogte gestegen op de visafsla- gen. Betalen handelaren gewoon lijk 2,5 a 3 euro voor een kilo garna len, deze week gaan ze voor 4,5 tot 5 euro over de veilingklok. „In het noorden en langs de Duit se en Deense kust worden weinig garnalen gevangen", verklaarde J. Vader van de vismijn in Colijns- plaat de oplopende prijzen, „en de koelhuizen van de handel zijn na genoeg leeg." De drukste dag in Colijnsplaat is donderdag. Gisteren kwamen ze ven schepen binnen. Slechts één visser zette een grote partij garna len op de kant, Die had met een aanvoer van ruim vierduizend kilo een prima dag. Dat werkt aansteke lijk. Vader: „Meer kotters schake len over op garnalen." Niet alleen de hoge kiloprijs is een drijfveer. Garnalen zijn niet gequo teerd, zoals tong en schol. Wie overschakelt op de garnalenvisse rij, spaart dus schaarse visquota. Een ander voordeel is dat de garna- lennetten lichter zijn dan gewone visnetten. Dat scheelt brandstof. Op zaterdag 25 augustus a.s. zullen er onderhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd aan de Westerscheldetunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert Dowweg tot de rotonde in de N61Vanwege de aard van de werkzaamheden (reinigen, vegen, kleine reparaties, inspecties, aanbrengen van belijning en bebording, maaien middenberm e.d.) is het noodzakelijk dat dit deel van de weg in beide richtingen volledig wordt afgesloten. Het verkeer wordt tijdelijk omgeleid via een andere route. Let hiervoor op de gele borden langs de weg. De onderhoudswerkzaamheden starten om 06.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur Let op: de Westerscheldetunnel zelf wordt niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Wilt u meer informatie? Bel Klantenservice - vanuit Nederland 0900 - 2358866 - vanuit België 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl weer mogelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53